Niebywała profanacja cmentarza we Francji! FILM - zdjęcie
18.04.15, 20:43

Niebywała profanacja cmentarza we Francji! FILM

4

Ateiści lub poganie zbezcześcili we Francji katolicki cmentarz. Ich nienawiść wzbudziły krzyże, które oderwali od około 80 grobów.

Do profanacji doszło na cmentarzu w Saint-Roch Castres na południu Francji. Napastnicy zniszczyli około 80 grobów. Niszczyli zarówno same nagrobki jak i statuy oraz krzyże. Według policji szczególną nienawiść agresorzy zwrócili przeciwko krzyżom, koncentrując swoją niszczycielską działalność właśnie na nich.

Ohydna profanacja wywołała we Francji dość powszechne oburzenie. Sprzeciwił się jej nawet socjalista Francois Hollande, mówiąc o „niegodnym czynie”, który zagraża „wartościom” francuskiej republiki. Prezydent dodawał, że trzeba zrobić wszystko, by zidentyfikować i ukarać sprawców profanacji.

pac/kath.net

Komentarze (4):

anonim2015.04.18 20:49
ateiści i poganie to w zasadzie jedno i to samo oddają pokłony demonom chociaż do końca ateiści nie są tego świadomi próbują wypierać się tej praktyki i udawać wobec adwersarza że absolutnie w nic nie wierzą. W Polsce na cmentarzu też odbyła się profanacja i to głośna gdy zbezczeszczono miejsce poświęcone truchłem ateisty Jaruzelskiego to niebywałe że za życia dla ateistów wadzą krzyże a gdy ostatnie tchnienie wydają to upierają się spoczywać na cmentarzu gdzie w około same krzyże.
anonim2015.04.18 21:19
Niech dalej zapraszają ciapatych do swojego kraju...
anonim2015.04.18 21:46
sct i bez zaproszenia przyjadą tym bardziej kiedy ateizowana franca ma już pełno w gaciach gdy napotyka muzułman
anonim2015.04.19 6:06
"Ta retoryka jest tak niedojrzała i dowodzi takiego braku elementarnej wiedz, że aż nie sposób się nie śmiać." A gdzie "nieświęte" oburzenie lewactwa za mordy chrzescijan, wyrzucanie za burtę; .... . Gdzie petycje, marsze "oświeconej" UE....??????