Mediolan. Otwarto pizzerię prowadzoną przez młodzież z autyzmem - zdjęcie
04.05.21, 12:12fot. yt/maciej je

Mediolan. Otwarto pizzerię prowadzoną przez młodzież z autyzmem

4

- Dla dziewięciu młodych ludzi cierpiących na autyzm 1 maja był prawdziwym świętem pracy. Tego dnia oficjalnie podpisali swoje umowy. „W tych tak trudnych dla gastronomii czasach nasze otwarcie, tak pełne radości i entuzjazmu, to znak nadziei dla wszystkich” – powiedział Nico Acampora, założyciel organizacji non-profit, która prowadzi pizzerię, a zarazem ojciec autystycznego dziecka – czytamy na portalu Vaticannews.va.

W Mediolanie otwarta została waśnie pizzeria Cassina de' Pecchi, którą prowadzi młodzież z autyzmem. Rok temu nie udał się uruchomić lokalu ze względu na na obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem. Okazało się to możliwe dzięki zbudowaniu zewnętrznego ogródka, który spełnia tamtejsze wymogi sanitarne.

Zamysłem tej inicjatywy jest przede wszystkim budowanie relacje pomiędzy osobami z autyzmem a osobami w pełni zdrowymi. Dodatkowo jest to doskonała szansa na zapewnienie pracy dla osób autystycznych.

W uroczystościach otwarcia restauracji udział wzięli „burmistrz miasta oraz przewodnicząca senatu Maria Elisabetta Alberti Casellati, której została zadedykowana nowa pizza z mortadelą, ziarnami pistacji, białym serem scamorza i cytryną”.

- „Ten przepis powstał w czasie pandemii. Chłopcy nie poddawali się. Swoim Food truckiem przemierzali ulice miasta, nie tylko sprzedając pizzę, ale także dzięki tej pracy budując swoje relacje z innymi” – powiedział w rozmowie z Avvenire Nico Acampora.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (4):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:31
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
GRATULACJE2021.05.4 18:31
ZAMIAST PIZZY DOSTANIESZ OD AUTYSTYCZNEGO KUCHARZA GóWNO ROZSMAROWANE NA TALERZU A KELNER Z ZESPOŁEM DOWNA BEDZIE WALIŁ GRUCHE PRZY MATCE Z DZIECKIEM
Anonim2021.05.4 12:23
To jest prawdziwa pomoc niepełnosprawnym, a nie zakaz aborcji i 1000 złotych miesięcznie.
Mariuszowi pomylił się2021.05.4 12:19
autyzm z zespołem Downa?