Modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie - zdjęcie
23.02.20, 17:55Fot. via Pixabay

Modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie

49

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ O TRZEŹWOŚĆ W OJCZYŹNIE

Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych!

Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza nałogiem pijaństwa.

Spójrz, Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu.

Otocz opieką nieszczęśliwe rodziny, zrujnowane alkoholizmem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu i jego następstw.

Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi Świętemu.

 

Modlitwa do Matki Bożej

Maryjo, Królowo i Matko moja!

Pragnę przyczynić się do przyspieszenia królowania Twego przez

wypełnienie Ślubów Jasnogórskich, przez miłość i zgodę w rodzinach.

Oddaję Ci się, Zwycięska Pani Jasnogórska, jako Twoje narzędzie i jako

pomoc Twoja, aby stoczyć pod Twoim sztandarem święty bój ze straszną

klęską rozbicia rodziny, wzajemnej nienawiści, pijaństwa i niemoralności.

Cechuje mnie jednak słabość i nieudolność. Proszę Cię więc pokornie,

abyś mnie natchnęła odwagą i siłą, mocą i wytrwałością.

Chcę w każdym środowisku, jako chrześcijanin, dawać świadectwo

całkowitej trzeźwości i zawsze kierować się w życiu dobrem innych ludzi.

Proszę Cię więc o ratunek dla moich braci, nieszczęśliwych niewolników

różnych nałogów, a szczególnie nałogu alkoholowego.

Dobra Matko, wzmocnij ich słabą wolę. ulecz z choroby alkoholowej,

opiekuj się ich rodzinami.

Proszę Cię, abyś jak najprędzej zakrólowała w Narodzie trzeźwym

i czystym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i Jego

Pasterzom.

Amen.


www.wspolnota.e.pl/ www.duszpasterstwotrzezwosci.pl

Komentarze (49):

Misiek2020.02.24 20:16
Niektórzy współpracownicy Frondy powinni bardzo się modlić, bo bełkot co poniektórych redaktorów wskazuje na mocne nadużywanie 🍺🍺
siedem mieczyków2020.02.24 12:54
a co z Olbryskim, Opanią, Jandą, Cielecką, Sthurem i resztą tzw "celebrytów ze sławojki"
Po prawej Ty po lewej ja2020.02.24 12:38
Jak w tym kraju być trzeźwym kiedy z jednej strony opozycja to kpina, rząd dba wyłącznie o głosy dewocji, biskupi nazywają mniejszości seksualne zarazą i wzywają do jawnej agresji, a z drugiej pozwala się szeregowym posłom, którzy niczego w życiu nie osiągnęli, na pokazywanie środkowych palców w sejmie, krzyki o zdradzieckim mordach, a człowieka który pociągnął za sobą do pomocy innym rzesze ludzie w kraju i na świecie ciąga się po sądach za bezpodstawne zarzuty niezależnych fanpejdży i całkiem kulturalne wypowiedzi o poglądach rodem z PRLu. Dom wariatów.
Lennon2020.02.24 8:09
Modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie - przewodniczy abp Głódź.
BOGAnieMA2020.02.24 6:30
Ile żon alkoholików o to sie modliło? Ile kobiet ze szczękami złamanymi przez pijanego męża błagało tzw matkę boską o ratunek? Jeśli ich wtedy nie wysłuchała to czemu myślicie, że was teraz wysłucha?
Antychryst2020.02.23 22:04
Taka modlitwa tylko prowadzona przez Abp. Głódzia. Kto wie ten wie.
katolik2020.02.23 19:43
najlepiej prohibicja. Nie modlę się o trzeżwośc , bo jaki jest sens , skoro jest samonapędzanie przez państwo dla kasy, a Kosciół nie zakazał picia, więc jaki sens modlic o trzeżwośc
KleroMoczymordaModliSięOZamianęWodyWWódkę2020.02.23 19:31
Po napuchłej bordowo mordzie widać, że arcy-ochlaj Głódź spija tyko drogie, wykwintne trunki. Arcy-chlejus Lenga ma sinokrwisty nochal przepalone gardło, bo od dziecka jedzie na samogonach, bimbrach i berbeluchach. Obaj nadają się na prowadzących modlitwy alkoholowe. Fachury klero-moczymordy pełną gębą.
cuchniesz dziegciem, jak byle kacap2020.02.23 20:14
"Talentu literackiego to ty nie masz. A może to brak oczytania... Teksty meneli, żeby jeszcze poprawną polszczyzną ....
A dlaczego nie masz dzieci? Boś "biedroń"!2020.02.23 19:06
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: "jej odperdala To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się kretynie, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.23 18:56
Leszku Głódziu pijaczyno i prostaku też się będziesz modlił czy seta i boga nima?
WARDEM.2020.02.24 18:47
"Pedalska-Kretynizacjo Polski!" Zejdź nam z Portalu i nie psuj powietrza wokół! Do meritum sprawy"! Tak, takiego "boga nima", jak piszesz ! JEST TYLKO NASZ JEDEN PRAWDZIWY BÓG! Widzisz różnicę? Więc naucz się i zapamiętaj!
katolik2020.02.23 18:55
A co z piwem, Frondo? Piwo można? https://www.fronda.pl/a/nie-pijesz-piwa-to-blad-poznaj-jego-sekrety,93466.html
Nie daj się wpuścić w "maliny"! 2020.02.23 18:37
"Filmy o online" Dlaczego nie napiszesz, że trzeba za nie płacić kartą i że filmy jakościowo są do DOOPY! Nie daj się wpuścić w "maliny"! Wyczyszczą ci konto i kartę.
interia.pl i inne wyniki2020.02.23 18:12
Spotkałem w życiu paru księży alkoholików.
anonim2020.02.23 19:24
Ksiądz też człowiek grzeszny i pobądzić może ,trzeba się modlić za nich .
interia.pl i inne wyniki2020.02.23 19:57
Tu modlitwa niewiele pomoże, tylko solidny odwyk. Jest taka odwykówka dla księży w Nałęczowie na Lubelszczyźnie.
anonim2020.02.23 20:30
Odwyk też jak najbardziej i modlitwa .
anonim2020.02.23 23:29
Szczera modlitwa dużo pomoże ,nie poddawaj się ,znasz tych kapłanów to módl się za nich ,oni potrzebują modlitwy .
Stefa2020.02.24 9:05
Nałęczów - uwielbiam tamtejsze nalewki
Darek2020.02.23 18:11
Modlitwa do jakiej matki bożej to obrzydliwość w oczach Boga. Jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi jest Chrystus a ten politeizm i kult wizerunków to grzech śmiertelny, za który Bóg zniszczył Sodomę. Bezbożni czciciele matek boskich i innych bożków to sodomici którzy bedą się sparzyć w piekle po wsze czasy, jak mówi Pismo Święte.
anonim2020.02.23 19:22
Nie znasz Pisma Świetego Darku ,ale niech Bóg da ci łaskę poznania ,obyś się nawrócił.
RHQQ22020.02.23 19:30
Chyba jednak oi Ty nie znasz Pisma Świętego, co udowodniłeś swoim wpisem.
anonim2020.02.23 21:53
Miło mi ,że się odezwałeś w tej sprawie ,ja się nie chełpię znajomością Pisma Świętego ,bo wiem jak wciąż niewiele wiem mimo ,że Pismo Święte jest mi bliskie ,ale wiem ,że do czytania i rozumienia potrzeba pokory i nie wystarczą wybrane wersety ,żeby mieć się za znawcę Biblii. Nie wiem czy czytasz Biblię ,ale jeżeli tak tożyczę pokory właśnie . Niech Pan Bóg ma Ciebie w opiece .
Darek2020.02.23 19:32
Najwyraźniej to ty nie znasz Pisma Świętego sodomito, ale niech Bóg da ci łaskę poznania, obyś się nawrócił.
anonim2020.02.23 21:04
Dziękuję Darku o to też proszę Boga cały czas ,bo mam świadomośc swojej małości przed Bogiem ,Pismo Świete można poznać tylko w pokorze i o to proszę Boga i tobie też życzę właśnie pokory i miłości ,bo niby znasz Pismo Święte ,a Miłości w tobie mało ,raczej jad ,a Bóg jest Miłością.
anonim2020.02.23 21:34
Może przypomnij sobie Darku co Pan Jezus mówi o miłości bliżniego i nieprzyjaciół ,bo może znasz parę wersetów ,potrzebnych ci ,żeby wciskać nam blużnierstwa ,których nie popełniamy ,a nie stosujesz się do słów Pana Jezusa ,który mówi jak należy kochać nawet nieprzyjaciół . Niech Pan Bóg ci wybaczy twój jad do katolików i da łaskę nawrócenia. Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski». Ja się będę za ciebie modlił.
Urszula2020.02.23 22:22
Jad katolicki jest nie mniej jadowity niż ten, który wmawiasz Darkowi bo ja jadu u niego nie widzę. Do poznania Biblii trzeba mądrości i wiary, że to wszystko co tam pisze jest prawdziwe i natchnione przez Boga. I nic do Biblii dodawać nie można i nie trzeba jej interpretować bo jest spisana prostym zrozumiałym językiem. Jeśli Biblia pisze, że Maria miała też inne dzieci to znaczy, że nie jest wiecznie dziewicą. Biblia mało mówi o Maryi, nie stawia jej na takim piedestale jak to robią katolicy. Nie jest też niepokalanie poczęta - Biblia nic nie mówi na ten temat. Całkiem sprzeniewierzyliście wiarę pierwszych chrześcijan. No i ta twoja modlitwa za Darka. Daj spokój. Jeszcze jakieś nieszczęście na niego sprowadzisz jak się będziesz modlił do swoich bożków i bałwanów.
anonim2020.02.23 23:01
Nie będę z tobą Urszulo dyskutował na ten temat .,ty wiele razy udowadniałaś ,że nie znasz Pisma Świetego . Ja piszę tutaj teraz z Darkiem . Przepraszam ciebie ,ale nie bedę z tobą dyskutowała na temat jadu ,który wyczuwam od Darka ,a to wyczucie jest uzasadnione to nie mój wymysł . Wszystkiego dobrego ,Urszulo ,zacznij kochana czytać Pismo Święte całościowo z pokorą .
anonim2020.02.23 23:13
Darku przypomnę ci twój komentarz ,żeby ci udowodnić jak słuchasz słów Pana Jezusa ,jeżeli znasz Pismo Święte dobrze to wiesz co Pan Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół ,znasz też przykazania Boże tak ,jak to jest u ciebie z miłością jak przestrzegasz najważniejszego przykazania Przykazania Miłości ,czy myślisz ,ze to się Bogu podoba co robisz ?Mi nie musisz odpowiadać ,odpowiedz sobie w sumieniu ,jeżeli je jeszcze masz . Ja będę modlił się o wybaczenie dla ciebie i łaskę nawrócenia. Darek 22.2.20 14:21 Generalnie jestem przeciwny, ale jeśli z katolicyzmu nie da się leczyć skuteczniej to eutanazja w przypadku katolików jest po prostu mniejszym złem. Katolik szybciej się przekona w jakie bzdury wierzył, a reszcie ludzkości skróci to męki i cierpienia jakich doświadczają ze strony katolików. Nich ci Jezus Miłosierny da łaskę opamiętania i nawrócenia.
anonim2020.02.23 23:23
Zacytowany komentarz umieściłeś pod artukułem o eutanazji z powodu chorób psychicznych dla przypomnienia . Myślę ,że dobrze ,że to zrobiłeś ,bo pokazałeś prawdziwe swoje oblicze ,mam nadzieję ,że się opamiętasz i zaczniesz Pismo Święte i słowa Jezusa traktować poważnie. Pozdrawiam i życzę pokoju w sercu ,pokory i miłości.
anonim2020.02.23 23:42
Do Urszuli ,przepraszam rozpędziłem się miało być ,że nie będę dyskutować ,a nie dyskutowała. tak dla jasności . Pozdrawiam i życzę również pokoju w sercu i miłości do bliźnich i nieprzyjaciół też jak uczy nas Pan Jezus.
anonim2020.02.24 0:28
Darku przypomnę ci jeszcze co mówił Jezus o przykazaniach ,oczywiście ,że 10 przykazań są jak najbardziej aktualne ,ale przeczytaj sobie te słowa Jezusa Mt22,34-40 "Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy". Czy wypełniasz te przykazania ,kiedyś staniemy przed Bogiem i ty i ja i Bóg zapyta o miłość i co powiesz Bogu ,zastanów się co robisz ,bo nienawiść.która z ciebie się sączy z pewnością od Boga nie pochodzi ,bo Bóg jest Miłością . Proszę ciebie dla twojego dobra ,bo mi jako osobie wierzącej zależy na twoim zbawieniu wypluj z siebie ten jad ,który ciebie trawi ,zacznij czytać Pismo Święte na prawdę z pokorą .i nie na wyrywki.. Ja ci życzę jak najlepiej ,bo tego uczy mnie moja wiara .
katolik2020.02.23 19:45
jesteś z jehowy, nie bluznij i nie ubliżaj Matce Bożej
Darek2020.02.23 19:52
Nie używaj imienia pana Boga nadaremno! Wy sekciarze macie jakiś poważny problem, skąd się bierze pomysł że jak ktoś zna Pismo Święte to musi być od świadków Jehowy? Oni mają swoje własne tłumaczenie i raczej nie łażą po Frodzie bo są zamknięci na wszelkie odmienne poglądy, widać sekciarzu i innych sekciarzach pojęcie masz mgliste, a i do Pana boga szacunku żadnego.
anonim2020.02.23 20:27
Ale ty nie znasz Darku Pisma Świętego ,,znasz wybrane wersety. .Ty nie masz szacunku do Pana Boga ,bo nawet z małej litery o nim piszesz ,oj Darku Darku .
katolik2020.02.23 20:39
Wy sodomici jak czego dowodzi twój przykład nawet dekalogu nie znacie, co tu dopiero mówić o wybranych wersetach. Bóg was osądzi za wasze obrzydliwości.
anonim2020.02.23 21:22
Dziwne ,że ktoś kto wyzywa katolików podpisuje się katolikiem to zadziwiające,możliwe ,że potrzebujesz porady lekarskiej i to piszę z prawsziwej troski o ciebie ,nie ,żeby ci ubliżyć ,bo to takie trochę podejrzane , Masz rację Bóg mnie osadzi tak jak i ciebie,bo i ja i ty staniemy przed Bogiem . ,
Darek2020.02.24 0:08
A od kiedy to katolik nie może być sodomitą? Jaki poziom pychy trzeba osiągnąć żeby przez fakt przynależności do jakiejś grupy uważać się za bezgrzesznego? Wiara katolicka nikogo nie zmusza do grzechów sodomskich. Jeśli twierdzisz inaczej i mienisz się katolikiem to możliwe, że potrzebujesz porady lekarskiej.
Dorota2020.02.24 18:25
Tak, On ma tylko nick:" katolik" , ale od dawna pisze zawsze przeciw nam, katolikom. Powinienieś to już o tym wiedzieć? To jest tylko taki jego nick tzw: "dla zmylenia przeciwnika"! To jasne, od dawna te jego wpisy są zawsze przeciw nam, nie tylko te!
anonim2020.02.23 21:57
Darku myślisz się też do świadków Jehowy całkiem sporo się ich tu pojawia .
Darek2020.02.24 0:04
Po prostu nie znam takich przypadków, dlatego to dla mnie zaskoczenie. Mam sąsiadów z tej sekty - generalnie poczciwi ludzie po prostu zmanipulowani i jak im poleciłem kilka portali katolickich to stwierdzili że mają zakaz ze zboru wchodzić na takie portale nawet, nie mówiąc już o wdawaniu się w dyskusje. podobnie jak nie wolno im wchodzić do kościołów. Nie znam dokładnie ich doktryny opieram się więc wyłącznie na opiniach wyznawców, stąd moje stwierdzenie. Może inne zbory nie maja takiego zakazu albo ktoś ich troluje zwyczajnie.
Dorota2020.02.24 18:36
Jehowi, to całkiem młoda Sekta! Założył ją Charles Russel z malą grupka swoich przyjaciół, pod koniec XIXw. Więc jak można komuś wierzyć, wyznawać jego sekciarską niby-wiarę, skoro to taki sam człowiek, jak każdy z nas! Tylko BÓG jest Panem Nieba i Ziemi, nasz Stworzyciel!
RHQQ22020.02.26 20:14
Szkoda mi tych ludzi ale trzeba przyznać że są na prawdę głęboko wierzący i porządni. Siostra ma takich za sąsiadów i złego słowa o nich powiedzieć się nie da. A że sekta no nie da się ukryć, chociaż starsza od Kościoła posoborowego, mają już 150 lat, prawie 3 razy starsza od obecnego kościoła katolickiego, który powstał w wyniku rozłamu Vaticanum II ledwie 55 lat temu.
RHQQ22020.02.23 19:54
W którym miejscu sodomo Darek ubliża komukolwiek? Skoro według Ciebie Pismo Święte obraża Maryję, to masz poważny problem poznawczy.
katolik2020.02.23 20:07
Wy sodomici na prawdę macie jakieś strasznie ciężkie zaburzenia.
anonim2020.02.23 21:42
A co można powiedzieć o człowieku ,który wyzywa katolików od sodomitów i podpisuje się jako katolik ,czy to nie jest zaburzenie.? Może to jakieś rozdwojenie jażni,nie wiem ,ale to normalne nie jest Niech Bóg ma ciebie w opiece człowieku kimkolwiek jesteś .
Darek2020.02.23 23:58
Nie każdy katolik jest sodomitą. Można przecież przyjmować sakramenty, ale nie oddawać się bałwochwalstwu i przestrzegać dekalogu - to nie wyklucza z bycia katolikiem. Katolik ma również obowiązek pouczyć swego brata kiedy widzi że ten czyni niegodziwie. Nie ma tu żadnej sprzeczności. Trochę więcej Ewangelii i mniej pychy życzę. Z Panem Bogiem!
anonim2020.02.23 17:58
Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.