Modlitwa do św. Klary - mistrzyni kontemplacji - zdjęcie
11.08.20, 08:20Fot. via Wikipedia, CC 0

Modlitwa do św. Klary - mistrzyni kontemplacji

4

Niewiasto błogosławieństw, prawdziwie uboga w duchu! Wspomóż nas w używaniu rzeczy tego świata z właściwym dystansem i ze zdrowym zaufaniem jak ten, który czuje nad sobą kochające i przewidujące oblicze Boga Stwórcy i Ojca!

Dziewico milczenia, mistrzyni kontemplacji! Wskaż nam drogi do nieba, naucz nas słuchać Chrystusa jak się słucha przyjaciela najdroższego; spraw byśmy jak ty mogli kontemplować oczyma serca Króla ubogiego i ukrzyżowanego!

Uczennico Chrystusa, roślinko Franciszka! Daj nam twoje umiłowanie Ewangelii, wszczep w nas odwagę życia całkowicie według słów Jezusa, abyśmy stali się jak ty, jak Franciszek, wiarygodnymi świadkami braterstwa i miłości!

Siostro Klaro! Dziewico tak bardzo podobna do Dziewicy z Nazaretu, proś za nami Trójcę Przenajświętszą, której niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.

klaryski.nazwa.pl

Komentarze (4):

Rodryg2020.08.11 10:27
Lepiej pomodlić się do Odyna o siłę
Natalja Siwiec2020.08.11 8:46
Katolicy naprodukowali tych bożków. Nawet nie wiedziałam, że jest jakaś Klara do której można się modlić. Myślałam, że Chrześcijaństwo to monoteistyczna religia.
Glaudiusman2020.08.11 9:56
Jakże żałosny jest stan wiedzy, skoro nie masz pojęcia o istnieniu wielkich świętych, którzy byli znacznie większymi realistami niż wszyscy ci, co są zatopieni wyłącznie w doczesności i nie dostrzegają zbliżającego się potopu, jak za czasów Noego.
katolik2020.08.11 13:56
proszę nie dyskutować z tą trollicą. W pełni się zgadzam, mamy wspaniały panteon świętych. Sam Bóg ich naznaczył, żebyśmy się mogli do nich modlić.