Niemieckie media bronią Rosji. "NIE" dla sankcji - zdjęcie
18.12.14, 17:07Rubel (fot. sxc hu)

Niemieckie media bronią Rosji. "NIE" dla sankcji

3

Niemiecki lewicowy dziennik „Süddeutsche Zeitung” broni Rosjan. W najnowszym jego wydaniu czytamy, że Unia Europejska nie powinna nakładać na Rosję nowych sankcji, bo gospodarczy upadek Federacji nadmiernie zaszkodziłby Europie.

Według „SZ” Europa obawia się dziś słabości rubla i upadku rosyjskiej gospodarki. Zdaniem komentatorów dziennika jest to w pełni zrozumiałe, bo biedniejsza Rosja – oznacza też biedniejszy Zachód. Chodzi tu przede wszystkim o te przedsiębiorstwa, które eksportują na wschód. Wobec tego, wywodzi „SZ”, w obecnej trudnej dla Rosji sytuacji gospodarczej nie należy nakładać kolejnych sankcji, by w ten sposób jeszcze mocniej nie uderzyć w rosyjską ekonomię.

pac/polskie radio

Komentarze (3):

anonim2014.12.18 17:18
Ekonomia,ekonomia,interesy,interesy.Przez wiele lat wmawiano Polakom,że głównym zagrożeniem dla Europy są nacjonalizmy.A co z imperializmami ?One nawet w większym stopniu przyczyniają się do wywoływania wojen.Nacjonalizmy jedynie je wspomagają.
anonim2014.12.18 17:32
No i trzeba się będzie teraz przyglądać uważnie kto będzie bronił Rosji i jej interesów w sytuacji gdy zaczyna się rozchwianie jej gospodarki. Jacy to się nowi obrońcy kacapów zostaną uruchomieni i jak bardzo będą zdeterminowani.
anonim2014.12.18 17:37
I dziwić się że pachołek Tusk tak "ostrożnie" formułował dokument unijny ws. Ukrainy.