Tylko co szósty ankietowany (16 proc.) uważa, że Polska powinna bezwarunkowo przyjąć część uchodźców, którzy szturmują granice UE - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". 

Najnowszy sondaż IBRiS pokazał niezwykle realistyczny stosunek Polaków do tzw. problemu nielegalnych imigrantów, wśród których są również uchodźcy.

<<< JAK ROZPOZNAĆ CZY DIABEŁ CIEBIE KUSI? ZOBACZ!!! >>>

Hordy agresywnych wyrostków z Afganistanu, Iraku i Afryki atakujący grecką czy węgierską policję i demolujący autobusy i pociągi pokazały telewizje na całym świecie. Unaoczniły wszystkim, jakie problemy przyniesie ze sobą przyjęcie do Polski obcych kulturowo przybyszów. Chaotyczne i bez planu przyjęcie nielegalnych imigrantów przez Niemcy i Austrię może być sygnałem dla milionów potencjalnych imigrantów socjalnych z Afryki i Azji Środkowo - Wschodniej. Na mapie potencjalnych krajów, z których możemy spodziewać się przybyszów, oprócz Syrii, Iraku, Afganistanu, czy Afryki Północnej prędko pojawią się inni. Ot, choćby uchodźcy z liczącej grubo ponad miliard ludnosci Indii wraz z regionem. Wystarczy bowiem, że ich bez wątpienia ubodzy mieszkańcy zobaczą w powszechnie dostępnej przecież telewizji, że Tamtym z Węgier i Lesbos się udało.

Dlatego należy oczekiwać w najbliższych dniach wypracowania europejskiej strategii ochrony granic Unii przed nielegalnymi imigrantami wraz z, być może innymi programami pomocy niż przyjmowanie imigrantów. Świat Zachodu powinien rozważyć wywarcie nacisku na bajecznie bogate państwa Zatoki Perskiej, które nie kwapią się jakoś do wyrażenia solidarności ze swoimi braćmi muzułmanami, a tym bardziej zaoferowania im azylu. Dlatego wsłuchując się z uwagą i szacunkiem w apel Franciszka o udzielenie pomocy uchodźcom przez wszystkie parafie, zgromadzenia i inne organizacje kościelne, należy powierzyć specjalistycznym organom państwa selekcję rodzin w potrzebie od agresywnych, atletycznych mężczyzn w turbanach. Bardzo łatwo jest samemu stać się ofiarą potrzebującą pomocy przed agresją obcych kulturowo przybyszów, kiedy oferuje się pomoc bez planu.

Prawdopodobnie dlatego Polacy zachowują roztropność w deklaracjach gościnnosci wobec obcych. Być może obawiają się, że tamci ”zaproszeni” wtargną bezpardonowo do kościołów i nim prysną za Odrę do bogatych w socjal krajów, zostawią nasze świątynie, jak autobusy na Węgrzech obsmarowane ekskrementami.

Tadeusz Grzesik

Mocny, rzeczowy wpis przeciwko nielegalnym imigrantom, usunięty z dyskusji. PRZECZYTAJ!

Wstrząsające! Tak wygląda relacja Polaka z napadniętego przez imigrantów autokaru!

Gen. Polko dla Fronda.pl: Polska nie poradzi sobie z nielegalnymi imigrantami!

Dlaczego UE nie może powiedzieć uchodźcom NIE?

Grzesik: Polacy: Kościoły obsmarowane ekskrementami - NIE!!!

Węgry: Imigranci zostawili pobojowisko!

Terlikowski: Kilka pytań praktycznych w sprawie przyjęcia przez parafię uchodźców

Ks. Waldemar Cisło dla Fronda.pl: Pomoc imigrantom to zadanie państwa, a nie Kościoła