On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił - zdjęcie
29.10.21, 07:05Fot. via Pixabay - gunthersimmermacher

On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił

4

PIERWSZE CZYTANIE

Paweł boleje nad niewiarą swojego narodu

Rz 9, 1-5

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, potwierdza mi to moje sumienie w Duchu Świętym, że w sercu swoim odczuwam wielki smutek i nieustanny ból.

Wolałbym bowiem sam być pod klątwą, odłączonym od Chrystusa dla zbawienia braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami. Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice. Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, Ten, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Pan Jezus uzdrawia w szabat

Łk 14, 1-6

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę.

Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: «Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?» Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił.

A do nich rzekł: «Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?» I nie zdołali Mu na to odpowiedzieć.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (4):

Anonim2021.10.29 7:55
"Historycznie jest rzeczą bardzo wątpliwą, czy Chrystus w ogóle kiedyś żył; a jeżeli żył, to i tak brakuje nam o nim wszelkich wiadomości" Bertrand Russell
Adeptus2021.10.29 9:14
Ech, nie przesadzajmy. W owym czasie było pełno "Mesjaszy" - takie były nastroje. A "Jezus" to było pospolite imię. Więc całkiem prawdopodobne, że był jakiś Jezus, który podawał się za Mesjasza. Większość historyków przyjmuje, że był taki gościu, że urodził się i wychował w Nazarecie (betlejemskie narodziny to bajka mająca na celu udowodnienie spełnienie "proroctwa") i że został ukrzyżowany (jak wielu innych uznanych za buntowników). Prawdopodobnie głównym elementem jego nauczania było zapowiadanie apokaliptycznego "Królestwa Bożego", poza tym był postrzegany jako wędrowny egzorcysta. I w zasadzie tyle. adeptusrpg.wordpress.com
Po 11 ...2021.10.29 7:27
Sprawdziłem!!! Frendzel w niedziele pracuje, publikuje swoją umysłową puchlinę. Zarabia na reklamach. Ludzie zamiast spędzić czas z rodziną komentują ten ściek. To nie przypomina wyciągania dziecka ze studni. Jesteście zatem jawnogrzesznikami. Tfu.
Anonimus2021.10.29 15:11
najlepszym dowodem na umyslowa puchline jestes ty.