Niemiecki Kościół apeluje o zakaz eugeniki - zdjęcie
01.06.11, 10:54

Niemiecki Kościół apeluje o zakaz eugeniki

2

Katolickie archidiecezje Berlina i Hamburga, przedstawiciele niemieckich protestantów, a także episkopat Niemiec i Caritas wystosowały list do niemieckich posłów, w którym żądają całkowitego zakazu diagnostyki preimplantacyjnej. Według autorów listu metoda ta jest nieetyczna i niezgodna z konstytucją, która ma chronić godność człowieka.

 

„Embriony przeznaczone do diagnostyki powoływane są do życia po to, by wybrać najlepsze, a odrzucić chore. To instrumentalizacja ludzkiego życia” - czytamy w liście do niemieckich posłów.

 

Ponadto dokumenty episkopatu i Caritas podkreślają poza tym, że to również dyskryminacja ludzi niepełnosprawnych, którzy przy stosowaniu tej metody dzisiaj nie mieliby szans na przeżycie.

 

Metodę diagnostyki preimplantacyjnej krytykuje kanclerz Angela Merkel, część chadeckich posłów, a także niektórzy deputowani SPD i Zielonych.

 

eMBe/RadioVaticana.org

Komentarze (2):

anonim2011.06.1 11:49
<p>A u nas w Polsce eugenika zabija za zgodą państwa setki dzieci rocznie dlatego, że są niepełnosprawne lub chore albo tylko o to podejrzane!!! I to jest w obecnym czasie około 90% ofiar KOMPROMISU ABORCYJNEGO!!! A politykierstwo ten kompromis aborcyjny popiera opowiadając nawet bajki, że niby chodzi tylko o zgwałcone matki i zagrożone śmiercią:</p> <p>http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/14/straznicy-zbrodniczego-kompromisu-aborcyjnego</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2011.06.1 11:52
<p>Katolicy, piszcie do swoich biskup&oacute;w o politykach z waszych diecezji, kt&oacute;rzy popierają kompromis aborcyjny albo chcą jeszcze większej swobody zabijania! Żądajcie od biskup&oacute;w, by jako pasterze wystosowali ostrzegawcze listy do wiernych! Wypowiedzi aborcjonistyczne politykier&oacute;w znaleźć możecie między innymi tu:</p> <p>http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/14/straznicy-zbrodniczego-kompromisu-aborcyjnego</p> <p>&nbsp;</p>