O. Leon Knabit OSB: Jedno Zdrowaś pobożnie odmówione, osłabia moc szatana - zdjęcie
05.10.21, 08:25Screenshot Youtube - Tyniec

O. Leon Knabit OSB: Jedno Zdrowaś pobożnie odmówione, osłabia moc szatana

15

Jedno Zdrowaś pobożnie odmówione, osłabia moc szatana. A co dopiero, gdy miliony ludzi odmawiają tyle Zdrowasiek w kościołach i kaplicach, wspierani radiem czy telewizją i co bardzo ważne: modlący się w rodzinach, w domach.

Jesień. Bogate jest to słowo. Złota jesień, zwłaszcza polska. Dżdżysta, wilgotna jesień, niosąca ze sobą wzrost zachorowań na grypę. Jesienią dzieci zwykły iść do szkoły, a potem studenci – na wykłady. Jesienią wybrano Polaka papieżem. Jesień, to cmentarze i groby bliskich. Jesień, to wreszcie rocznica odzyskania niepodległości przed z górą stu laty.

A niezależnie od tego wszystkiego przyroda szykuje się do zimowego snu, by wiosna mogła znów rozpocząć swój barwny zwycięski pochód. Niektórzy ludzi skłonni są jesienią popadać w depresję. Krótszy dzień, mało słońca, spadające temperatury nie sprzyjają pogodnemu nastawieniu do życia. A przecież jesienią Kościół daje nam nadzwyczajną moc: modlitwę różańcową. „Zawitaj, Królowo Różańca świętego”. Miesiąc październik jest jej szczególnie poświęcony. Nie wolno też nam zapomnieć o październikowych objawieniach Maryi w Fatimie. Oby tak zaroiły się drogi do naszych kościołów ludźmi spieszącymi na nabożeństwa Różańcowe, by uczcić Maryję i Jej Syna, naszego Zbawiciela. „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

Jedno Zdrowaś pobożnie odmówione, osłabia moc szatana. A co dopiero, gdy miliony ludzi odmawiają tyle Zdrowasiek w kościołach i kaplicach, wspierani radiem czy telewizją i co bardzo ważne: modlący się w rodzinach, w domach. Odnówmy różaniec domowy, rozsmakujmy się w nim, a będziemy mieli mniej lęku wobec trudnych chwil, które mogą nas czekać w najbliższym czasie.

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

CSPB.pl

Komentarze (15):

rebeliant2021.10.5 18:01
Potwierdzone laboratoryjnie przez specjalistów z firmy Henkel.
Opat2021.10.5 16:49
Artur W.?
Adeptus2021.10.5 15:38
"Odnówmy różaniec domowy, rozsmakujmy się w nim, a będziemy mieli mniej lęku wobec trudnych chwil, które mogą nas czekać w najbliższym czasie" Tak, od maleńkości zmuszajmy dzieci, żeby marnowały czas na klepanie katolickich mantr. Rodzina pierwszą komórką indoktrynacji. Ktoś tu na Frondzie pisał, że nie wierzy, jak inteligentni ludzie mogą wierzyć w chrześcijańskie bajki. To jest odpowiedź - pranie mózgu od małego ciężko przezwyciężyć. adeptusrpg.wordpress.com
abc2021.10.7 10:56
Ja jednak bardziej wierzę Ojcu Knabitowi niż tobie, adeptusie do piekła.
Adeptus2021.10.5 14:49
"Odnówmy różaniec domowy, rozsmakujmy się w nim, a będziemy mieli mniej lęku wobec trudnych chwil, które mogą nas czekać w najbliższym czasie" A jeszcze mniej lęku będziemy odczuwac, gdy po prostu przestaniemy wierzyć w chrześcijańską mitologię. Wtedy nie będziemy się bać żadnych demonów, a nawet Boga (który wszak jest dużo gorszym i okrutniejszym potworem od nich). adeptusrpg.wordpress.com
wojtyła2021.10.5 12:33
Szkoda, że nie obniża podnoszonych przez PiS podatków.
rebeliant2021.10.5 18:02
Nie obniżyła również kleszych k u t a s ó w na widok pup ministrantów.
Anonim2021.10.5 12:12
Obawiam się, że to nieprawda. O Zdrowaś Mario nie ma NIC w Bożym Słowie. Pisze w nim natomiast o mocy Modlitwy Pańskiej.
PB2021.10.5 13:18
Anonim, obawiam się, że jesteś niezaznajomiony z Pismem Św. Zdrowaś Maryjo występuje w ewangelii św. Łukasza gdy Archanioł Gabriel pozdrawia Maryję słowami "Raduj się łaski pełna, Pan z Tobą" co można też tłumaczyć "Zdrowaś Maryjo łaski pełna..." Dalej jest nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję. Elżbieta wypowiedziała na powitanie Maryi słowa "Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc Twojego łona" Tak więc pierwsza część modlitwy "Zdrowaś Maryja" składa się ze słów pochodzących z Pisma Św. To tyle w temacie.
Adeptus2021.10.5 15:20
Empiryczne obserwacje wskazują, ze obie modlitwy - tak samo jak każda inna modlitwa, obojętnie do kogo - mają dokładnie taką samą "moc". Czyli jedyne skutki, jakie mogą wywołać, to działanie na psychikę. adeptusrpg.wordpress.com
Kubiak2021.10.5 9:48
Szkoda, że Polacy na Wołyniu nie znali tej modlitwy.
AAAtomek2021.10.5 9:39
Księża pedofile mogli deklamować te modlitwy przed tym jak krzywdzili dzieci.
Anonim2021.10.5 8:55
Na jakiej podstawie tan pan tak twierdzi???
Protestant2021.10.5 8:55
Jedno zdrowaś odmówione, zwiększa moc szatana, a co dopiero wiele! Efekt każdy widzi! Szatan jest potężny i wiele zła robi!
Polak2021.10.5 8:45
A w jaki właściwie sposób recytowanie wierszyka miałoby w jakikolwiek sposób wpływać na wymyśloną postać literacką? Równie dobrze Leon mógłby bajać jak to wyrecytowanie alfabetu wzmacnia Froda Bagginsa.