Min. Wąsik: Dziennikarze nie będą zaglądać mikrofonami pod hełmy. Dostęp mediów w sposób uporządkowany - zdjęcie
16.11.21, 20:31fot. flickr.com/kprm

Min. Wąsik: Dziennikarze nie będą zaglądać mikrofonami pod hełmy. Dostęp mediów w sposób uporządkowany

4

Trwa szeroko zakrojona debata publiczna o możliwości dopuszczania mediów do granicy z Białorusią, gdzie mają miejsce coraz bardziej brutalne ze strony nielegalnym migrantów – przy wsparciu i współudziale białoruskich służb – próby siłowego sforsowania polskiej granicy.

O sprawie udziału liberalnych mediów podczas podobnego konfliktu migracyjnego, kiedy migranci szturmowali przejście graniczne Röszke Węgier z Serbią, pisał dzisiaj minister spraw zagranicznych Węgier, Péter Szijjártó. Stwierdza on, że w 2015 r. media liberalnego mainstreamu były obecne na granicy węgiersko-serbskiej i „na żywo kłamały na temat tego, co się stało, a dokładniej tego, co się nie stało”. Donosiły wtedy o rzekomo niewinnych uchodźcach oraz brutalnych węgierskich policjantach.

Zupełnie podobną sytuację mamy dzisiaj w Polsce i stąd pojawiła się konieczność uporządkowania sprawy dostępu mediów do terenu objętego stanem wyjątkowy.

Podczas posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w tej sprawie wypowiedział się Maciej Wąsik, wiceminister MSWiA.

Oni [polscy funkcjonariusze na granicy] mówią tak: nie chcemy sytuacji kiedy stoją pogranicznicy białoruscy z bronią gotową do strzału, przed nimi stoją migranci, a koło nas dziennikarz próbuje ustalić moją tożsamość. Nie chcemy takiej sytuacji. Oni tak mówią. Dlatego dziennikarze będą pracować w stanie, na tym terenie wyłączonym w sposób uporządkowany. Na zasadach, które określi straż graniczna. A nie tak jak to było pod Usnarzem, gdzie żeście mikrofony pod maseczki po prostu prawie wsadzali powiedział Wąsik podczas posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 

mp/300polityka.pl/fronda.pl

Komentarze (4):

MaxFiend2021.11.17 16:50
"Pod hełmy"? Może z Brytolami przyjadą też Szkoci? :-D
Anonim2021.11.16 22:19
Na podstawie jakich przepisów po zakończeniu stanu wyjątkowego PiS chce zabronić dziennikarzom wejścia na granicę. Wprowadzą Stan Wojenny aby Kaczyński znowu spał do 12. 00 .
Ach ten wąsik…2021.11.16 20:46
­
ak2021.11.16 20:46
Skutek tego "uporządkowania" jest taki, że żaden polski (!!!!) dziennikarz nie wejdzie w strefę zakazaną, relacje dziennikarzy zagranicznych odbywają się z białoruskiej strony, gdzie w ich relacjach w zasadzie istnieje symetria pomiędzy nami a łukim, Merkel rozmawia z łukim, a Macron z putinem a nasz pożal się Boże rząd nadal uważa że wszystko jest ok i pod kontrolą. W istocie, w zakresie relacji z granicy kontrola jest całkowita - jak za komuny. Tylko tak dalej i patrzmy końca.