Norwegowi udało się przełamać zwycięską serię Stocha - zdjęcie
10.01.21, 17:46Fot. screenshot - YouTube ( Mikołaj Bądzielewski)

Norwegowi udało się przełamać zwycięską serię Stocha

12

Niedziela w Titisee-Neustadt okazała się być gorszym dniem dla polskich skoczków. Najlepszy dziś Polak, Dawid Kubacki, zajął dopiero szóste miejsce. Wczorajszemu zwycięzcy, Kamilowi Stochowi, udało się uplasować na siedemnastej pozycji. Tryumfował Norweg, Halvor Egner Granerud.

Dzisiejszy konkurs w Titisee-Neustadt zdominowali Norwegowie. Halvor Egner Granerud zajął pierwsze miejsce, drugi był Daniel Andre Tande, a podium zamknął Austriak, Stefan Kraft.

- „Dziś zdecydowanie zabrakło energii” – mówił po dzisiejszym występie Kamil Stoch.

- „Zabrakło połączenia głowa - nogi. Nogi chciały jeszcze robić, głowa powiedziała nie - dziś mam wolne” – dodawał w rozmowie z reporterem TVP Info.

Podkreślił, że wszyscy są już zmęczeni i chcą jak najszybciej wrócić do domów.


kak/niezależna.pl

Komentarze (12):

czekista2021.01.11 19:29
Tylko ci niektórzy głupawi dziennikarze sportowi, specjaliści od pompowania niezdrowych emocji nie zauważyli, że to jest cały czas sport, i każdy ma prawo wygrać!. Proponuję przyznawanie im tytułu "Złotej Jemioły"...
Maniek2021.01.11 6:56
Polacy słabo,czyżby niemiecka prowokacja ? Kochana Fronda napisz coś więcej w tej sprawie.Może podali zepsutą kapustę na śniadania,albo nieświeży salceson?
O. Leon Knabit:2021.01.11 0:33
Do czego jesteśmy powołani? Każdy jest jakiś… Kiedyś słyszałem wspomnienia jednej pani z czasów Powstania Warszawskiego, kiedy mieszkała na skraju Puszczy Kampinoskiej. W czasie rozmowy słychać było tylko westchnienia co my przeżyliśmy w tamtym czasie… A my chcemy szukać Boga. Plątanina straszna, wielu rzeczy nie rozumiemy, wielu nie potrafi dopasować swojego życia do wiary w Boga. Jedno jest tylko pewne: pragniemy Jezusa, bo tylko w Nim jakoś te kłopoty i komplikacje życiowe się wyrównują, upraszczają. Ufność jest tutaj fundamentem. Mimo wielu pytań bez odpowiedzi, z pewnością kroczą tą drogą. Co ja Ci zrobiłem, że tak mi dajesz w kość? Zapyta wielu. Ta bliskość Osoby Jezusa napawa nadzieją, w końcu On poniósł śmierć za nas, poświęcił się bezinteresownie. Rzeczywistość czekającego Boga, który z miłością nas oczekuje, poprawia nieco ten obraz, który mamy wokoło siebie. Papież Franciszek mówi Pan Bóg lubi przebaczać. My z kolei nie tak bardzo, a co dopiero prosić o przebaczenie. Jeżeli ktoś robi mi źle raz, drugi, trzeci i czwarty, jestem już poirytowany, rzucam wszystkim i obracam się na pięcie bez chęci dogadania się. Wszystkie komplikacje i świństwa, które uczyniłeś, są do rozwiązania w Jezusie, wystarczy, że wyciągniesz palec, a Pan cię wyciągnie z tego bagna grzechu. Jeżeli to sobie postawisz jako cel życia swojego, że tu musi być zgoda z Bogiem, to nie będzie możliwości grzechu. I proszę się rozejrzeć naokoło, wielu ludzi narzekających, zestresowanych, złych, moralnie nie w porządku. Niektórzy mówią, że za komuny ludzie byli lepsi, rozgraniczenie było jasne: czerwoni to zło, a pozostali są dobrzy, a i wśród tych czerwonych paru dobrych się znalazło. A dzisiaj niezwykle trudno określić, kto jest dobry, kto zły; kto mówi szczerze, a kto kłamie. Pomieszanie. Szukamy azylu normalności i autentyczności. W tym wszystkim muszę odnaleźć miejsce również dla siebie. Mówią, że zło się bardzo śpieszy, dlatego szybko się skończy. Jesteśmy stworzeni, powołani do szczęścia, a nie do narzekania.
c.d.2021.01.11 0:34
Kiedyś u znajomych, którym błogosławiłem małżeństwo, malutka Hania, może pięcioletnia, podeszła do mnie, wpatrując się w moją chuderlawą twarz, powiedziała: Niech się ojciec poczęstuje czekoladą. Odpowiedziałem: Słuchaj, ja już jestem stary i nie jem czekolady. Usłyszałem: Moja babcia też jest stara i je czekoladę. Starałem się wyjaśnić: Twoja babcia, uwaga!to nie jest byle jaka babciai może jeść czekoladę. A ta mała Hania patrzy na mnie i mówi: Co znaczy byle jaki? Nikt nie jest byle jaki, każdy jest jakiś. Jakże to było głębokie… i dało do myślenia. Druga sytuacja, pewien młody człowiek napisał do mnie list, w którym opowiedział, jak przeżywał głęboki kryzys, nie wiedział, co z sobą zrobić, chodził po mieście, szukając odpowiedzi i wstąpił do kościoła, a tam rekolekcje, które akurat głosiłem i opowiadałem historię rozmowy z Hanią, o tym, że nikt nie jest byle jaki. Wyszedł z kościoła odmieniony, z chęcią rozpoczęcia od nowa. W myśl zasady rzuć kamieniem w tłum, zawsze kogoś trafisz. Bywa, że i w nas obudzą się wątpliwości, popadniemy w depresję, wtedy pomyślmy o słowach Hani, o tym że JESTEŚ JAKIŚ. Wystarczy popatrzyć na Jezusa, który cierpiał i poniósł śmierć za ciebie, przeszedł przez wszystko, bez narzekania i ucieczki. Ty więc również możesz sobie dać radę, a gwarancją, którą zapewnia Jezus, jest zmartwychwstanie, życie wieczne. Na końcu każdego ciemnego tunelu jest światło, jest wyjście. Zawsze nad ciemnymi chmurami góruje słońce, jeżeli ktoś nie wierzy, wybierzcie się kiedyś samolotem i zobaczycie. Jezus zdaje się mówić: Nie gwarantuję ci dóbr ziemskich, nie zapewniam, że nie upadniesz, ale zawsze będę z tobą, zawsze podam ci rękę, zawsze cię podniosę. Nie zawiedziesz się na Mnie. Mówię to z przekonaniem, jako świadek bycia z Bogiem, jako człowiek, kapłan i benedyktyn.
Monika2021.01.10 23:17
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil ze zdjęciami : https://milepanie.pl/monia89
Norweg Katolik2021.01.10 23:17
Jezus kocha Norwegów bardziej niż Polaków?
I oby tak dalej!2021.01.10 23:07
Granerud znokautował, zmiażdżył, rozpi*dził dumnych cebulaków :) Mam jedynie nadzieję, że mojemu Eisenbichlerowi w Zakopanem pójdzie lepiej! Zieeeeeeeeeeeehhh!
Kibic skokuf⚡️🌈🛷2021.01.10 18:05
Leeeec Camel leeeec......nie tam k...... nie tam
Po 11 ...2021.01.10 18:00
Znowu Norwegowie mocniej się modlili. Wstyd polscy katolicy, wstyd.
...jesteś żałosny...!A TY JAK SKACZESZ...?2021.01.10 19:16
Zamknij japę " Po11", "ateisto- du...ny geju"! TO NIE AUTOMATY, TYLKO LUDZIE! NO POKAŻ JAK TY SKACZESZ? UMIESZ PODSKOCZYĆ WYŻEJ NOSA NA TYM SWOIM WÓZKU??
Po 11 ...2021.01.10 20:24
Bluźnisz. To Bóg decyduje. To jego święta wola przesądza o wygranych i przegranych, o zbawionych i potępionych. Ta przegrana to boska kara, za bluźnierstwa takich jak ty sług szatana. Tylko modlitwa może to zmienić, modlitwa i pokuta. Amen.
Sławomir Nowak nie zgłosił zegarka?2021.01.11 7:43
A czy ty zawsze wszystko zgłaszałeś?