Oczyszczający koktajl z sałaty - to postawi Cię na nogi - zdjęcie
10.06.20, 06:50Fot. via Pixabay - monikabaechler

Oczyszczający koktajl z sałaty - to postawi Cię na nogi

2

Sałata, wbrew temu co sądzą niektórzy ma wartości odżywcze i to niemałe. Sałata swój kolor zawdzięcza chlorofilowi, który ma działanie bakteriobójcze, przyspiesza gojenie, chroni przed zarazkami, pomaga pokonać infekcje. Sałata zawiera luteinę i zeaksantynę, silne przeciwutleniacze, które chronią przed zwyrodnieniem plamki żółtej. Dostarcza też antynowotworowych indoli, kwasu foliowego i witamin B wzmacniających system nerwowy, zmniejszających ryzyko jego wad u płodu. Ma tez dużo witaminy E i C, potas, żelazo, mangan, magnez, kwasy organiczne. Jest niskokaloryczna: 100 g sałaty to tylko 12 kcal. Orzeźwia, poprawia trawienie i odkwasza.

PRZEPIS NA OGROMNIE ZDROWY KOKTAJL NA BAZIE SAŁATY:

Składniki:
garść sałat lub szpinaku
1 banan
1 jabłko
1 kiwi
1 limonka lub cytryna
1 łyżka otrębów
2 szklanki wody

Sałatę i owoce dokładnie umyć. Jabłko, banana, kiwi obrać.
Do kielicha miksera wrzucić sałatę, pokrojonego banana, jabłko i kiwi. Wycisnąć sok z limetki. Dodać otręby i 2 szklanki wody. Wszystko zmiksować. W razie potrzeby dosłodzić miodem lub brązowym cukrem.

Komentarze (2):

XD2020.06.15 13:51
Jeśli koktajl to TYLKO ze świni. Warzywa i owoce są wegańskie, więc cały ten koktajl to pochwała zagrażających polskiej rodzinie ideologii.
anonim2020.06.10 7:16
Oczyszczający? Z sałaty? "Czy słyszeliście historie o chomikach lub żółwiach, które – uraczone sałatą ze zwykłego sklepu – odchodziły na tamten świat? Niestety, sałata jest warzywem, które łatwo absorbuje wszelkie zanieczyszczenia, szczególnie azotany, które w nadmiarze są odpowiedzialne m.in. za wywoływanie raka żołądka czy jelit. Są to zanieczyszczenia, których nie pozbędziemy się za pomocą dokładnego mycia liści – stąd moja (i nie tylko) moja rada: jeśli chcemy, aby sałata służyła naszemu zdrowiu, kupujmy ją wyłącznie z ekoupraw lub uprawiajmy sami." Jedzcie, jedzcie! Na zdrowie!