Myta sałata z supermarketu? Ludzie chorują i umierają! - zdjęcie
22.08.19, 17:46

Myta sałata z supermarketu? Ludzie chorują i umierają!

14

Coraz bardziej popularna staje się pakowana sałata, na której opakowaniu widnieje napis "umyta". Produkt jest sprzedawany jako gotowy do spożycia. Jednak proces mycia sałat budzi wątpliwości. 

-  Do mycia i dezynfekcji sałat używa się różnego rodzaju środków, są to zazwyczaj kwasy organiczne i chlor. Wszystkie środki te są oczywiście bezpieczne jednak w tak przygotowanej „miksturze” często moczy się kilka partii sałaty. Patogeny wypłukiwane z jednej partii osadzają się na kolejnej i z każdą następną mnożą w pojemniku brudnej wody - informuje portal swiatrolnika.info

Co może znaleźć się w takiej paczkowanej sałacie? Nie tylko zanieczyszczenia pochodzące z gleby, w której warzywo rośnie, ale i zanieczyszczenia powstałe w wyniku niedotrzymania zasad higieny przez osoby je pakujące.

- Rozwojowi drobnoustrojów i bakterii sprzyja nieodpowiednia temperatura podczas transportu oraz tacki często wykonywane z materiałów sprzyjających ich rozwojowi. Naukowcy dowodzą, że w foliowych, szczelnie zamkniętych warunkach samoistnie tworzy się sprzyjające namnażaniu bakterii, wilgotne i beztlenowe środowisko. Wśród badanych próbek do najczęściej spotykanych należały pałeczki salmonelli i E. coli czy Listerii. - czytamy na swiatrolnika.info

Niebezpieczne są odchody ślimaków, również spotykane na umytych pakowanych sałatach. Spożycie zanieszczonej sałaty może skutkować chorobami układu pokarmowego, biegunką, niestrawnością, bólem brzucha czy wymiotami. W niektórych przypadkach stanowią również zagrożenie dla życia.

Ślimaki poprzez kontakt np. z odchodami szczurów są posiadaczami larw nicienia płucnego. W ostrych przypadkach zakażeń nicień płucny może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, śpiączki i śmierci.

Dlatego najbezpieczniej jest umyć przed spożyciem, nawet "mytą" sałatę. 

bz/swiatrolnika.info

Komentarze (14):

violencja2019.08.22 23:18
Człowieka nie zabija umyta sałata...człowieka zabija coś innego , a czasem i starość
Maria Blaszczyk2019.08.22 20:38
Normalnie ludzie mrą jak muchy. A tymczasem minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski opowiad, że "Polska żywność jest bezpieczna i wysokiej jakości". Na litość boską, zdecydujcie się na coś... https://www.fronda.pl/a/jan-krzysztof-ardanowski-polska-zywnosc-jest-bezpieczna-i-wysokiej-jakosci,131907.html
...2019.08.22 22:19
ta sałata jest z niemieckich i francuskich sklepów, rukola w Polsce słabo rośnie
Laszlo_delta2019.08.22 22:46
Zatem tym bardziej!
Maria Blaszczyk2019.08.22 23:28
Rukola słabo rośnie w Polsce??? Niby dlaczego? Mnie rośnie jak wściekła. To jest chwast, o krótkim okresie rośnięcia, dobrze znosi zimno (choć nie suszę, robi się gorzka) A poza tym to nie tylko o rukoli jest tekst. (z mojego doświadczenia wynika rzeczywiście, że spora część tych mieszanek jest importowana, mam zwyczaj zwracać na to uwagę, ze względów ekologicznych - ale raczej z Włoch niż Niemiec i Francji, być może zależy to od konkretnej sieci sklepów; tym niemniej - wiele jest produkowanych w Polsce, nie mam problemu z wybraniem polskich, a w artykule nie ma nic, by akurat te polskie były bezpieczne).
Paulina2019.08.23 0:01
Mario! Przestań w końcu umoralniać nas ! Nie tylko sałata staje sie gorzka , ale ty też już jesteś dawno GORZKA !
Maria Blaszczyk2019.08.23 12:49
Umoralniać??? Gdzie ja kogoś umoralniam? Stwierdzeniem, że mnie rukola rośnie? Czy zestawieniem alarmującego artykułu o sałacie z wypowiedzią pana ministra Ardanowskiego?
Wania bolszewik2019.08.23 8:07
Maria uwierzyla w Boga.Nareszcie
Maria Blaszczyk2019.08.23 12:54
Obawiam się, że źle zinterpretowałeś użycie przeze mnie wykrzyknika, który po prostu wyraża moje zniecierpliwienie niespójnością przekazu. Jak powiem coś o gruszkach na wierzbie, to przecież nie ucieszysz się, że wreszcie wierzę w wierzby rodzące gruszki. A tak w ogóle, jeśli już mówimy o bogach, to najbardziej lubię Jego Makaronowatość.
bezlitosny internauta2019.08.22 19:40
Ludzie chorują i umierają, a Fronda zachęca do konsumpcji sałaty: https://www.fronda.pl/a/oczyszczajacy-koktajl-z-salaty-to-postawi-cie-na-nogi,124900.html
anonim2019.08.22 19:33
Tu ciekawsze rzeczy pisze wasz człowiek: https://www.kontrowersje.net/tresc/malostkowe_blazny_lech_i_jaroslaw_kaczynski_troche_slow_o_tym_dlaczego_pluje_jadem_i_tryskam_z
JONASIK2019.08.22 17:55
Msze w kościele? Ludzie chodzą i umierają!
...2019.08.22 22:18
czarne marsze, równości lgbtzpk i.in. proaborcyjne sabaty - baby zabijają na świecie rocznie około 40 MILINÓW LUDZI
Gość2019.08.22 17:54
Sorry, ale tylko skończony debil nie umyje warzywa ze sklepu przed zjedzeniem. Choćby było umyte i zapakowane w najlepsze próżniowe opakowania. Jeśli ktoś tego nie robi, w wyniku czego choruje i umiera, można powiedzieć tylko jedno: pula genowa ludzkości na tym skorzystała.