Morawiecki: Kopacz wydała na horoskopy dla psów 460 tys - zdjęcie
26.05.16, 20:00

Morawiecki: Kopacz wydała na horoskopy dla psów 460 tys

A jednak minister Mateusz Morawiecki miał rację. Niezalezna.pl ujawniła, że rząd PO-PSL dofinansował dzisiątkami tysięcy złotych portal z horoskopami dla ... psów i kotów.

Środki unijne za rządów PO-PSL wydawano m.in. na horoskopy dla psów - mówił w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Okazało się, że słowa wicepremiera są prawdziwe. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, chodziło o projekt o nazwie: "Stworzenie platformy internetowej, która dostarczać będzie użytkownikom prognozy życia ich zwierząt domowych". Został on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a konkretnie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

"Projekt realizowany był przez firmę E-urope Sp. z o.o od 1 września 2012 r. do 28 lutego 2014 r. Umowa ze spółką została rozwiązana 1 września 2015 r. Sumy, jakie dostała warszawska spółka E-urope na swój absurdalny pomysł, porażają. Jak ustaliliśmy - mowa o dofinansowaniu w wysokości 467,5 tys. zł! Z kwoty tej 397 tys. zł to dofinansowanie unijne, resztę dołożyli polscy podatnicy".  Portal kotdog.eu istniał tylko kilkanaście miesięcy. Obecnie nie ma go w sieci - podobnie jak 467,5 tys. zł, które przepadły w ramach dofinansowania "innowacyjnej gospodarki".

Oto jak wyglądała gospodarność rządów PO. I za czymś takim tęsknią KODziarze!

mko/niezalezna