No i wszystko jasne! PO za aborcją na żądanie  - zdjęcie
18.02.21, 11:10Screenshot Facebook - Platforma Obywatelska

No i wszystko jasne! PO za aborcją na żądanie

90

To było wielogodzinne dyskusje, ale takiego jasnego stanowiska oczekiwali od nas wyborcy” – powiedział dziś na konferencji prasowej Borys Budka ogłaszając decyzję Platformy Obywatelskiej w kwestii prawa dotyczącego aborcji.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wczoraj zarząd PO zajął stanowisko w sprawie aborcji. Dziś Platforma na konferencji prasowej potwierdziła swój skręt w lewo i poparcie cywilizacji śmierci.

PO jest i będzie zawsze partią szeroką. Dziękuję również tym głosom osób o konserwatywnych oglądach, które wzięły udział w tej dyskusji. Zawsze będziemy szanować wolność wyboru i zawsze w sprawach światopoglądowych każdy będzie głosował zgodnie ze swoim sumieniem”

- stwierdził Budka na konferencji dodając, że państwo według PO powinno przywiązać szczególną uwagę do „opieki polskich kobiet”.

Zapomniał najwidoczniej dodać, że chodzi tylko o te, którym udało się już urodzić.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kolei to właśnie umożliwienie kobietom „wyboru” w tej kwestii doprowadzi do tego, że w Polsce będzie się rodziło… więcej dzieci!

Izabela Leszczyna mówiła z kolei o konieczności zagwarantowania edukacji seksualnej, bo tylko wtedy można mówić o świadomym macierzyństwie. PO – jak dodała – domaga się też bezpłatnego dostępu do antykoncepcji oraz „leczenia bezpłodności metodą in vitro”.

Mówiąc już o samej aborcji, Leszczyna stwierdziła, że kobieta po konsultacji z psychologiem i po spełnieniu „określonych warunków” powinna móc podjąć „tę osobistą decyzję”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (90):

Deo Gratias! Dzięki Bogu! Nareszcie!2021.02.19 11:42
j.w.
100 % racji2021.02.18 20:35
... i jak skonstruują wehikuł czasu to zrobimy ........ na życzenie i cale LEWACTWO pstryk butka znikł i blonska i ... reszta .. a jak una tam rzekła ... determinacja płodu ? hmm ??? determinacja LEWACTWA ??? i to lekarz(arka) czyRAKARZ POwiedział ? tak rozum od ARKA z PO-pożyczyła
XYZ2021.02.18 19:35
Był kompromis to PIS go zniszczył,teraz już nikt do tego wracać nie chce.
joanna2021.02.18 16:10
Panie Budka, mam do Pana wielką prośbę - niech Pan przestanie pleść te androny, których się już nie da słuchać. Wymyślił Pan nagle, że jesteście partią ''szeroką'' i musicie szanować poglądy, rzekomo szerokiego, elektoratu, i że w kwestii prawa do życia opowiadacie się za ''wolnością wyboru''. To są właśnie skutki poziomu edukacji, że taki pan Budka, człowiek podobno po studiach, nie rozumie podstawowych pojęć takich jak WOLNOŚĆ i WYBÓR. To nie są jakieś publicystyczne wytrychy językowe, ale ścisłe pojęcia z dziedziny aksjologii i prawa, które Pan podobno studiował. Jeśli zaczniemy ścisłe pojęcia traktować bez zrozumienia, to będą TAKIE skutki - jak ''program PO'', w którym jedyną szanowaną kategorią jest arytmetyka, czyli - ilu ''jeleni'' zwabimy na to pustosłowie. Jeśli przyjąć Pana sposób pojmowania wolności i wyboru, to i ja mam prawo do następujących wniosków; 1. w imię ''wolności wyboru'' - wybieram prawo do kradzieży, zamiast pracy na etacie; 2. w imię ''wolności wyboru'' - wybieram prawo do usunięcia z tego świata kogoś, kto mnie denerwuje, kto mi utrudnia karierę, kto mi się po prostu nie podoba. I sam Pan widzi, do jakiej aberracji prowadzi Pańska ''logika''. Nie jestem wprawdzie zwolenniczką komentowania czyich ''poglądów'' przy pomocy epitetów, ale dziś już nie wytrzymałam i powiem, że to, co Pan ze swoimi fankami - patrz zdjęcie - wygaduje, to szczyt głupoty, zaprzeczenie podstawowych zasad racjonalnego myślenia, a w sferze moralnej - egoizm posunięty aż do inspirowania zbrodni w biały dzień na niewinnych Obywatelach naszej Ojczyzny.
MaxFiend2021.02.18 17:33
Wszystko bez sensu pomerdałaś. Zgodnie z obowiązującym prawem nie masz prawa kraść i nie możesz tego usprawiedliwiać swoim wyborem. Jeżeli jednak coś ukradniesz i zostaniesz na tym złapana, ponosisz karę, bo taką normę ustaliło społeczeństwo, w którym żyjesz. Możesz także usunąć z tego świata każdego kogo zechcesz pod warunkiem, że zrobisz to osobiście łykając jakieś pigułki lub robiąc na sobie jakiś zabieg chirurgiczny. Możesz także powbijać sobie szpilki w laleczkę voodoo ale, od osobistej decyzji innych ludzi o swoim ciele odwal się raz na zawsze. I pamiętaj, prawo wyboru to nie przymus i nie zmusza nikogo do niczego, zwłaszcza do aborcji :-D
Jahu🐟2021.02.18 18:31
Skoro decydują o "swoim" ciele to dlaczego w kuble na śmieci ląduje ciało o innym kodzie genetycznym?
MaxFiend2021.02.18 22:59
Tylko w przypadku surogacji lub przy in-vitro tak może być. Jeżeli jest genetyczną matką połowa genów należy do niej. Poz tym płód "żeruje" kosztem jej ciała a na to matka przecież nie musi się godzić.
Jahu🐟2021.02.18 15:32
Morderców, gwałcicieli, zbrodniarzy, zabić nie można bo kara śmierci zniesiona. Niewinnego i najbardziej bezbronnego człowieka mordować pozwalają i gdzieś mają Boga, konstytucję, X przykazań i życie dziecka. Zbrodniarze i sługusy szatana.
Alicja2021.02.18 15:20
Prochem jesteś i w proch się obrócisz. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Panie Jezu ratuj tych ludzi bo nie wiedzą co czynią.
Beata Anna Maria2021.02.18 18:28
Bo WIEDZĄ co czynią, leży przed nimi życie i śmierć muszą wybrać korzystając z wolnej woli, szarość -za a nawet przeciw, właśnie się skończyła i jest czas tak tak, nie nie.
asik2021.02.18 14:34
wreszcie!
chłopka2021.02.18 14:29
Wszystko będzie jasne wtedy gdy Rząd zrobi referendum i społeczeństwo polskie wypowie się w tej sprawie .
Beno2021.02.18 14:31
Referendum już było, jak przyjmowano Konstytucję i wszystko jest jasne, a jak przespałaś, to twoja wina.
Michał Jan2021.02.18 15:05
Tuż przed przyjęciem tej "konstytucji" (do Konstytucji sporo temu dokumentuje, ale, niemniej, obowiązuje), TK wydał wyrok w sprawie ochrony życia - od momentu poczęcia. Dotyczył ten wyrok dla ówczesnej Ustawie Głównej, ale rządzący wtedy eseldowcy nie zrobili nic, żeby temu zaprzeczyć w nowej. Ergo, obowiązuje wyrok TK. Teraz rzókowskie się zarzekają, że właśnie to zrobili, ale łżą, jak komuniści. Przy takim wyroku należało (na szczęście tego nie zrobili) napisać, że życie jest chronione od urodzenia, czy od 12 tygodnia, żeby wyrok TK przestał obowiązywać.
nie mydl oczu2021.02.18 15:45
Ty, jako osoba na codzień sprawiedliwa w osądach którą szanuję, dobrze wiesze że to wszystko są czyjeś widzimisie. Ja mam inne niż twoje. Jesteś jedynym pro-liferem mówiącym tu ludzkim głosem.
Michał Jan2021.02.18 15:59
Mamy wyrok TK i mamy konstytucję, która weszła tuż po nim i niczego nie zmieniła. Gdzie tu widzisz widzimisię? Co najwyżej jakiegoś sądu pałającego justizmordem.
nie mydl oczu2021.02.18 16:16
Obecna konstytucja nie rodziła się w kompromisie i jest tak napisana, że przyzwala na dowolne ustanowienie prawa, a wyroki TK mówiące że zakaz aborcji lub jej legalizacja, są z nią sprzeczne, to po prostu farsa. Farsa w której niepotrzebnie uczestniczysz. Skok na OFE słyszałem, że też był zgodny z konstytucją. PiS ma większość ale tchórzy. Nie wiem czy przed własnymi wyborcami, czy przed ulicą. Wiem że ty znasz prawidłową odpowiedź.
Michał Jan2021.02.18 17:16
Obecna konstytucja była tak napisana, żeby uszczęśliwić każdego, a najbardziej uszczęśliwiła prawników, którzy mogą sobie ją dowolnie interpretować. TK popisał się nie tylko tamtymi wyrokami, ale jakoś przetrwał. Pewnie, jako zgniły kompromis - do niczego, ale chociaż taki. I jego wyroki są wykładnią niezależnie od naszych opinii. I bądźmy poważni - jeżeli mielibyśmy ustanawiać prawo, od kiedy mamy chronić życie, to przy obecnej wiedzy medycznej i genetycznej, innego stwierdzenia, że od poczęcia nie moglibyśmy wydać bez gwałcenia podstawowej logiki.
Anonim2021.02.18 17:44
Przy takim fundamentaliźmie musiałbyś zakazać jedzenia i picia przynajmniej niektórych rzeczy. One tez są zagrożeniem dla życia poczętego.
Michał Jan2021.02.19 6:48
Mam nadzieję, że chociaż zdajesz sobie sprawę, że nie napisałeś niczego mądrego, tylko tak z obowiązku.
anoni2021.02.18 14:15
Czym się różni PO od lewicy ?-niczym . Do tej pory lawirowali między prawicą a lewicą , zwodząc wielu , ale w końcu wyszło szydło z worka i nawet jak wszyscy z PO przesiąda sie na tratwe Hołowni , nic im to nie da. .
x2021.02.18 13:34
Brawo PO!
orgii2021.02.18 13:30
wyskrobać końską i leszczynkę ......
chcą zabijać za kasę!2021.02.18 12:55
Aborcja, to BIZNES związany nie tylko z jej dokonaniem przez kliniki w większości prywatne, ale i BIZNES genetyczny - z płodów pobierane są komórki do produkcji m.in. afrodyzjaków długowieczności dla zamoznych celebrytów i możnych tego świata, a aborcja starszych dzieci nawet w 36 tygodniu - jak żądają lewaccy zachodni aborcjoniści- to BIZNES dla transplantacji.
MaxFiend2021.02.18 13:10
Chcą pozwolić kobietom decydować. Nikt nikogo nie zmusza do aborcji. To wyłącznie kwestia wyboru, do którego każdy świadomy człowiek ma prawo.
Beno2021.02.18 13:17
A co z tym nieświadomym? Czy to poczęte życie nie ma prawa żyć? Jakim prawem ma ktoś o nim decydować? I czy tylko kobieta? Mężczyzna sprawca nowego życia nie ma nic do powiedzenia? Kobieta niech się zastanowi przed, zanim pocznie nowe życie, a nie po. No właśnie mamy coraz więcej nieodpowiedzialnych kobiet i mężczyzn, a nieodpowiedzialny = głupi. Najgorsze, że takim powierza się jeszcze odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie. To jest tragizm naszej cywilizacji.
MaxFiend2021.02.18 13:41
Może o nim decydować, bo tak to zorganizowała natura. Kobieta nie jest nieświadomym inkubatorem tylko człowiekiem, który ma prawo nie urodzić i cokolwiek byś o tym sądził, nie masz prawa nikogo do rodzenia zmuszać.
Beno2021.02.18 14:27
Bo ty tak uważasz. A ja i wielu innych uważamy i taki jest zapis w Konstytucji, że jest ochrona życia od poczęcia do śmierci i że to poczęte życie ma taką samą wartość jak każdego innego człowieka. Na taką Konstytucję zgodziła się większość, a teraz niektórym nie pasuje. Nawet w Japonii, kobieta nie może sama decydować o aborcji, tylko jest do tego aktu potrzebna zgoda ojca dziecka. Natura o której piszesz nie wymyśliła aborcji. A jak można zabić poczęte życie, to też chcę głupców zabijać i nikt nie ma prawa mnie za to karać, bo to moje prawo wyboru.
AAAtomek2021.02.18 14:55
W konstytucji nie ma ochrony życia od poczęcia do śmierci, tylko od urodzenia do śmierci...
Michał Jan2021.02.18 15:08
" Wolności i prawa osobiste Art. 38. Zasada ochrony życia Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.". Widzisz tu gdzieś, że od urodzenia? Jak nie, to obowiązuje wyrok TK wydany tuż przed wejściej tej konstytucji w życie - od poczęcia. QNED
AAAtomek2021.02.18 15:18
Art. 34. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa. ____ Żeby mieć prawa, trzeba się urodzić.
Michał Jan2021.02.18 16:01
Czyli nie-Polaka prawo nie chroni? Dość ekstremalny nacjonalista z Ciebie wyszedł.
Anonim2021.02.18 15:41
Michał Jan, napisz uczciwie że nikt nie ma racji.
Michał Jan2021.02.18 16:02
Mogę uczciwie napisać, że aborcja na życzenie nie jest żadnym rozwiązaniem problemów.
Anonim2021.02.18 16:19
To zależy kto i w jakim duchu będzie legalizował. Popieram legalizację, ale nie spieszy mi się z jej refundacją itd. Gdybyś ty zalegalizował, problemy by się skończyły.
Michał Jan2021.02.18 17:20
Ja bym tylko zalegalizował z powodu ciężkiego kalectwa lub niemożności życia poza łonem (czyli przywrócił status quo ante bellum), ale nie w państwowej służbie zdrowia, tylko w prywatnej. Nie do końca zrozumiałeś, co chciałem przekazać - aborcja na życzenie nie jest rozwiązaniem problemu, tylko próbą ucieczki przed nim.
Anonim2021.02.18 17:39
Dla mnie największy problemem jest że o tym się mówi. Dać palec jednym czy drugim to utną rękę. Do następnego razu.
MaxFiend2021.02.18 17:23
Nie ja tak uważam tylko to wynika z podstawowych praw i wolności człowieka. Nie masz prawa zmuszać kogokolwiek do rodzenia wbrew jego woli. Dlatego kobieta za przerwanie ciąży, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, nie może zostać w żaden sposób ukarana, bo nie popełnia żadnego przestępstwa ani czynu zabronionego.
Michał Jan2021.02.19 6:55
Nie wynika to z podstawowych praw i wolności. Nikt nie ma prawa do zmuszania do zajścia w ciążę, ale sama ciąża, jeżeli doszło do niej za przyzwoleniem kobiety, to już bardziej skomplikowana sprawa, bo dochodzi osoba druga. Sama kobieta nie jest karana, ale pomocnicy już tak.
Beata Anna Maria2021.02.18 12:49
Długo trzeba było czekać aby, zło się ujawniło i stanęło w świetle długo balansowało w sferze szarości -za a nawet przeciw i zwodziło . Demon teraz wie, że stanął w miejscu przegrałem i przegra i pociągnie za sobą tych którzy na to sobie pozwolą korzystając z własnej wolności.
PO czynach2021.02.18 12:48
ich PO znaliśmy.
T.2021.02.18 12:42
No kwestia wyboru właśnie może doprowadzić do większej ilości urodzeń - część kobiet odkłada decyzję o macierzyństwie właśnie przez niepewność i fakt, że w razie czego nawet legalna aborcja może nie być do wykonania. Aby zmniejszyć skutecznie ilość aborcji to trzeba właśnie szerokiego dostępu do antykoncepcji i pełnego pakietu badań prenatalnych, żeby jak najszybciej podjąć terapię. A in vitro na pewno zwiększy liczbę urodzeń, to chyba oczywiste - ci ludzie są bardzo zdeterminowani, żeby właśnie mieć dzieci. Natomiast dla mniej zdeterminowanych - państwo niech wreszcie zapewni dobrą opiekę medyczną, żeby kobiety mogły zaufać, mogły mieć pewność, że w razie czego otrzymają niezbędną pomoc i wsparcie, będą traktowane z należytą człowiekowi godnością i szacunkiem. Ale łatwiej rzucać hasełka o "cywilizacji śmierci" niż REALNIE zadbać o demografię.
Roman2021.02.18 12:37
Nie wyobrażalne, że to możliwe aby wyborczynie PO tak nowoczesne i światłe jak ich partia mogły zachodzić w niepożądane ciąże.
Agata2021.02.18 12:41
Ach, Roman, Roman, w czym lepsza była ona? Czy cię zauroczyła jej noga gipsem obłożona?
Drugi Roman2021.02.18 13:22
Agata, czy ciebie porzucił jakiś trzeci Roman, że tak jednostajnie smęcisz do pierwszego Romana ?
Duda-Gracz2021.02.18 12:36
SK ma poparcie > 60% Polaków. PiS ~30%.
POmyłka2021.02.18 12:50
>99% mniejszości narodowych.
pp2021.02.18 12:35
Platforma jest partia satanistyczną i to nie od dzisiaj, dziś tylko sprawa sie wyklarowała. Głupi Hołownia, chcę z nimi koalicji jako antypis. Niedługo Hołownia będzie pewnie za aborcją lub za kompromisem. PiSowcy muszą się porozumieć z częścią PSL, Konfederacji i Kukiz bo z Gowinowcami nie wiadomo co będzie.
Michał Jan III2021.02.18 12:14
Potrzebna jest szeroka koalicja liberalna.
Michał Jan2021.02.18 12:29
Raczej konserwatywna: tradycyjni peowiacy z gowinowcami i może PSL lub nawet Konfederacją. Dodanie ugrupowania kierowanego przez niejakiego Budkę, to jak w matematyce dodanie zera. Nic się nie zmienia.
Anonim2021.02.18 12:47
Gowin jak nie dziś to lada tydzień będzie piątym kołem u wozu dla każdego. Chciałem go w PSL któremu z braku laku kibicuje ale jego miarka się ze wszystkim przebrała.
XYZ2021.02.18 12:11
I bardzo dobrze
edi2021.02.18 12:10
Bardzo dobry ruch Koalicji demonów - TAK TRZYMAĆ !! przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia ! BARBARZYŃCY !!
Ok2021.02.18 12:10
Czyli tak jak Węgry i cała Europa oprócz Malty i Watykanu.
Zatroskany2021.02.18 12:07
Szeroka partia z ludźmi o wąskich umysłach. Trudno patrzeć już na to ich szamotanie, a najtrudniej na to że ciągle jacyś ludzie dają się nabierać aby wstąpić w te szeregi.
edi2021.02.18 12:06
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
o co chodzi2021.02.18 12:02
To zrozumiałe PO chce przyciągnąć cały lewacki elektorat nawet Biedronia do siebie a taką bardziej centrową alternatywą dla PiS ma być Ruch Hołowni, który sam wciąż się nie może zdecydować do końca czy jest za aborcją czy przeciw w każdym razie w jego Klubie są i jedni drudzy skoczkowie z Platformy a Szymuś chciałby przyszłej współpracy z PO. To taka gra. Oni myślą, że w ten sposób pokonają PiS na dwa fronty jak dołączy jeszcze do nich skrajnie lewacki elektorat który chce pozyskać Platforma.
zorro2021.02.18 11:58
W końcu, czas na powrót do współczesności z mroków średniowiecza.
edi2021.02.18 12:08
wg ciebie współczesność polega na MORDOWANIU LUDZI !! DEMON!
Mim22021.02.18 11:55
Czasem lepiej milczeć niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości - właśnie zameldowali że kurs na lewicową skałę obrany.
konrad2021.02.18 11:50
dlaczego jest nakaz rodzenia silnie zdeformowanych płodów a zakaz wstępu do seminarium z lekką nawet niepełnosprawnością .
Michał Jan2021.02.18 11:49
Czymś się jeszcze będą różnić od Lewicy? Po co głosować na kopię, jak jest oryginał?
Mateo2021.02.18 11:41
Przypaczcie sie ludziska co to są za małpy które stoja i domagaja sie zabijania bezbronnych dzieci!!!Jeszcze im gwiazdę sowiecka dać oraz sierp i młot!!!
Mateo2021.02.18 11:42
Ohydny widok az mnie zemdliło.
adam2021.02.18 11:51
Dbaj o siebie Mateo.Jesteś wybitnym komentatorem..Pełen szacun..
jula2021.02.18 11:34
Jula, Jula to sklep szwedzki. Tam towarów jest bez liku.
Frec2021.02.18 11:33
Jakie jasne? Ciemne i mroczne.
AAAtomek2021.02.18 11:30
Brawo PO! Tego oczekuje polska młodzież i polskie kobiety (nie mylić z prawactwem)! I pamiętajcie katoliczki, nie róbcie aborcji!
Anonim2021.02.18 11:45
Brawo PO, już jest po was ku uciesze lemingów. Kto następny do Hołowni?
Michał Jan2021.02.18 11:55
Młodzież najbardziej oczekująca na to, by jakiś woźnica zawiózł ją do Krainy Zabaw.
jula2021.02.18 11:28
Kiedy za eutanazją i adopcją przez pary trans-płciowe, nienormatywne, homoseksualne oraz prawa do małżeństwa przez tychże?
Anonim2021.02.18 11:30
Myślę, że jak najszybciej. Zaraz po odsunięciu pisowskich kołtunów od władzy.
Michał Jan2021.02.18 11:48
Tęczowi Khmerzy w miejsce Pisobolszewi, to dopiero zmiana!
Anonim2021.02.18 11:48
Paradnie, PO się rozpada a lemingi o zwycięstwie.
Anonim2021.02.18 11:54
Żadna władza nie trwa wiecznie. Nawet w tak ogłupionym społeczeństwie.
Michał Jan2021.02.18 11:58
No to p. Budka właśnie chyba się tego przestraszył i postanowił zrobić coś, żeby ta władza nietrwająca wiecznie jeszcze po 2023 roku się nad nami poznęcała.
Anonim2021.02.18 12:01
To, że opozycja zachowuje się jak dzieci, a polacy to banda idiotów, nie zmienia faktu że PiS w końcu przestanie rządzić w Polsce. Może nawet za mojego życia.
Michał Jan2021.02.18 12:27
Na razie robi wszystko, żeby nas wszystkich wykończyć nim tę władzę stracą.
trax2021.02.18 11:25
Zagłosują nawet za "prostowaniem bananów" aby się przypodobać małpom !
o ...2021.02.18 11:39
... dobre ...
Nina2021.02.18 11:23
POmyleńcy z Budki. Mordowaniem dzieci nie dojdą do koryta.
Anonim2021.02.18 11:23
No i dobrze. Był kompromis? Był. Nieidealny ale był. Pis postanowił go zburzyć, więc teraz jest wybór między całkowitym zakazem, a aborcją na żądanie. A ludzie w Arabii Saudyjskiej żyć nie chcą.
Nina2021.02.18 11:30
To był projekt obywatelski, a nie PIS. Po co kłamiesz?
Anonim2021.02.18 11:32
Tak, tak. A TK jest niezależny i wcale nie działa na telefon od pewnego pana z Żoliborza. Projekt ma już ładnych kilka lat, a rozpatrzony został dopiero po obsadzeniu trybunału przez najwierniejszych pisowczyków. Można by rzec "co za przypadek!".
itd2021.02.18 12:11
Obywatela kaczora?
cal.502021.02.18 11:30
Jak ci Polska śmierdzi, pajacu, to jedź do Holandii.
Anonim2021.02.18 11:32
Ojej, nie masz żadnego innego argumentu? Bo ten taki trochę cienki.
zjadłem legitymację POplatfy2021.02.18 11:23
i czerwoną PZPR oraz przy okazji czerwoną Gminy
Zatroskany2021.02.18 11:21
Boże daj im Ducha Świętego, niech staną w prawdzie o swoich POczynaniach, aby ujrzeli swoją nędzę duchową.
jula2021.02.18 11:29
Amen