- Dla dziewięciu młodych ludzi cierpiących na autyzm 1 maja był prawdziwym świętem pracy. Tego dnia oficjalnie podpisali swoje umowy. „W tych tak trudnych dla gastronomii czasach nasze otwarcie, tak pełne radości i entuzjazmu, to znak nadziei dla wszystkich” – powiedział Nico Acampora, założyciel organizacji non-profit, która prowadzi pizzerię, a zarazem ojciec autystycznego dziecka – czytamy na portalu Vaticannews.va.

W Mediolanie otwarta została waśnie pizzeria Cassina de' Pecchi, którą prowadzi młodzież z autyzmem. Rok temu nie udał się uruchomić lokalu ze względu na na obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem. Okazało się to możliwe dzięki zbudowaniu zewnętrznego ogródka, który spełnia tamtejsze wymogi sanitarne.

Zamysłem tej inicjatywy jest przede wszystkim budowanie relacje pomiędzy osobami z autyzmem a osobami w pełni zdrowymi. Dodatkowo jest to doskonała szansa na zapewnienie pracy dla osób autystycznych.

W uroczystościach otwarcia restauracji udział wzięli „burmistrz miasta oraz przewodnicząca senatu Maria Elisabetta Alberti Casellati, której została zadedykowana nowa pizza z mortadelą, ziarnami pistacji, białym serem scamorza i cytryną”.

- „Ten przepis powstał w czasie pandemii. Chłopcy nie poddawali się. Swoim Food truckiem przemierzali ulice miasta, nie tylko sprzedając pizzę, ale także dzięki tej pracy budując swoje relacje z innymi” – powiedział w rozmowie z Avvenire Nico Acampora.

 

mp/vaticannews.va