Ojciec "nielegalnego" dziecka napadł na chińskie biuro planowania rodziny. Zabił dwóch urzędników, czterech ranił - zdjęcie
24.07.13, 11:41fot. morgue file

Ojciec "nielegalnego" dziecka napadł na chińskie biuro planowania rodziny. Zabił dwóch urzędników, czterech ranił

20

22 lipca mężczyzna wszedł do biura Donxing by zarejestrować czwarte dziecko by otrzymać hukou, które zapewnia mieszkańcom Chin dostęp do edukacji, opieki medycznej i podróżowanie pociągami i samolotami. Urzędnicy odmówili wyemitowania dla jego dziecka hukou, do czasu aż zapłaci karę grzywny za naruszenie polityki jednego dziecka. W prowincji Guangxi wysokość tej kary waha się od 3 690 do 31 733 dolarów, podczas gdy średni przychód mieszkańca wynosi 3 071 dolarów.

Ok 8:30 23 lipca mężczyzna powrócił do biura Donxing trzymając w ręku maczety. Po tym jak wszedł na trzecie piętro biura, zabił dyrektora i jego zastępcę oraz ranił czterech innych. Odciął prawą rękę sekretarki, gdy podniosła ją by ochronić się przed ciosem w głowę. Po przejściu operacji pozostaje ona w stanie śpiączki.

Kiedy na miejsce zdarzenia przybyła policja, mężczyzna bronił się wymachując swymi nożami. Nagranie wideo pokazuje policjantów, którzy ostrożnie otaczają go, nim ostatecznie dochodzi do aresztowania o 9:30.

Chińskie media przypisują masakrę chorobie umysłowej napastnika. Incydent wyróżnia się na tle rosnącego niezadowolenia z polityki jednego dziecka.

Brian Lee - dyrektor prowadzący All Girls Allowed, amerykańską grupę praw człowieka, która walczy z polityką jednego dziecka, powiedział: "Tragedie takie jak ta pokazują jak głębokie korzenie zapuściła chińska kultura śmierci. Kiedy rząd Chin dewaluuje życie ludzkie, nawet obywatele stają się ofiarami."

- Modlimy się by mężczyzna, który popełnił przestępstwo, jego dzieci, urzędnicy planowania rodziny i ich rodziny poznali miłość i przebaczenie Jezusa i by Chiny zakończyły tę opresyjną politykę. - powiedział.

MCC/LSN

Komentarze (20):

anonim2013.07.24 16:59
Jak na to nie patrzec, wielka tragedia.
anonim2013.07.24 17:04
@Apologetyczny - pełne poparcie!
anonim2013.07.24 17:13
BEZDUSZNY...Chory SYSTEM....nie dla ludzi dla ZYCiA ,tylko dla PARAGRAFÓW,URZEDNIKÓW,.PAPIERZYSK... ..
anonim2013.07.24 17:16
@Apologetyczny: bingo! Podpisuję się pod każdym słowem.
anonim2013.07.24 17:24
Niestety , tak właśnie kończy się nadmierna ingerencja administracji państwowej w życie obywatela.... Jeśli chodzi o tego typu kwestie należy zachować szczególną ostrożność , dostrzec granice ludzkiej prywatności... Problem przeludnienia w Chinach jest realny , ale tego rodzaju kwestie powinno się rozwiązywać na płaszczyźnie dialogu , wzajemnego zrozumienia i poszanowania...... W dodatku szczyty hipokryzji. Władza wykorzystuje ludzi jako tanią siłę roboczą dla budowania gospodarczej potęgi państwa , z efektami w postaci wysokich miejsc w rankingach i klasyfikacjach.. Ale jak to się przekłada na życie obywateli ?? Jakie dobro z tego wypływa ?? Z ludzi uczynili narzędzie zysku , i jeszcze mają czelność w tak brutalny i nachalny sposób wkraczać w życie obywateli ??!! Pozdrawiam , Przyjaciele :)
anonim2013.07.24 17:43
A moim zdaniem był to błąd. Aktywistów jasnogrodu powinno się w ramach promocji ustrojowej wysłać na bezpłatną wycieczkę (np. szlakiem zesłańców na Syberię)
anonim2013.07.24 17:48
@Zed: powiem szczerze i z całego serca: wybitnym idiotą jesteś.
anonim2013.07.24 18:09
Niezależnie od tego,do jakich draństw zdolni są ludzie po objęciu władzy i do jakich idiotyzmów może dojść przy ustalaniu tzw. prawa, nigdy nie jest dobrze reagować w sposób nieprzemyślany i emocjonalny. Agresja - choć jestem w stanie zrozumieć przyczyny tej opisanej - w tym przypadku pogorszyła sytuację, bo czwórka dzieci zostanie bez ojca.
anonim2013.07.24 20:05
@zed Hiperidiota;konto należy do usunięcia
anonim2013.07.24 20:52
Apologetyczny, Tak, chodzi wyłącznie o taktykę. Dobra walka to walka skuteczna. W przypadku opisanym powyżej ojciec nie osiągnął ani dobra dziecka, ani swojego, ani zmiany prawa. Dobry żołnierz to nie taki który biegnie ślepo na armię wroga i daje się zabić, tylko taki który zwycięża, w różny sposób.
anonim2013.07.24 21:05
u nas też niedługo zdesperowani ojcowie będą po urzędach odbierającym im dzieci i szkołach promujących gejostwo z maczetami biegać no może z siekierami bo to bliższe naszej tradycji
anonim2013.07.24 21:26
Każdy ma swoję chwilę prawdy.
anonim2013.07.24 21:59
@ Mitochondrium - masz rację, emocje to zły doradca. Takie zachowanie jest kompletnie odmienne od tego, czego nauczali starożytni mędrcy chińscy. Mówili tak: "jesli ktoś cię skrzywdzi, idź, usiądż nad rzeką i czekaj aż woda wyrzuci na brzeg ciało twojego krzywdziciela". należałoby najpierw ochłonąć a potem z zimną krwią planować to wszystko tak, żeby nawet nie wiedzieli, kto to zrobił i za co. Długo i skrupulatnie rozważając wszystko. Obserwując i kombinując zbrodnię doskonałą. Nawet zapłacić tę karę. Warto. Dzieci miałyby ojca a chińskie ludowe gestapo - jednego - dwóch zbirów mniej. Owszem, kosztowałoby to spore pieniądze, ale dla ojczyzny i rodziny - warto przez całe swoje zycie zrobić coś pożytecznego, jak wyrwanie choć kilku chwastów. W końcu, jak ktos zauważył, zamach na Kutscherę nie był moralnie niegodziwy. To, że nie był Polakiem, tylko Niemcem nie ma nic do rzeczy. Okupantem może być nawet rodzima władza, jak to widać w Polsce.
anonim2013.07.24 22:02
@leaf427: W co Ty wierzysz? Stwierdzą, że takie jest prawo, nic nie da się z tym zrobić, bryndza z nędzą, ale przecież nie wolno zabijać. Nawet, jak ktoś rodzinę ojcu niszczy i dzieciom dusze zabija. A pierwsi będą nasi biskupi, którzy ukują slogan: "jak ktoś Ci zdemoralizuje, zgwałci i zabije dziecko - podsuń mu drugie".
anonim2013.07.24 22:31
żyjemy w świecie totalnie pomieszanych pojęć.biuro planowania rodziny to raczej biuro masakrowania rodziny.ojciec "nielegalnego"(czyli nie zabitego zgodnie z" planowaniem" rodziny w tym kraju)człowieka zabił ludzi "legalnych"...
anonim2013.07.24 22:46
Rozpacz Ojca... [*]
anonim2013.07.24 22:47
@Zed - jesteś chory.
anonim2013.07.24 23:19
Pokręć ja tam nie mam dzieci i jak widzę co się nam szykuje to raczej z radością nie zabiorę się do płodzenia niewolników NWO bo już chyba bliżej niż dalej są czasy gdy powiedzą, że " błogosławione łona, które nie rodziły i piersi, które nie karmiły" obawiam się, że podobnie jak Piotr w Ogrójcu chwyciłbym za miecz tylko nie obcinałbym uszu ale tłukł między oczy w sługusów systemu gdyby np. demoralizatorzy z jakiegoś PONTONU czy innego gej-klubu robili mojemu dziecku krzywdę w szkole nie każdy nadaje się na rodzica w tych czasach ostatecznych już nie ma na tej planecie miejsca gdzie można by się z rodziną ukryć i żyć w spokoju
anonim2013.07.25 0:09
leaf427 to zbytni pesymizm to co napisaleś.tak naprawde nie wiemy kiedy będzie koniec świata i musimy być pewni że w końcu dobro zwycięży mimo tak markabrycznych wiadomości jak ta.u źródeł wszystkiego jest brak szacunku do życia a to przecież Bog stwarza każdą istotę i obdarza ją wielką miłością,więc nie mamy prawa zabijać.a skoro powszechnie zabija się dzieci(bo ich nie widać -są pod sercami swoich mam)to za tym idzie cala lawina zła
anonim2013.07.25 0:50
Tak oto dwóch sługusów diabła poszło prosto w piekielne płomienie. PS. co do fotki to zasadniczo nóż trzyma się inaczej.