13.05.19, 08:40Fot. KPRM via Flickr, CC 0

,,Medialne barbarzyństwo''.Prawnicy ostro o ataku na premiera i jego rodzinę

Przed trzema dniami na łamach „Super Expressu” pojawiła się informacja o tym, że premier Mateusz Morawiecki adoptował dwójkę dzieci. Autor zastanawiał się nawet, czy te wiedzą, że przebywały w domu dziecka. Za skandalem stoi Piotr Gajdziński, były rzecznik BZ WBK. Dziś na łamach „Rzeczpospolitej” sprawę skomentowali prawnicy.

Jak wyjaśnił w rozmowie z „Rz” adwokat Maciej Ślusarek:

Przy założeniu, że ani premier, ani nikt z bliskich mu osób nie wyraził zgody na ujawnienie tej informacji, zarówno gazeta, tj. wydawca, jak i redaktor oraz autor tekstu ponoszą prawną odpowiedzialność. Autor książki i jej wydawca także. Art. 14 ust. 6 prawa prasowego mówi wyraźnie, że podjęcie tematu prywatnego może nastąpić tylko wtedy, gdy wiąże się z działalnością publiczną danej osoby”.

Podkreślił, że nie ma wątpliwości co do tego, że w tym wypadku nie może być mowy o związku kwestii osobistej z działalnością premiera. Zaznaczył, że choć funkcja ta wymaga posiadania „grubej skóry”, to miało miejsce dramatyczne naruszenie.

Adwokat Dariusz Pluta powiedział natomiast:

Jeśli opis książki jest ścisły, to mamy przypadek wyjątkowego medialnego barbarzyństwa, które dotyka przede wszystkim dzieci pana premiera”.

Dodał, że to działanie było rażąco bezprawne i jest w zasadzie aktem psychicznej przemocy wobec dzieci.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Katarzyna K.2019.05.13 18:54
Azaradel ! Czy ty wiesz co napisałeś? Co "ma piernik do wiatraka "? Juz nic głupszego nie dało ci się wymyśleć!? Jak można wogóle myśleć, żeby dzieci skrzydzone wcześniej przez los, mieszać do ustawki wyborczej!? To co napisałeś, to świadczy, że jesteś dnem moralnym! P.s. Masz swoje dzieci? Myślę, że cię duchowo na to nie stać!? Napisz mi, czyżbyś zazdrościł P. Morawieckiemu? Ilu dzieciom pomogłeś, a ile dzieci skrzywdziłeś? No, słucham cię !
Azazel2019.05.13 9:39
O tym, że Morawiecki adoptował dzieci, wiadomo od dawna. Mówił o tym nawet jego ojciec. Cała sprawa to pisowska ustawka przedwyborcza.
krzysztof2019.05.13 9:02
DO CZEGO SĄ W STANIE POSUNĄĆ SIĘ OBRZYDLIWE UGRUPOWANIA OPOZYCYJNE ZDRAJCY I SZUBRAWCY. NARODZIE PATRZ MYŚL I WYBIERAJ,DAJ ODPÓR JEWROPEJSKIEMU SZATANOWI
Denaturat artystyczny2019.05.13 8:53
Mieliśmy przykład medialno-prasowej pedofilii. Wykorzystano adoptowane dzieci. Wcześniej ofiarą takich działań padł Leszek Miler
Cogito ergo sum2019.05.13 8:51
Przecież opozycja posługuje się ludźmi pozbawionymi zasad i przyzwoitości. Kijowski, Kasprzek, ruda z KOD, barbarzyńcy spod Wawelu, rudy z Brukseli Nitras łobuz sejmowy to tylko nieliczne przykłady