"Oskarżenie o pedofilię zniszczyło życie wspaniałego młodego księdza” – to fragment pozwu sądowego, jaki adwokaci pochodzącego z Chin kapłana przekazali do sądu w St. Luis w Stanach Zjednoczonych.

O molestowanie 12-letniego chłopca, do którego miało dojśc w latach 2011 -2012 roku w łazience katolickiej szkoły podstawowej został oskarżony ks. Xiu Hui Jiang.

W czerwcu br. miejscowy prokurator umorzył sprawę, gdyż chłopiec przyznał się do wysunięcia zarzutów pod wpływem swojego ojca, któremu powiedział, że chyba jest gejem.

Na tę wieść ojciec zasugerował mu, że jest to konsekwencja molestowania seksualnego. Rodzice chłopca już wcześniej na podstawie fałszywych oskarżeń usiłowali wymusić pieniądze od Kościoła katolickiego.

Stowarzyszenie Ofiar Księży Pedofili prowadziło kampanię w mediach przeciw niewinnemu księdzu. Pozew ks. Jianga dotyczy tego Stowarzyszenia, rodziców chłopca i dwóch miejscowych policjantow, którzy natychmiast aresztowali kapłana, zamiast sprawdzić zasadność zarzutów.

-Jiang doświadczył prześladowań z powodów religijnych w swoich ojczystych Chinach, a teraz musiał się zmierzyć w Ameryce z taką samą bezprawną dyskryminacją z powodów religijnych i rasowych – czytamy w oświadczeniu adwokatów.

KZ/Radiovaticana.va