Niemiecka prasa znowu miesza Kaczyńskiego z błotem - zdjęcie
31.12.15, 17:13

Niemiecka prasa znowu miesza Kaczyńskiego z błotem

13

"Polacy osiągnęli w 2015 roku właściwie wszystko. Wówczas przyszedł Kaczyński i zmobilizował tych, którym się nie powiodło. Rezultat jest druzgocący" - pisze Ulrich Krökel w artykule na łamach cenionego niemieckiego dziennika, "Rheinische Post".

"RP" to jeden z czterech największych niemieckich dzienników.

"Przypuszczalnie nikt, kto nie zna Kaczyńskiego, patrząc na niego nie wpadłby na pomysł, że jest to rewolucyjny trybun ludowy z autorytarnymi lub nawet totalitarnymi ambicjami" - czytamy dalej.

"Kaczyński ciągle funkcjonuje w trybie wojennym. Kto nie jest z nim, jest przeciwko niemu" - dodaje autor.

Dziennikarz przekonuje następnie, że Prawo i Sprawiedliwość przejęło w Polsce władzę dzięki tym, którym się w życiu nie powodzi. To przede wszystkim osoby młode, nie mogące znaleźć dobrej pracy, w których narastała nienawiść do rządzących elit i wielki sprzeciw. "Nie mogło być wątpliwości, że większość Polaków tęskniła za oddziałem, który oczyści Polskę. I obywatele dostali to, czego chcieli: PiS Kaczyńskiego" - czytamy w "RP".

hk/rheinische post

Komentarze (13):

anonim2015.12.31 17:45
Niemcy piszą o Polsce źle, a więc jest dobrze. Poza tym musieli by się zdecydować - Kaczyński trybun,dyktator, już nie kartofel? To ostatnie im zapamiętamy.
anonim2015.12.31 18:10
Mają pecha, że "nie powiodło" się 60% narodu. PO była na tyle głupia, że zadowoliła się "powodzeniem" marnych 30%! C'est la demokracja...
anonim2015.12.31 18:19
jakby ta dzennikarzyna byla inteligentna to by policzyla ilu ludziom sie w Polsce nie powodzi, ze go wybrali, a to by zaprzeczalo zaraz temu pierwszemu zdaniu - ,,Polacy osiągnęli w 2015 roku właściwie wszystko"????
anonim2015.12.31 19:52
Widać Kaczyński bije w punkt!!! Brawo PiS i do przodu lejemy na hitlerków!
anonim2015.12.31 19:52
Widać Kaczyński bije w punkt!!! Brawo PiS i do przodu lejemy na hitlerków!
anonim2015.12.31 20:24
Bardzo trafne spostrzeżenia, sama prawda więc gdzie tu mieszanie Kaczyńskiego z błotem?
anonim2015.12.31 20:39
@Prorok No właśnie trybun czy kartofel? Na cos w końcu trzeba sie zdecydować... Po DEMOKRATYCZNYCH wyborach z 1933 r Niemcy powinni sobie nałożyć "embargo" na wypowiadania się w tych tematach na przynajmniej 500 lat. No chyba, ze chodzi o leczenie kompleksów...
anonim2015.12.31 21:57
Nie ma się co dziwić teraz temat PIS i jej Przewodniczącego J Kaczyńskiego - to tzw. temat zastępczy i dlatego stał się modnym tematem wszelkich niemieckich pismaków ponieważ zdegustowani poczynaniami pani Kanclerz, sfrustrowani Niemcy chcą się rzucić do gardła Merkel, z powodu migrantów arabskich, w tym wojowników dżihadu którzy stali się wielkim problemem Niemieckim dzielącym społeczeństwo gorzej niż u nas
anonim2015.12.31 22:00
Nie ma się co dziwić teraz temat PIS i jej Przewodniczącego J Kaczyńskiego - to tzw. temat zastępczy i dlatego stał się modnym tematem wszelkich niemieckich pismaków ponieważ zdegustowani poczynaniami pani Kanclerz, sfrustrowani Niemcy chcą się rzucić do gardła Merkel, z powodu migrantów arabskich, w tym wojowników dżihadu którzy stali się wielkim problemem Niemieckim dzielącym społeczeństwo gorzej niż u nas Dlatego dziwią wypowiedzi w rodzaju @Jana onego roku dającego jawny dowód swojej głupoty!
anonim2015.12.31 22:24
"że Prawo i Sprawiedliwość przejęło w Polsce władzę dzięki tym, którym się w życiu nie powodzi."- dobrze piszą. Bo wybory pokazały, że już jest większość której się nie powodzi pod rządami ich pupili - PO. Więc nadszedł czas na zmianę władzy, która doprowadzi do tego że zniknie ta większość, a wyrośnie znaczna większość której będzie się powodzić. Bo w najlepiej zarządzanym państwie, bedą zawsze grupy które po prostu sobie nie radzą. Ale są to nie większości, a raczej jakieś tam procentowe grupki. "że większość Polaków tęskniła za oddziałem, który oczyści Polskę. I obywatele dostali to, czego chcieli: PiS Kaczyńskiego" - czytamy w "RP" ". - Żeby skutecznie zlikwidować chorobę, trzeba radykalnych środków i radykalnego lekarza. Wówczas można liczyć na pozytywne skutki.
anonim2015.12.31 23:21
Po poprzednim wasalskim rządzie, Niemcom wydajemy się może rzeczywiście "zu rebellisch". Dlatego taka irytacja.
anonim2016.01.1 5:07
Czy ten "Do/d Andrik" to nie jest czasem doda? Bo tylko ktoś z silikonowym IQ 145 może takie bzdety sadzić.
anonim2016.01.4 7:24
@Astom Nie ma co siź dziwić jego wypowiedziom! Jest w transie po Sylwestrze Doda"N,drink. A po za tym Niemcy już powiedzieli swoje ostatnie słowa w czasie II wojny światowej dlatego znikną z powierzchni Europy jako państwo w pełni nie odpokutowanych win ponieważ wprowadzili wilcze prawa w środek Europy. A zaczęło się takie nowe wilcze prawodawstwo Niemieckie - od znanego Heretyka M Lutra