Odrażające! Halicki 'zapisał' prof. Legutkę do... Ku Klux Klanu!!! - zdjęcie
18.04.19, 15:12zdj. screen Youtube

Odrażające! Halicki 'zapisał' prof. Legutkę do... Ku Klux Klanu!!!

3

"Myślał, że leci na zlot Ku Klux Klanu?"-w taki sposób poseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki skomentował informację o odwołaniu wykładu prof. Ryszarda Legutki na jednej z amerykańskich uczelni. 

Europoseł PiS miał wygłosić w Stanach Zjednoczonych wykład na temat totalitaryzmu. Jak się jednak okazało, część studentów i wykładowców Middlebury College w stanie Vermont, gdzie miała odbyć się prelekcja, oskarżyła profesora o szerzenie "rasizmu i homofobii"

Dziś rano pojawiły się informacje o odwołaniu wykładu europosła. Powodem miał być protest niektórych studentów i nauczycieli akademickich przeciwko rzekomym "rasistowskim i ksenofobicznym poglądom" Ryszarda Legutki oraz sceptycyzm wobec przywilejów środowisk LGBT, 

Sprawę skomentował na Twitterze poseł PO, Andrzej Halicki. Skomentował zresztą w skandaliczny sposób... 

"Odwołano w USA wykład europosła Legutki (PiS) z powodu szerzenia rasizmu i ksenofobii. Zdumiony. Myślał, że leci na zlot Ku Klux Klanu?..."- napisał polityk PO.

Pytanie, czy Halickim kierowała nienawiść do PiS i polityków tej partii, czy raczej... ignorancja. Profesor Ryszard Legutko nie głosi bowiem poglądów o wyższości rasy białej, nie neguje holokaustu, jest również Polakiem, Europejczykiem i katolikiem, więc z tym ruchem raczej mu nie po drodze...

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (3):

kibic2019.04.18 21:56
Fronda chyba jest na pewnym poziomie i takich totalnych bzdur czy odlotow nie powinna brac powaznie i cytowac.
Tomek 3.202019.04.18 18:23
Faszysta Halicki oczywiście popiera faszystowskich studentów.
ZERR02019.04.18 16:10
Co za krzycząca ignorancja... Klu klux klan przepoczwarzył się w partię demokratyczną, lewicową. No i zawsze był wsciekle antykatolicki. Znowu lewactfo przypisuje własne zbrodnie komuś innemu.