Niebywałe! Łukaszenko: Protestami na Białorusi sterowano z Polski, Czech i UK. Popsuli nam święto - zdjęcie
10.08.20, 11:00Fot. Serge Serebro - Vitebsk Popular News via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Niebywałe! Łukaszenko: Protestami na Białorusi sterowano z Polski, Czech i UK. Popsuli nam święto

11

Zarejestrowaliśmy telefony z zagranicy. Telefony były z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech” – stwierdził prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko.

Według niego, protestami w Mińsku i innych białoruskich miastach kierowano właśnie z Polski, Czech i Wielkiej Brytanii. Powiedział:

[…] sterowano naszymi - proszę wybaczyć - owcami; one nie rozumieją, co robią, i nimi zaczynają sterować”.

Słowa te padły w trakcie spotkania prezydenta z szefem misji obserwacyjnej Wspólnoty Niepodległych Państw Siergiejem Lebiediewem.

Według niego na Białoruś usiłowało też ostatniej doby wjechać wiele osób z fałszywymi dowodami, a większość osób nie wiedziała, po co tam jedzie.

Wybory prezydenckie nazwał zaś mianem „święta”, które władza chciała podarować ludziom, ale „ktoś chciał to święto zepsuć”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (11):

comic2020.08.10 16:58
Już zmiąkł i realizuje polecenia kremla
A co? Może nie?2020.08.10 16:04
Przykład: https://www.fronda.pl/a/oswiadczenie-prezydentow-polski-i-litwy-w-sprawie-sytuacji-na-bialorusi,148541.html
Bianka2020.08.10 14:39
Przecież w PL też istnieją grupy które mają za cel wpływanie na politykę państw ościennych...dlaczego nie?
ladychapel2020.08.10 13:41
Warto przypomnieć słowa pana Donalda Tuska, który pełniąc obowiązki premiera tak mówił po odbyciu swej wizyty w Sopcie o panu Putinie: - Jeśli chodzi o ten ludzki to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Putinowi na interesie Polszy, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie na molo sopockim. D. Tusk stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że wyjazd do Danzig to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że w Rosji nie ma więźniów politycznych.
Kama2020.08.10 12:45
To, co mówi Łukaszenko, jest wysoce prawdopodobne. Morawiecki nawołuje Brukselę do aktywnej nagonki na Białoruś, ale to haniebny apel. Tak samo zachowują się totalni zdrajcy w stosunku do Polski. Białorusini mają prawo kreować swoją politykę wedle własnych upodobań, bo w niczym nam nie zagrażają i nie wtrącają się w nasze sprawy.
comic2020.08.10 17:00
wyjdź, głupia jesteś osobo.
ladychapel2020.08.10 12:40
Warto przypomnieć słowa pana Stanisława Karczewskiego, który pełniąc obowiązki marszałka senatu podczas rządów PiS tak mówił po odbyciu swej wizyty na Białorusi o panu Łukaszence: - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w 2016 roku. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Miński breżniew "wygrał wybory"!2020.08.10 11:52
Białoruś podobnie jak Ukraina to wymysł Stalina. NIE MA takich narodowości, tak jak nie ma np. "narodu" Łemków.
Olej2020.08.10 11:22
Panie Oleś ! Jeżeli z Polski to ''kremliny'' które żeś pan ujął również u siebie. U nas również są i mącą jak cholera. Żaden Polak przy zdrowych zmysłach nie będzie się wam wtryniał w wasze sprawy. Rób pan co chcesz byleś pan zachował Białoruś od utraty państwowości. i inwazji kremlinów. One panu wlezą do sypialni i załatwią panu sen wieczny.
Aaron2020.08.10 11:13
Polska z prezydentem Łukaszenką. Złączmy siły i pozbądźmy się w końcu europejskiej agentury w naszych krajach.
Łagodny2020.08.10 11:11
Prezydent ma RACJE. Lewactwo i Zwolennicy LGBT MIESZAJĄ.