Moc Różańca: ,,Tego nie da się logicznie wytłumaczyć'' - zdjęcie
07.10.19, 13:56(fot. pixabay)

Moc Różańca: ,,Tego nie da się logicznie wytłumaczyć''

23

Mariusz Pilis, reżyser, dziennikarz i korespondent wojenny, były szef TAI w rozmowie w Salve TV odniósł się do swojego najnowszego filmu pt: ”Teraz i w godzinę śmierci”, w którym pokazuje, jak wielką moc ma modlitwa różańcowa.

- Treści, którymi zajmowałem się do tej pory to były raczej zderzenie kultur, miejsca bardzo niebezpieczne, bo wojny. Wydaje się teoretycznie, że różaniec to jest inna planeta. Mam wrażenie, że właśnie nie – mówił Mariusz Pilis

- Mamy jakieś wyobrażenie o różańcu, czasami nie do końca dobre. Jak słyszę różaniec to kojarzy się ze starszą panią w kościele, klepiącą zdrowaśki. Mam wrażenie, że nasz film, mój i Darka Walusiaka przełamuje ten stereotyp widzenia różańca – dodawał

Jak podkreślał, „mieliśmy okazję przyjrzeć się różańcowi z innej perspektywy, takiej, gdzie ludzie traktują go bardzo serio jako element, który pomaga im zmieniać rzeczywistość”.

Pytany o to, co różaniec zmienił w życiu bohaterów filmu, mówił:

- Jednym dał niepodległość, innym wolność, jeszcze innym poczucie stabilności i zwycięstwa w różnych życiowym sytuacjach, tak jak np.: w Nigerii zdarzają się ludziom historie, których nie da się logicznie wytłumaczyć, to są momenty ocalenia od śmierci z rąk bojówki Boko Haram. To są rzeczy, które są obecne w naszym filmie - opowiadał

- Zrobiliśmy ten film w dziewięciu miejscach na świecie. To jest film, którego akcja toczy się na czterech kontynentach. Są tam rzeczywiście duże zwroty akcji – podkreślał 

- Jestem bardzo bliski takiemu obrazowemu podejściu do tego, czym jest różaniec. Mam wrażenie, że to jest taki uchwyt jak w autobusie, kiedy człowiek jedzie, a samochód zasuwa na zakrętach na lewo i prawo, jak się człowiek tego trzyma to nie upada – mówił Mariusz Pilis

 

zb/Salve TV

Komentarze (23):

Ara2019.10.9 14:02
A arabskie paciorki?
anonim2019.10.8 19:08
Bajeczek nie tłumaczy się logicznie. W bajeczki po prostu się nie wierzy - bo to bajeczki, To samo z różańczykami, medalikami i innymi farfocelkami.
Pawe\\305\\2022019.10.8 10:32
Wszystkim wypisującym bzdury na temat wiary i Pana BOGA przytaczam słowa pewnego rabina - "Jeżeli Pana Boga nie ma to chwała bogu ale jeżeli Pan Bóg jest to bójcie się BOGA . Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, chcecie czy nie chcecie, że PAN BÓG JEST !!! a
Lolek kremowka2019.10.7 22:14
Jest decyzja Kościoła ws. oskarżeń o pedofilię wobec ks. Jankowskiego. Sprawa zostanie zamknięta. "Z upoważnienia J. E. Sławoja Leszka Głódzia, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, uprzejmie informuję, że Kongregacja Nauki Wiary przesłała pismo, w którym w sposób jednoznaczny wyjaśnia, iż w sytuacji oskarżenia skierowanego po śmierci osoby oskarżanej, w tym wypadku Ks. Henryka Jankowskiego, prowadzenie postępowania procesowego jest niemożliwe".
Sławomir2019.10.7 22:07
Gnostyku, andrzejuhahn i inni pseudo-patrioci .....itp. Nie życzę sobie, a myślę, że większość z nas też, abyście wypisywali Kłamstwa na temat Różańca i Wiary naszej! Macie swoje portale, więc tam te wpisy wstawiajcie! Nawet szatan bardzo boi się Różańca i Maryi, bo wie o tym, że to Ona niedługo całkowicie go pokona! Wrzeszczał o tym : " Ja się was nie boję, tylko Jej i Jej Różąńca! " MOŻNA NIE WIERZYĆ JEDNEJ , CZY KILKU OSOBOM! Ale jeżeli przy egzorcyzmach jest mnóstwo ludzi, a nawet tysiące, więc nie można powiedzieć, że nagle wszyscy zbiorowo nie słyszeli, czy zbiorowo wszyscy nie widzieli tego, co on aż charczy przez osobę opętaną ! "Gdyby wszyscy się na Nim modlili, byłoby już po mnie "...".A tak udało mi się przekonać wielu, że nie istnieję i najwięcej do piekła idzie tych, co w piekło nie wierzą" ! "....Różaniec jest straszny! , wrzeszczy o tym , "...każde Zdrowaś...jest dla mnie jak uderzenie młotem "" ! A poza tym, jak to możliwe, że przy egzorcyzmach taką osobę trzyma 5-6 "rosłych chłopów" i nie dadzą rady jej utrzymać! Rzuca tą osobą diabeł po podłodze, po ziemi i blużni, wykręcając straszliwie twarz danej osoby! Akurat byłem dość blisko i to widziałem ! Bardzo się bałem! Modliliśmy się wtedy wszyscy za tą osobę !
Gnostyk2019.10.7 22:54
(Ja mowie tylko za siebie) Moje uwagi to nie sa zadne klamstwa tylko najczystsza prawda. Wiara katolicka jest wiara prawie w calosci bledna. Jest wymyslem ludzkim powstalym przy duzym udziale zlego tworcy naszego swiata demiurga. Uzywajac wiary katolickiej niemozliwe jest wyzwolenie sie z niewoli tego swiata i osiagniecie wiecznego szczescia w krainie Boga Prawdziwego. Wyjdz z platonskiej jaskini! Im wczesniej to zrobisz tym bedzie dla ciebie lepiej. Zycze dobrej nocy.
Gnostyk2019.10.7 23:03
PS: A co do twoich rzekomych swiadectw....to powiem ci tylko tyle, ze kiedys w Kisumu spotkalem ludzi, ktorzy dawali absolutnie wiarygodne swiadectwo, ze "zle duchy" wychodza z czlowieka tylko i wylacznie wtedy jak sie glosno wzywa Allaha i wylicza sie wszystkie jego przymioty. Ich wiarygodnosci jest dokladnie taka sama (czyli zadna) jak tych twoich swiadectw..Wierzac w takie rzeczy do prawdy o czlowieku Bogu i swiecie nie dojdziesz.
Jarosław2019.10.7 20:03
RÓŻANIEC NALEŻY ODMAWIAĆ ZE SKUPIENIEM ! TO JEST BARDZO POWAŻNA MODLITWA ROZWAŻAJĄC TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE. Ktoś tu myli pojęcia, gdyż Różaniec to nie klepanie, jak piszecie, takie klepanie nic nie daje, to na nic!
Max Fiend2019.10.7 16:03
Niestety, da się. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
stan2019.10.7 15:56
Te skojarzenia o klepaniu różańca niektórym ludziom skutecznie wdrukowała w głowę komuna zwalczająca religię chrześcijańską, podobnie jak "GW" wdrukowała wstyd z powodu bycia Polakiem, nienawiść do wiary w Boga, wmawiając, że jest to ciemnota i zacofanie. To dzieło "jasno oświeconej masonerii" owocuje teraz podziałem Polaków na wierzących i "zaczadzonych" religią michnikowską. Światowa masoneria stoi na straży, by nikomu nie śniło się rozliczać "efektów" jej pracy - dlatego nigdy świat nie potępił komunizmu, bolszewizmu, rewolucji, demoralizacji narodów. Jej wyznawcy dążą do rozlewu krwi - w Polsce wszystkim chyba wiadomo kto to jest .Dlatego też są popierani w Brukseli, pod płaszczykiem obrony demokracji. Nie chcę powiedzieć, że wszyscy są masonami, ale są "pożytecznymi idiotami", którym pojęcia takie jak patriotyzm, wolność, dobro wspólne, służba Ojczyźnie są zupełnie obce. Więc należy tych ludzi w najbliższych wyborach całkowicie wyeliminować z polityki. A za nas nikt tego nie zrobi. Wszyscy Polacy muszą iść na wybory.
anonim2019.10.7 15:12
Codziennie od kilku lat po zmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego proszę Boga o pokój dla Świata, pokój dla Polski, o dobry rozwój dla Polski, o powstrzymanie szkalowania Polski i Polaków, o odsunięcie od władzy w Polsce ludzi nieuczciwych, nie dbających o dobro wspólne, kłamców, złodziei, ludzi nie poczuwających się do polskości, ludzi zwalczających kościół, ludzi uzależnionych od alkoholu, narkotyków... Efekty widzę codziennie w kompromitowaniu się ludzi o których proszę Boga o odsunięcie ich od władzy w Polsce.
andrzejhahn32019.10.7 15:08
UWAGA....................wystrzegajcie sie zacofania i ciemnoty poganskiej sekty katolickiej
Jarosław2019.10.7 20:54
hahn! Keller....! Wiesz gdzie możesz wsadzić tę uwagę ze swoim wpisem !? .......w doope ! Paniał??? Nikt cię o nią nie prosi ! My wszyscy mamy ciebie w głębokim " nie-powarzaniu" ! Więc nie sil sie ! Wolę, a nawet chcę być "tą sektą zacofaną" niż czytać twoje diabelskie bzdury i być niedumnym gejem! Prawdziwy Polak nigdy nie zdradzi swojej Wiary ! Powinneś to już wiedzieć! Tyle miesięcy się starasz i nic ci nie wychodzi ! Smuteczek Lesiu Keller!? prawda?? Nie zapłacą ci, nie masz efektów pracy! MARNIE Z TOBĄ! Wylewasz żółć od rana ....do rana ! I nic z tego ! Żaden z ciebie pożytek dla lewaków i podobnych odszczepieńców!
Gnostyk2019.10.7 14:42
Rozaniec to wymysl zlego ducha. Zniewala i oddala od Boga...
stan2019.10.7 15:41
Ten wpis świadczy, że jesteś właśnie pod wpływem złego ducha. Prawdziwemu gnostykowi różaniec by nie przeszkadzał i nie osądzałby tak ludzi wierzących.
Gnostyk2019.10.7 21:58
Nic nie wiesz o gnostycyzmie skoro tak uwazasz. Kazda odmiana gnostycyzmu jest zwrocona ku wartosciom duchowym, ku wartosciom tamtego swiata i jak ognia unika wiazania boskich spraw z elementami materialnymi. Wobec tego odpadaja wszystkie "relikwie" "swiete obrazy" rozne "cudowne miejsca" materialne sakramenty oraz wszelkie przedmioty materialne uzywane podczas modlitwy. Doucz sie!!!
Nina2019.10.7 22:39
Jakiś ty biedny nie potrfisz myśleć, szatan ucieka przed różańcem,bo nie może znieść tej modlitwy.
Gnostyk2019.10.7 22:47
Szatan wymyslil rozaniec. To jest doskonaly sposob by wiezic hylikow w tym swiecie i utrudniac im wyzwolenie z materii. Co tu myslec? To jest oczywista sprawa. Zrob pierwszy krok ku wyzwoleniu i sprobuj sie modlic bez rozanca. Zobaczysz ze od razu twoja dusza bedzie bardziej czysta.
bezlitosny internauta2019.10.7 14:06
Wiary w moc niewidzialnych różowych jednorożców również nie da się wytłumaczyć logicznie.
patrjota2019.10.7 14:04
pewnie ze sie nie da logicznie bo to stek bzdur i kłamstw
Janina2019.10.7 17:43
Jesteś wielkim Kłamcą, a nie " patriotą " ! STEKIEM BZDUR JEST TO CO NAPISAŁEŚ ! NIE MASZ ARGUMENTÓW I TAK PISZESZ ! ŻAL CIEBIE!
patrjota2019.10.8 2:38
o czym ty pier...dolisz stara babciu
anonim2019.10.7 14:01
WYBORY 13 października w ROCZNICĘ CUDU SŁOŃCA w FATIMIE POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ CZERWONĄ i TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!