Niech Europa swą jedność odnajdzie przez wiarę w Boga! - zdjęcie
11.07.21, 07:20

Niech Europa swą jedność odnajdzie przez wiarę w Boga!

17

Nasz wspólny, fizyczny i duchowy dom, Europa, odchodząc od swoich chrześcijańskich korzeni, pogrąża się w kryzysie. Kontynent słynący z walki za Chrystusa oddaje się ateizmowi, libertynizmowi i... islamizmowi, depcząc własną tradycję, swoje dokonania i duchowe dziedzictwo. Módlmy się dzisiaj do świętego Benedykta, patrona Europy, o dobrą przyszłość naszego kontynentu, o nawrócenie serc Europejczyków, a przede wszystkim elit europejskich.

Modlitwa za Europę przez przyczynę św. Benedykta

Gdy nadszedł koniec dawnego porządku
I nowa ziemia rodziła się w bólu,
Stanąłeś, Ojcze, na czasów granicy,
By chronić dobro.

Posłuszny mocy Bożego wezwania
I do proroków podobny natchnieniem,
Poszedłeś drogą pokory i ładu
Pańskiego Prawa.

Dla wielu ludzi spragnionych pokoju
Przez własne życie przykładem się stałeś
Szukania Boga i Jego miłości
We wszystkich braciach.

I dzisiaj także przychodzi nieznane,
A świat jest pełen zamętu i kłamstwa;
Za twą przyczyną niech Pan nam ukaże
Właściwą ścieżkę.

Najświętszej Trójcy niech będzie podzięka
Za Benedykta i jego naukę;
Niech Europa swą jedność odnajdzie
Przez wiarę w Boga. Amen.

Módlmy się: Boże, Ty przez nauczanie świętego Benedykta zgromadziłeś w swoim Kościele wiele narodów, spraw przez jego zasługi, abyśmy z radosnym sercem biegnąc drogą Twoich przykazań, trwali w prawdziwej wierze i głębokim pokoju. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Komentarze (17):

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!2021.07.11 20:22
ZAWSZE I WSZĘDZIE!.... NIKT I NIC NIE ZABIERZE NAM WIARY W BOGA!.NAWET ZA CENĘ ŚMIERCI!... 2 tys. lat walczycie i nic z tego! Nigdy nie wygracie! Im bardziej lejecie jad, tym bardziej się łączymy!
Anonim2021.07.11 14:27
Tylko tych naczyń nie kradnijcie.
Anonim2021.07.11 14:22
Tylko Bóg wyprowadza z "Egiptu".
Niech Europa swą jedność2021.07.11 14:06
odnajdzie przez wiarę w Boga! ----------- Nasz wspólny, fizyczny i duchowy dom, Europa, odchodząc od swoich chrześcijańskich korzeni, pogrąża się w kryzysie. Kontynent słynący z walki za Chrystusa oddaje się ateizmowi, libertynizmowi i... islamizmowi, depcząc własną tradycję, swoje dokonania i duchowe dziedzictwo. Módlmy się dzisiaj do świętego Benedykta, patrona Europy, o dobrą przyszłość naszego kontynentu, o nawrócenie serc Europejczyków, a przede wszystkim elit europejskich. Modlitwa za Europę przez przyczynę św. Benedykta Gdy nadszedł koniec dawnego porządku I nowa ziemia rodziła się w bólu, Stanąłeś, Ojcze, na czasów granicy, By chronić dobro. Posłuszny mocy Bożego wezwania I do proroków podobny natchnieniem, Poszedłeś drogą pokory i ładu Pańskiego Prawa. Dla wielu ludzi spragnionych pokoju Przez własne życie przykładem się stałeś Szukania Boga i Jego miłości We wszystkich braciach. I dzisiaj także przychodzi nieznane, A świat jest pełen zamętu i kłamstwa; Za twą przyczyną niech Pan nam ukaże Właściwą ścieżkę. Najświętszej Trójcy niech będzie podzięka Za Benedykta i jego naukę; Niech Europa swą jedność odnajdzie Przez wiarę w Boga. Amen. Módlmy się: Boże, Ty przez nauczanie świętego Benedykta zgromadziłeś w swoim Kościele wiele narodów, spraw przez jego zasługi, abyśmy z radosnym sercem biegnąc drogą Twoich przykazań, trwali w prawdziwej wierze i głębokim pokoju. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
O. Jacek Salij:2021.07.11 14:05
Nie wolno nam przeinaczać Ewangelii! ---------- Komentarz do Ewangelii o. Jacka Salija OP Przypomina mi się w związku z dzisiejszą Ewangelią wydarzenie opisane w Liście do Galatów. Mianowicie Apostoł Paweł zrobił krótką przerwę w swojej pracy ewangelizacyjnej i razem z Barnabą oraz Tytusem udał się do Jerozolimy, ażeby sprawdzić, czy nie zagubił przypadkiem swojej jedności z Kościołem. Sam Paweł tak o tym pisze: „I przedstawiłem Ewangelię, którą głoszę wśród pogan (...) tym, którzy cieszą się autorytetem, by stwierdzili, czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno” (Ga 2,2). Jak widzimy, Apostoł Paweł nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że przy Ewangelii nikomu nie wolno majsterkować. Mamy głosić tę samą Ewangelię, którą nam przyniósł Pan Jezus. Zniekształcilibyśmy Ewangelię, gdyby ktokolwiek z nas chciał ją głosić we własnym imieniu. Żeby autentycznie głosić Ewangelię, trzeba być do tego posłanym. Właśnie o tym mówi dzisiejszy fragment z Ewangelii św. Marka. Pan Jezus posyła na głoszenie Ewangelii swoich uczniów. Nie wiemy, dlaczego wybrał do tego właśnie ich — bo nie są oni ani lepsi, ani mądrzejsi od innych. Ale ich właśnie wybrał i ich będzie obdarzał Duchem Świętym, aby czuwał nad tym, żeby nie przeinaczyli Jego Ewangelii — lecz żeby głoszona przez nich Ewangelia była autentyczna i pełna mocy Bożej. Posyłając uczniów na głoszenie Ewangelii, dwie rzeczy Pan Jezus podkreślił szczególnie. Po pierwsze, żeby nie polegali na środkach ludzkich, ale na mocy Bożej. Środków ludzkich wolno im używać, ale nie one będą dawały skuteczność ich głoszeniu. Pan Jezus powiedział to w prostych słowach, żeby nie brali na drogę chleba ani torby, ani pieniędzy, ani dwóch sukien. I nakazał im ponadto Pan Jezus, aby nie przejmowali się nadmiernie tym, że ich głoszenie będzie niekiedy nieskuteczne. Oni mają głosić, resztę niech zostawią Panu Bogu. Ich głoszenie straciłoby wszelki sens, stałoby się dziełem pychy i niegodziwości, gdyby w celu zyskania sobie słuchaczy i zwolenników zaczęli Ewangelię przeinaczać. Bardzo mocno napisał o tym Apostoł Paweł we wspomnianym Liście do Galatów: „Gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy — niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą otrzymaliście — niech będzie przeklęty”. o. Jacek Salij OP/teologiapolityczna.pl
rebeliant2021.07.11 13:33
Do puki ta k u r w a nierządnica kościół katolicki, która się rozsiadła nad Europą (i jej narodami) będzie dobierać się do jej szabli, a następnie nabierać wody w usta (baa nawet stosować retorykę osłaniającą bandyctwo) wobec należytej reakcji na napastnicze przejawy plemiennego bandyctwa, to i owszem Europa nie będzie mieć innej drogi jak ustępstwa wobec islamu... Chyba podobnie było i z Polską, czyli ustępstwa polskiej ręki militarnej za namową śfięłtych usty gadających do uszu króla.
Żałosny rebeliancie", Lechu!2021.07.11 20:16
Czym ty się popisujesz!? To wszystko można napisać normalnym językiem, ... bez inwektyw!... Chcesz zaistnieć?... Szanuj innych!... Ps. Naucz się pisać, napisałeś słowo: "do puki"! Zrobiłeś 2 błędy!
O tym nie dowiesz się ze Szczujni2021.07.11 12:56
Część osób, które przyjechały na uroczystości związane z 80. rocznicą mordu w Jedwabnem, na początku była blokowana przez policję. Interweniowali rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar i naczelny rabin Polski Michael Schudrich.
Bella2021.07.11 8:04
Co za wzniosle marzenia. Ale tylko marzenia, ktore na szczescie nigdy sie nie urzeczywistnia. Rozpleniloby sie tego fanatyzmu tak, ze nie mozna byloby zyc.
tak.2021.07.11 9:04
Ty śmieciu do rypania. jesteś tylko ciałem do rżnięcia ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania. ty śmieciu do rypania.
Wafel ci się nie przyjął2021.07.11 12:56
trzeba powtórzyć.
abp. Marek Jędraszewski2021.07.11 7:51
I tak to wy europejska raso czyli śmieci i w ogóle planeto jesteście winni - Bo nie przeszkadzał wam marsz szmat - a mi nie - Ja jestem nie winny.
ceramik2021.07.11 7:41
t.zw Europa nie chce Boga. Boga ludzi. Mają bożków narzuconych im przez koszernych. To jest buk Gold i bogini Mamona, a wszystkiego dopełnia Kredyt. Nawet z obowiązku, to trzeba modlić się, uczestniczyć we mszy św., a im się nie chce. Dziecko, to zniekształcenie piersi, i brzucha, obowiązek i wydatki. Po co, jeżeli mogą być ''wolni''. I tak im dobrze, że dobrze im tak. Koniec tych narodów.
Po 11 ...2021.07.11 7:39
"Niech Europa swą jedność odnajdzie przez wiarę w Boga" --- no pięknie, ale w którego?
Anonim2021.07.11 7:44
W polską hydrę o wielu głowach. Jedna z nich to łeb Rydzyka, druga JPII itd.
><2021.07.11 9:37
Gdyby nie Kościół w Polsce to już dawno doiłbyś ręcznie krowy w ruskim kołchozie.
Taka prawda2021.07.11 7:33
Wiara i religia już dawno straciły na znaczeniu i stało się to przeżytkiem. Już coraz mniej ludzi wierzy w te bajeczki i tak naprawdę wiara jest domena głównie starszego, wymierajacego już pokolenia. Moim zdaniem odejście od wiary to żadna strata. Dobrze, ze tak się dzieje.