09.07.19, 13:30Fot. Pixabay, CC 0

O. Amorth: Różaniec sprawa Szatanowi ból

Zmarły w 2016 roku egzorcysta Watykanu, jeden z najpopularniejszych duchownych, którzy stawali na froncie walki z szatanem, ojciec Gabriele Amorth przekonuje w swojej książce, że tylko jedna modlitwa wywołuje paniczny strach u demona - różaniec.

Różaniec to potężny egzorcyzm - nie ma wątpliwości ojciec Gabriele Amorth. W świecie, w którym rządzi kozetka i tysiące - nierzadko sprzecznych - porad psychologów, słynny egzorcysta w książce „Mój różaniec” podsuwa nam niezawodny sposób rozwiązania wielu problemów duchowych. Te bowiem często rzutują na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Jak twierdzi watykański egzorcysta, żadna modlitwa, którą odmawia nie ma tak wielkiej mocy przepędzania złego ducha, co różaniec.

Uznany autorytet w walce z demonami, ojciec Amorth udowadnia więc w swojej książce, że modlitwa Maryjna jest najpotężniejszym egzorcyzmem, zaś poprzez rozważanie tajemnic różańcowych, możemy odkrywać po raz kolejny ewangeliczną Dobrą Nowinę. Jeśli zatem poszukujemy rozwiązania wielu problemów wewnętrznych, trapią nas natrętne myśli lub czujemy się zagubieni i przygnieceni licznymi codziennymi sprawami, różaniec - udowadnia słynny egzorcysta - może stanowić wielką pociechę, a nawet darować nam uzdrowienie zarówno duchowe, jak i fizyczne.

W książce, obok porad dotyczących tego, w jaki sposób zmagać się z zagrożeniami w życiu duchowym przy pomocy modlitwy różańcowej, znajdują się również niezwykłe rozważania, napisane przez ojca Amortha. Pozwalają one nie tylko odkrywać i przeżywać Ewangelię podczas modlitwy Maryjnej, ale również lepiej pojąć tajemnicę życia Matki naszego Boga.

Ojciec Gabriele Amorth, Mój różaniec, Wydawnictwo Esprit 2016

Komentarze

violencja2019.07.11 16:59
Hiroszima , wybuch bomby atomowej , ogromne zniszczenia. Dom, w którym mieszkali katoliccy duchowni, stał na swoim miejscu, podczas gdy wszystkie inne budynki rozpadły się niczym domki z kart. Mieszkający w tym domu jezuici codziennie odmawiali różaniec . http://www.duchprawdy.com/cudowne_ocalenia_po_wybuchu_bombyatomowej.htm
Azazel2019.07.10 9:33
Każdemu różaniec sprawi ból, jeśli użyje się go zgodnie z przeznaczeniem, czyli raz i drugi przyrżnie w tyłek.
M W2019.07.10 19:52
Głupcze, piszesz o sobie! TOBIE NIE DWA RAZY TRZEBA PRZYRŻNĄĆ W TYŁEK ! ALE NAJMNIEJ NAWET 22 RAZY ! I TO GRUBYM KIJEM ! WTEDY WIEDZIAŁBYŚ JAK TO BOLI ! SZANOWAŁBYŚ KAŻDE WYPOWIEDZIANE SŁOWO ! WSPÓŁCZUJĘ CI, diabelski Azaradelu, vel Lechu Keller itp.
Authorr2019.07.10 0:02
Chyba wasze egzorcyzmy to lipa, lubię Szatana, a na Wasze amulety typu woda święcona, sól egzorcyzmowana, oleje święcone czy różaniec reaguję śmiechem :D
Krystian2019.07.10 1:09
Authorr ! Ojej ! Moje wyrazy współczucia! Lubisz szatana?? Tak? To dziwne? Ale on ciebie nie lubi! On nienawidzi wszystkich ludzi! Przekonasz się o tym, jak się nie zmienisz!
Nawrócony 2019.07.9 23:39
Odmówiłem Nowennę Pompejańską i potwierdzam - TO DZIAŁA !!! Fakt, zmieniłem swoje życie, nie upijam się już w "piąteczki", skończyłem z pornografią, dziewczyn nie traktuje jako przedmiotu do zaliczenia, tylko człowieka w którym mieszka Duch św. (tak jak mi ksiądz mówił na spowiedzi). A do Komunii św. i spowiedzi, nie chodzę jak dawniej raz w roku na Boże Narodzenie, tylko przynajmniej raz w miesiącu - odprawiam 9 pierwszych piątków miesiąca. I wiem, że choroba bliskiej mi osoby została uleczona dzięki wstawiennictwu Matki Bożej u Jej Syna Jezusa Chrystusa. Ona jest naszą pośredniczką z Panem Jezusem. Dawniej byłem pysznym, zadufanym w sobie narcyzem, który panienki zmieniał jak rękawiczki, a imprezy uważał jako sens życia. Dziś wiem że była we mnie pycha która jest powodem większości grzechów. Choć dalej grzeszę, któż nie grzeszy oprócz Matki Bożej?! ale przynajmniej z tym walczę i proszę Ją o siłę w przeciwstawieniu się pokusom. Ja nie byłem nawet letnim katolikiem, byłem zimnym kłamcą, który wszystkim w okół mówił że jest "czasem praktykującym katolikiem". Nie byłem katolikiem, byłem oszustem, który najbardziej oszukiwał siebie. Dziś Bogu dziękuję za krzyż który mnie spotkał, bo wiem, że to co, i jak, robiłem prowadziło mnie ku potępieniu, a tylko "kop" poprzez chorobę najbliższej mi osoby, mógł mnie postawić w prawdzie, jednocześnie przywracając zdrowie mej mamie. Bogu i Matce Bożej Niech Będą Dzięki !!! Módlcie się, nawracajcie i wierzcie w Ewangelię! Niech Wam Bóg błogosławi i Matka Boża ma w swej nieustannej opiece!!!
Krystian2019.07.10 1:00
Człowieku, nic lepszego nie mogłeś tu napisać! GRATULUJĘ CI ! JESTEŚ WIELKI ! Ja też wierzę w Nowennę Pompejańską! Też ja odmawiałem ! Nie na darmo Matka Boża nazwała ją : " Modlitwą nie do odparcia" ! Mojej siostrze lekarze w szpitalu w W-wie, dawali już tylko 2 tygodnie życia ! Miała sepsę, tzn. ogólnoustrojowe zakarzenie krwi w całym obiegu . Nie wiedzieli już co robić . Z wielkim płaczem do mnie zadzwoniła ze szpitala ! Wykrzyknąłem wręcz do niej, że będzie żyć, bo zacznę już dziś odmawiać Nowennę! Po 10 dniach mojego odmawiania, dzwoni do mnie siostra ze szpitala i mówi, że sepsa znikła! Lekarze rozkładają ręce! Nie wiedzą, co się stało! Już to nie było do wyleczenia ! Są dowody na to,karty chorobowe! Siostra żyje, jest zdrowa, pracuje! TAK! WIARA CZYNI CUDA! CHWAŁA PANU I MARYI ! Należymodlić się z wiarą, nie klepać, jak niektórzy się wyśmiewają! Może będą się inni śmiać ! Nie dbam o to ! Wiem, że mam zdrową siostrę!. A MINĘŁO JUŻ 5 LAT !
Nawrócony2019.07.10 12:09
Chwała Panu Jezusowi i Jego Matce. Pozdrawiam
JPIII2019.07.9 19:13
Klepanie różańca to wyraz uwielbienia dla pedała w...ojtyły co pi..er..dolił się z dz..iwiszem. A chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się się z 12 ped...ałami zw. apostołami. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem, który zgwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Prawda was wyzwoli katole.
Młot na katolicyzm2019.07.9 21:36
Wojtyła przecież miał romanse z Kinaszewską i Półtawską.
Judyta2019.07.9 21:54
Milcz szatanie w imię Jezusa!
Konstanty2019.07.10 0:34
JPIII, Wiesz o tym dobrze, że w tej chwili kłania ci się Art. 196 Kodeksu Karnego ! Uważaj, abyś nie przegiął !
andrzejhahn32019.07.9 16:26
bole to macie wy poganscy sekciarze katoliccy i to odbytowe
Teresa Z.2019.07.10 0:28
Hahnie! Ależ nie , nas nie boli odbyt! POMYLIŁEŚ ADRESY KOLEŚ ! Zapomniałeś kim jesteś? Bóle to wy macie z racji swojej OHYDNEJ PROFESJI KAŁOLUBNEJ! Wiesz co piszesz, pewnie często cie boli, co???
Piotr2019.07.9 16:24
Diabeł najbardziej boi się właśnie MARYI i RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. Różaniec parzy szatana a MARYJA szatana upokarza dlatego, że zwykły człowiek jakim jest Maryja został podniesiony do godności MATKI BOSKIEJ. Dlatego jak czytam komentarze zaniżające wartość RÓŻAŃCA ŚW. i godność MARYI, to widzę jak diabła skręca i szaleje a ludzie pod jego wpływem wypisują obraźliwe słowa o Różańcu i Matce Bożej.
bezlitosny internauta2019.07.9 16:06
Misiaczku, ale Andrzej ma rację odnośnie różańca. To jeden z przykładów synkretyzmu (trudne słowo) religijnego. Zaś Jehowa to imię twojego żydowskiego boga, twoje pomrukiwania tego nie zmienią.
Kinga2019.07.9 23:56
A ty niby chłopie, to co sobą rep;rezentujesz ? Kim jesteś? Jesteś taki sam jak Andrzejhahn, lub ten sam,tylko ze zmienionym nickiem ! Nie będziesz nasz pouczał, kto ma rację, a kto nie! Ot, Kaznodzieja się znalazł od siedmiu boleści i dziesiątego smutku! Myslałby kto, że to prawda??? hahahaha !
Jan z Rokitna2019.07.9 15:20
Jeżeli dobrze pamiętam to co czytałem w Nowym Testamencie to Jezus nauczał o jednej modlitwie i jest nią"Ojcze nasz...".
M W2019.07.10 18:55
Janie, czy pochodzisz z tego Rokitna z okolic Białej Podl? Odpisz.
z Bródna.2019.07.9 15:07
jest buc z kibuca andrzejhahn jest "Urszula" - czerwona jehowa, sierpem obrzezany lesiu keller-pedofil jest gnostyk z wyjątkowym darem ... debilzmu
andrzejhahn32019.07.9 14:40
rozanie nie ma nic wspolnego z katolicyzmem
Kinga2019.07.9 23:47
Andrzejhahn! Polecam, mój wpis powyżej na ten temat i nie ośmieszaj się ! Nie wytrzymasz !? Co? Chcesz Obrzydzić nam Różaniec? Wybij to sobie z głowy chłopie! Nic z tych rzeczy ! Wiem ,bardzo was to boli ! P.s. Proszę, uszanuj i skończ pouczanie nas! Nie prosimy., a wręcz nie chcemy twoich szatańskich wersetów! Innych pouczaj, masz tyle portali !
Teresa Z.2019.07.10 0:17
Najpierw pajacu napisz nam jedno! Co ty masz wspólnego z Katolicyzmem ! A przecież na siłę tu jesteś! ?No, słucham ! Zamurowało kakao? Przecież dobrze wiesz, że nic tu nie wskurasz! "WON ZA DON LUB ZA ODRĘ ",do mocodawców! Jesteś jak Beton ! Niech cię twoja "baźka" o nas nie boli! My wiemy swoje i odpalantuj się od nas !
andrzejhahn32019.07.9 14:39
dlacego nie napiszecie skad pochodzi rozaniec
Kinga2019.07.9 23:36
Andrzejhahn! Masz chyba zaniki pamięci??? Co ? Na ten temat wczesną wiosną była dyskusja, właśnie z tobą i to dość obszerna! Ja ci wówczas też napisałam ! Odszukaj i poczytaj ! Zadałeś wtedy dokładnie to samo pytanie, tyle że z brzydkim epitetem! Doskonale to pamiętam ! Nie z nami te numery! MY, JAKO KATOLICY DOSKONALE WIEMY SKĄD RÓZANIEC POCHODZI, UCZYLI NAS NA RELIGII ! NAM NIE CHODZI O KORALIKI, TAK JAK TOBIE! TY PISAŁEŚ KTO PRZYWIÓZŁ I Z JAKICH WYPRAW! ! A NAM CHODZI O MODLITWĘ NA RÓŻAŃCU, NIE O SAME "KORALIKI" .! JEŻELI BEZ WIARY BĘDZIE SIĘ TYLKO KLEPAĆ , TO NA NIC! ROZUMIESZ CZY NIE ? Ps. Poza tym, pomyśl! Dlaczego mielibyśmy sami siebie mówić, skąd się bierze Różaniec? My i tak wiemy! A ty sie też dowiedziałeś! Jest OK!
Gnostyk2019.07.9 13:54
Różaniec sprawia radość szatanowi!
Kinga2019.07.10 0:06
Gnostyczku?? A to dopiero wiadomość ? A skąd ty wiesz , że sprawia mu radośc? Co? Sądzę, że to twój dobry znajomy! Byłeś tam u nich? Czy dzwoniłeś do nich, a może sms ci przysłał ! Może nawet maila ci wysłał! No cóż, jakie stwierdzenie, taką masz odpowiedż! Nie ty pierwszy jesteś tu "głupszy, niż ustawa przewiduje "! Masz tu takich jak ty!
Urszula2019.07.9 13:46
Bez jaj. Różaniec jest przez szatana wykorzystywany i to jeszcze jak. Za pomocą różańca różni durnie modlą się do Maryi, zamiast do Boga, oddają cześć Maryi, a nie Bogu. I o to chodzi szatanowi: - oddawajcie cześć wszystkim byle nie mojemu wrogowi - Bogu. To przecież Bogu szatan odmówił posłuszeństwa i stał się Boga największym wrogiem. Maryję nie ruszał i nie rusza. Bo po co. Nie ma w tym interesu.
Piotr2019.07.9 16:14
Urszula, zastanów się co Ty wypisujesz. Wniknęłaś w treść Różańca, bo mam wrażenie, że nie. To, że w Różańcu oddaje się cześć Maryji to prawda i chwała Bogu za to. Ale w skład Różańca wchodzą takie modlitwy jak "Ojcze nasz", "Chwała Ojcu", "Wierzę w Boga" i "O mój Jezu". W Różańcu medytujemy między innymi nad takimi tajemnicami jak: narodzenie Pana Jezusa, Chrzest Pana Jezusa, Przemienienie Pana Jezusa, Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa, śmierć Pana Jezusa, Zmartwychwstanie, Zesłanie Ducha Św. Więc sama widzisz ile w Różańcu oddaje się chwały dla Pana Boga. A Maryi należy się chwała i szacunek za to, że jest Matką Boga. Maryja nie jest jakąś surogatką, która "dostarczyła" nam Boga. Maryja została brzemienna za sprawą Ducha Św. Poza tym, Bóg nie narodziłby się w Maryji, gdyby była grzeszną, Ona jest nieskalanie czysta, dlatego i Jej należy się szacunek. Pan Jezus na pewno nie jest zadowolony, gdy poniża się Jego Matkę i porównuje osoby, które oddają jej cześć że mają kontakt z diabłem. Więc piszesz protestanckie lub jehowe herezje.
Judyta2019.07.9 18:05
Straszne głupoty wypisujesz, ale o to chodzi diabłu. Odciąć dzieci od matki, odciąć ludzi od Maryji, bo wtedy może je łatwo dopaść. Prześledźmy modlitwę Zdrowaś Maryjo, bo protestanci i inni przeciwnicy Różańca jak barany w kółko powtarzają te same brednie. "Zdrowaś Maryjo łaskiś pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, (!) módl się za nami (!) grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen." Ta modlitwa nie zawiera nic innego jak: pozdrowienie anielskie skierowane przez Gabriela do Maryji, pozdrowienie Elżbiety, które pod natchnieniem Ducha Świętego wypowiedziała w kierunku Maryji, oraz prośbę, aby Maryja wstawiała się za nami u Boga, co specjalnie wyróżniłam wykrzyknikami, żeby rzuciło się w oczy. Tam jest "módl się za nami" ! Ile razy trzeba wam to napisać, aby dotarło? Bo naprawdę już prościej wyłożyć się tego nie da. Skąd wy wzięliście stwierdzenie, że modlimy się do Maryji jako do Boga, to ja naprawdę nie wiem.
bezlitosny internauta2019.07.9 13:35
„Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju.” Stefan Kisielewski