Nowa partia w Zjednoczonej Prawicy. Kto poza Bielanem? - zdjęcie
17.05.21, 07:05Screenshot Youtube

Nowa partia w Zjednoczonej Prawicy. Kto poza Bielanem?

6

Powstanie nowa partia, która jest efektem konfliktu w łonie Porozumienia. Adam Bielan oraz kilku innych polityków zakładają własne ugrupowanie.

O sprawie informują dziennikarze salonu24.pl. Politycy, którzy zakładają nową partię, przekonują że Jarosław Gowin nie jest już formalnie prezesem Porozumienia, ponieważ jego kadencja wygasła 3 lata temu i zarząd „zapomniał” wybrać nowego szefa.

Rozmówcy portalu salon24.pl twierdzą, że nowe ugrupowanie jest już gotowe do rejestracji. Nie ujawniono jeszcze nazwy oraz składu partii. Szczegóły mamy poznać za kilka dni.

Nieoficjalnie mówi się, że poza Adamem Bielanem i Kamilem Bortniczukiem, w skład nowego ugrupowania wejdzie też Zbigniew Gryglas, poseł ziemi łódzkiej Włodzimierz Tomaszewski, sekretarz stanu w ministerstwie ds. funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, a także minister bez teki Michał Cieślak.

Informator portalu powiedział:

Przystąpimy do Zjednoczonej Prawicy, jako oddzielny podmiot, ale jednocześnie nie odpuścimy Gowinowi Porozumienia”.

dam/salon24.pl,Fronda.pl

Komentarze (6):

Nazywać się będzie "Efekt Bielana"2021.05.17 9:36
hehehe
Leonn2021.05.17 8:16
To dlatego Długi Jaruś zadeklarował, że czeka na "prawicowe skrzydło PO" albo tak jakoś podobnie - czyli chodzi mu o to aby utrzymać "stan posiadania" posłów. Czyli zaczyna się konkurencja - Jaruś i jego Porozumienie , PSL no i oczywiście Szymuś PANDA. Czyli PO ma kilka opcji ratunkowych nawet pomijając Rafalka i jego "Campus nad Czajką"
CzopkuBielanJesteśZaMiękkiPrzeciwDyplomom2021.05.17 7:25
Czopek Bielan nabiera rozpędu, żeby przebić się przez pieluchomajty i trafić wreszcie do odbytu Dziada Kaczyzbawa z Żoliborskiej Nory. Niełatwe zadanie, bo w odbycie siedzi spasły Sakewycz i barykaduje otwór wejściowy plikami kartonowych dyplomów Dziada Roku, Starucha Roku, Obłąkańca Roku.
tfu! na @ Czopku...2021.05.17 8:07
ty obłąkany, wulgarny, zboczony , talmudyczny trollu!
Japa2021.05.17 14:31
Nie lepiej by było napisać to w sposób normalny i kulturalny . A tak ten wpis zionie totalną nienawiścią do PIS - u z niewiadomego powodu .
Apel dla czuba2021.05.17 16:07
Lekarz potrzebny od zaraz !!!