Matka Kurka: Coś z Tokarczuk jest nie tak – w „Nowej Hucie” wykuwa się nowy Bolek noblista - zdjęcie
11.12.19, 18:15

Matka Kurka: Coś z Tokarczuk jest nie tak – w „Nowej Hucie” wykuwa się nowy Bolek noblista

174

Marian Banaś mógłby sobie trochę odpocząć, przynajmniej medialnie, ale postanowił się mediom przypomnieć i to w stylu „biznesmenów”, którym wynajął kamienicę. Takie czasy chciałoby się powiedzieć, jednak od wieków nic się nie zmienia, polityka, władza, pieniądze, potrafią każdego ogłupić. Okazję zmarnował, chociaż jego największa medialna konkurentka staje na rzęsach, aby z czołówek nie schodzić i to jest ten etap, w którym następuje analiza koralików na dredach „pisarki”, symbolicznej sukienki, no i oczywiście wegetariańskiej diety. Co jest z Tokarczuk nie tak? Nadmiar żałosnego, tak bardzo nie tak, że człowiek z mojego pokolenia z żenadą zwiesza łeb - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.

 

Postaram się przybliżyć zjawisko, zaczynając o pisarzy i poetów uznawanych za współczesnych, chociaż większość z nich już nie żyje. Herbert, Mrożek, ale i Młynarski, przy Tokarczuk są gigantami, a ona pamiętnikiem pensjonarki i przyzna to każdy człowiek, który rzeczywiście czyta i cokolwiek o literaturze może sensownego powiedzieć. Dyskutowanie na temat poziomu literatury prezentowanej przez „noblistkę”, dla mnie jest niczym innym tylko tragifarsą, doskonale zobrazowaną przez Gombrowicza, pisarza wręcz znienawidzonego przez prawicę i szerzej konserwatystów: „Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca”. Cytat dotyczył Słowackiego, który wielkim poetą był i rzeczywiście był, natomiast Tokarczuk w czasach Gombrowicza nie załapałaby się na sekretarkę Rodziewiczówny, mimo to wbijanie zachwytu do głów Gałkiewiczów trwa i przemysłowa skala tego projektu zaczyna przypominać pieśni junaków na placu budowy „Nowej Huty”.

W zjawisku nie ma nic nowego, od lat wylewa się ta sama indoktrynacja przez autorytet, jakakolwiek elementarna prawda, na przykład to, że Jaruzelski był bandziorem strzelającym do Polaków, zderzała się z „wybitnymi”: pisarzami, profesorami, no i oczywiście „naszym noblistą, jedynym Polakiem rozpoznawalnym w świecie”. Polakowi zbliżającemu się do pięćdziesiątki bardzo trudno uniknąć skojarzenia, że oto na naszych oczach w medialnej „Nowej Hucie” wykuwa się zupełnie nowiutki stalowy „Bolek”. Oczywiście nie będę z siebie robił Żakowskiego, czy samej Tokarczuk i nie napiszę, że Tokarczuk niczym Broniewski wykuwa stalinizm albo poziomem intelektualnym zrównuje się z Wałęsą. Nie, to akurat bzdury, Tokarczuk nie jest imbecylem i chociaż politycznie zanurzyła się w najbardziej lewackim nurcie, to jednak nie to samo, co ma na sumieniu inna noblista „Szymborska”.
Niestety cała reszta się zgadza, Tokarczuk od ogłoszenia wyników w kategorii Nobel literacki, natychmiast została wrzucona na warsztat i poddana obróbce, której końcowym produktem ma być „niepodważalny autorytet”. Wicie, rozumiecie, towarzysze, przyjdzie jakiś frajer i powie, że przypisywanie zbrodni holokaustu Polkom to histeryczne kłamstwo i wtedy Monika Olejnik albo Anita Werner wypali: „Proszę pana, może najpierw zapozna się pan z dorobkiem wielkiej Polki, naszej noblistki Olgi Tokarczuk, która przepięknie i dramatycznie opisała tę haniebną skazę na naszej historii”. I tak dalej i tym podobnie, od lat to samo, w taki sam sposób i ciągle działa. Na szczęście już nie z taką siłą, bo Internet jak zwykle daje odpór, stąd też ta cała komedia z blokowaniem Użytkowników Twittera przez ekipę obsługującą konto Tokarczuk, ale bez złudzeń, ona będzie drugim Bolkiem, już jest.
Najważniejsi politycy obecnie sprawujący władzę i osoby publiczne, które mają coś do stracenia, są po gombrowiczowsku „upupiani”, co więcej ich położenie jest beznadziejne. Piotr Gliński chciał być przez chwilę Gałkiewiczem i powiedział prawdę, że przez ramotę Tokarczuk nie da się przebrnąć, po prostu nie zachwyca. Co się z nim stało i jak został za uszy pociągnięty do kąta z grochem, wszyscy widzieliśmy. Dlatego mam jedną podpowiedź dla wszystkich „prostych ludzi”, co to „o literaturze nie mają pojęcia”. Nie dajcie sobie wmówić przynajmniej jednego, że tu o literaturę chodzi i że Tokarczuk jest wielką pisarką. Przynajmniej tego jednego!

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (174):

marduk2019.12.17 14:12
Te, madka kurka, pokaż jakąś swoją książkę, którą napisałeś, pośmiejemy się wszyscy :)
anonim2019.12.16 12:49
nic dodać nic ująć, dobrze napisane
Ewagriusz2019.12.13 23:22
Idźcie do byle jakiej księgarni, nawet do Empiku, to zobaczycie jaką popularnością cieszą się książki 'wielkiej pisarki' - zalegają setkami. 'Wszyscy' ją kochają, zachwycają się jej prozą, a nikt jej nie czyta, bo to w rzeczywistości orka po modnym ugorze, taki mix hary potera z quasi Dostojewskim. Niedługo te jej kiszkowate książki będą leżeć w koszu w biedrze za 9,99
Thomas2019.12.13 21:30
Toż to chachłacki kołtun.
rebeliant2019.12.13 21:24
Co tu dużo mówić- Tokarczuk stała się dla wrogów cywilizacji łacińskiej kimś takim jak autor Mein Kampf dla wyznawców Hitlera. Lewicowy nierób spotkał w Szwecji z ludźmi zainteresowanymi postępem wrogości do białego człowieka toczonej na jego rodzimej ziemi. Ludzie tacy jak Tokarczuk powinni być przez najbliższe dziesięciolecia zamykani w aresztach, aby zrównoważyć czasy antypolonizmu oraz wciskania narracji obarczającej nazizmem ludzi opornych wobec wynaradawiania lub spychania rdzennych etniczności w szeregi sprawców przestępstw urojonych zakrzykiwanych jako realne zbrodnie.
tubylec2019.12.13 19:31
,Taen babochłop ma takie jewrejskie okulary z CCCP
Remi2019.12.13 17:53
Piekniewygladala w tej czarnej sukieneczce , wypisz , wymaluj , jak mała ładna zydoweczka
Walenty2019.12.13 17:23
a dlaczegóż to ta "dama" nagle tak uczynniła się politycznie? Siedź i pisz, jak ci to dobrze robi. Komitet noblowski już dawno skompromitowany. Nie mam zamiaru niczego czytać tejże pani. Mam inne, bardziej szlachetne lektury.
Kidawa2019.12.12 19:52
Wielki ludowy hejter - nie salonowiec III RP !!!!! trzymam kciuki za Cibie !!!! Tak trzymaj
Matm 2019.12.12 19:37
Brawo P.Wielgucki.
Matm 2019.12.12 19:26
obama,bolek,miłosz,szymborska,tokarczuk- POczytajcie o tych autorytetach,masakra,zdrajcy,kapusie,bandyci i chwalący stalina.Obrzydzenie.Nobel przewraca się w grobie.
anonim2019.12.13 14:07
Powinni im wysłać po lasce dynamitu zpodpalonym lontem
przemyśl-72019.12.12 17:02
No tak, w Kofrontacji z i innnymi......jest wiele racji. Przyjrzyjcie się ,jak tych literackich noblistów czas weryfikuje......idee wietrzeją nobliści marnieją ...
grimm2019.12.12 15:13
Grzegorz Braun czytał noblowską powieść Tokarczuk od deski do deski. Z tego co opowiadał wyciągam wniosek, że ta powieść to taka "mniszkówna polityczno-historyczna szkalująca Polskę. Przerażające wobec tego jest to jak Gliński i Prezydent zachwycali się nad tą pozycją i noblistką. Zapewne głównie z powodu własnego filosemictwa.
anonim2019.12.12 12:39
Przyznaje, ze Pan Martka Kurka jest fenomenem. Niezaleznie od tego, jakie gowno wyprodukuje, zawsze znajdzie sie ktos chetny, by je opublikowac. Moze, zamiast liczyc na marna wierszowke badz wrecz publikowac za darmo, powinien Szanowny Pan Kurek zachlannie skorzystac z chlonnosci rynku i wzorem Piera Manzoni pakowac swoje gowno w puszki i zbywac? Podniecona prawacka gimbaza na pewno ustawi sie w kolejki.
Daria2019.12.12 12:29
No to chlup !
wiesław2019.12.12 12:22
Każdy może być pięknoduchem, jeśli mu taka poza odpowiada - nie tylko Tokarczuk.. To nic nie kosztuje, tworzy tylko dobre samopoczucie. Iluzoryczne co prawda, ale niektórym to wystarcza, jak naszej nobliwej noblistce.Najważniejsze jest jednak, aby człowiek był przede wszystkim szczerym wobec siebie i bił się w piersi za swoje grzechy , nie za cudze.Niech wejrzy w siebie głębiej i zobaczy, że najtrudniej jet przyznać się do własnych ułomności i dotrzeć do istotnej prawdy o sobie. Pycha nam to uniemożliwia. Myślę, że kiedyś noblistka to zrozumie, ale do tego trzeba dojrzeć. Jest jeszcze stosunkowo młoda, więc ma czas, aby rozwinąć się duchowo. Na razie jest w euforii, bo w głowie zaszumiało od sukcesu, dlatego nie dość wnikliwie zastanawia się nad tym co mówi
anonim2019.12.12 12:06
Coś z Wielguckim jest nie tak, a mianowicie - jest małym i wrednym gnojkiem, i to wcale nie z powodu jego opinii o P. Oldze Tokarczuk.
Kidawa2019.12.12 19:54
Cytując klasyka,, jesteś zerem12.12.10"
anonim2019.12.12 9:41
Powiem tyle dla odrobinę klasycznie, filozoficznie wykształconego umysłu, pisarstwo tej Pani to bełkot. "Symbolicznie "wystrojona na jakąś czarownicę, dramat!
Sebastian Lorenc2019.12.12 11:13
A co jej czytałeś?
Wicek2019.12.12 19:42
Goowno!!!!czyli gówien nie czytam
Bronek2019.12.12 9:23
Typowa lewacka kołtuniara.
Mirek2019.12.12 8:57
Ta baba "noblistka" potrzebuje psychiatry i to szybko .
Bogo2019.12.12 8:57
Tokarczuk to lewactwo, może sobie być, może być noblistką, mnie to nie przeszkadza, ale przeszkadza mi to,że szczuje na Polskę. Mam wątpliwości czy ona jest Polką. Podziękuj franco Szwedom za Potop szwedzki.
anonim2019.12.13 19:21
lepsze lewactwo niż pisdziactwo
Bogo2019.12.12 8:06
Tokarczuk to lewactwo, może sobie być, może być noblistką, mnie to nie przeszkadza, ale przeszkadza mi to,że szczuje na Polskę. Mam wątpliwości czy ona jest Polką.
Tuwim a tam niwim2019.12.12 6:24
Waćpan pokaż to o czym kłapiesz. Wykaż się błyskotliwą krytyką, celną uwagą. Chcesz być jak Słonimski, a poziomem nie dorównujesz nawet Stonodze.
gumowa kaczka2019.12.12 6:05
Jak zwykle autorytety frondy są niesamowite,powinniście jeszcze wrzucać "myśli" Zenka Martyniuka,chłopaków z Milano,Szpilki ,Rachonia czy innych filozofów Wschodu
lucjanhenryk2019.12.12 2:22
Patrząc na zdjęcie Noblistki utwierdzam się w przekonaniu; "POlski kołtun....." Sam kołtun /fryzura/ pochodzi z Holandii lub Belgii.
Marek2019.12.12 1:22
Jeden wywiad z Panią Tokarczuk przekonał mnie, że czytać jej nie warto. Po prostu nie warto.
AA2019.12.12 0:42
Nie mam poczucia dumy, że mamy taką noblistkę. Tak samo nie miałem jej, gdy nobla dostała Szymborska. Jak powiedziała, że dowiedziała się od Adama Michnika, to wszystko było wiadome. Tokarczuk to to samo środowisko liberalnej postkomunistycznej lewicy, żydokomuny. Byli porządni Żydzi tacy jak Mieczysław Grydzewski, ale ich środowisko boi się go bardziej niż narodowców.
m2019.12.12 0:31
Prawde mowiac nie zrozumialem argumentow ,,matki kurki”. Nie ma w nich zadnej logiki.
bebiko2019.12.11 23:04
Nagroda Jobla za szkalowanie własnej ojczyzny za granicą. Tfu !
vivi2019.12.11 22:54
"Herbert, Mrożek, ale i Młynarski, przy Tokarczuk są gigantami, a ona pamiętnikiem pensjonarki i przyzna to każdy człowiek, który rzeczywiście czyta ..." Nie. To wyłącznie kwestia indywidualnego odbioru, wrażliwości i poczucia estetyki. Nie ma czegoś takiego jak jednolity, czy "słuszny" gust literacki. Ludzie mają różne wymagania, szukają różnych tematów w literaturze i nie są magmą, która wytypowanych chłonie i przyjmuje opinię typujących, uznając coś wbrew sobie za interesujące, tylko dlatego, że "typujący" (tzw, elity, władza, media, kreatorzy) tak kazali. To tak nie działa. Herbert, Mrożek, Młynarski - zieeew.
skuter2019.12.11 22:48
Z tą fryzurą to wygląda jak meduza z wężami na głowie z jakiegoś sf
anonim2019.12.12 6:09
tak ,ze "Smoleńska"
skuter2019.12.12 8:04
Z tego co słyszałem to zamiast węży były tam laski z dynamitem
Pokręć2019.12.11 21:57
Na początku XIX w. nagrodę Nobla przyznawano wybitnym naukowcom i literatom, którzy umieli pisać, żeby nikomu nieznaną, niszową nagrodę nobilitować na zasadzie, że 10-ty noblista mógł się czuć zaszczycony znalazłszy się w doborowym towarzystwie. Dziś nagroda Nobla służy do nobilitowania nagrodzonych... Kiedyś żeby ją dostać, trzeba było być kimś wybitnym, mieć głośne i spektakularne osiągnięcia (np. pierwsza nagroda z fizyki - W. Roentgen), dziś kimś wybitnym się staje po otrzymaniu nagrody Nobla... Widać to szczególnie po tak upolitycznionych nagrodach jak literacka czy pokojowa. Ileż to nasze przekaziory muszą się namęczyć, żeby nam wbić do głów, że "Tokarczuk wielką pisarką jest"? A taka Kasia Tusk martwi się, że po pierwszym dniu obecności na Instagramie noblistka ma dopiero 13 tys. subskrypcji zamiast 100 tys... Mam problem - nie umiem iść "za stadem" i uważać, że jakaś literatura, czy dzieło sztuki jest wybitne tylko dlatego, że wszyscy tak mówią. Owszem, nie miałbym nic przeciwko posiadaniu takiego dzieła sztuki (jako lokaty kapitału, skoro wszyscy uważają, że kawałek g...na jest cenny i są chętni kupić go za ciężkie pieniądze...), ale za piękne uznałbym je dopiero wtedy, kiedy mnie by się spodobało. A książkę musiałbym najpierw przeczytać - jeśli nic mnie nie jest w stanie do jej przeczytania zachęcić, nie poczuję potrzeby jej przeczytania, to z definicji nie uznam jej za ciekawą, czy wartościową.
Pieś2019.12.11 22:21
Należysz do większości - 62% Polaków tak twierdzi - i nie czyta książek. Kwaśne winogrona.
ANDRZEJ2019.12.11 23:55
nie trzeba tego czytać,wystarczy obejrzeć Pokot i wszystko jasne,, to jest tak jak z tekstami np ONETU opisującymi spektakle teatralne w teatrze powszechnym ,niby walka o prawa kobiet itd a tak naprawde wulgarna rynsztokowa jazda z katolicyzmem ,obrzydliwe misterium wspólnego wymiotowania na Kościół wiare i wierzących ludzi ubrane na potrzebe chwili w intelektualne piórka ,z Tokarczuk jest tak samo Prawdziwy artysta nie staje po zadnej ze stron ,po równo karci wszystkich dlatego jest ponad nich,u niej tego nie ma ,a w dzisiejszych zdziczałych czasach to nie jest ani orginalne ani nawet godne uwagi,po prostu kolejna sponsorowana myślicielka cwierkająca tak jak spnsor każe
Andrzej2019.12.11 21:56
uważam , że twórczość naszej szanownej Noblistki zaliczyć można do tego typu sztuki współczesnej jaki reprezentuje banan przyklejon przylepcem do ściany a wyceniony na sto dwadzieścia tysięcy dolarów... .
Wilq2019.12.11 22:22
Boś jest buc.
Jakub Betejger2019.12.11 21:48
Kurak powinien dostać tego nobla bo ma więcej wiedzy i ogłady niż czytająca z kartki feministka z murzyńskimi dredami z kompleksem biednej psycholożki.
Naczelny2019.12.12 0:02
Oho, Kubus przestał sie onanizować przy zbiornku i wypisywać głupoty na filmwebie. :D
ian2019.12.11 21:17
ilu żydów zabiła rodzinka tokarczók podczas 2 wojny światowej i ile złota im ukradła?
Grizzly2019.12.11 21:11
Jacy noblodawcy taka joblistka! Płacicie szwedzkie dranie lewackie za wojny szwedzkie i zapłacicie wszystkim co macie do waszego końca!
dyzio2019.12.11 21:02
NIE Oszukujmy się, dziś nobel to obciach. Dzieci w liceum juz orientują się, źe to nagroda dawna Żydom i lewakom, a nie prawdziwym zasłużącym artystom. Tokarczuk powinna trafić do więzienia, choćby za "Pokot", w którym zielona aktywistka stopniowo morduje małomiasteczkowe elity należące do kółka łowieckiego. To jest mowa NIENAWIŚCI! Tu powinno stosować się paragrafy, a nie rozdawać nagrody!
ZASŁUŻĄCY ARTYŚCI2019.12.11 22:19
PRAWDZIWI ZASŁUŻĄCY ARTYŚCI TO MY BO JESTEŚMY PRAWDZIWI I ZASŁUŻĄCY Tak mówi dyzio - prawdziwy autorytet, który nie potrafi poprawnie napisać kilku zdań w języku polskim.
polonistka2019.12.11 20:38
Musiałabym mieć nie po kolei pod sufitem , żeby tracić czas i czytać jakieś bajki i wynaturzenia jakie ulęgły się pod deklem Ukrainki , niejakiej Tokarczuk
Tasman2019.12.11 21:41
Taka Tyś polonistka, jak z koziej doopy trąbka...
Wicek2019.12.12 19:43
A co polonistka nie może miec własnego zdania?
Golubińska2019.12.11 20:33
Dlaczego ludzie o OBCYM pochodzeniu , osiedleni w Polsce , tak w Polsce jątrzą, mącą , sieją nienawiść i skłócają Polaków z sobą , tak jak robi to m.in. ta cała wyróżniona za antypolskość Ukrainka .....i nie tylko ona .... lista osiedlonych tu obcych jest baaaaaardzo dluga
abcd2019.12.11 20:20
Kiedyś pisarze dostawali Nagrodę Nobla, gdy byli już sławni, teraz stają się sławni po otrzymaniu Nagrody Nobla.
Albert2019.12.11 19:59
Jakiś trzeciorzędny blogerzyna znany głównie z obszczekiwania jak jakiś podwórkowy kundel z bezpiecznej odległości Owsiaka krytykuje twórczość Tokarczuk opisując to jako "pamiętniki pensjonarki". To mniej więcej tak, jakby słowiczek poznański, który kiblował w podstawówce do osiągnięcia pełnoletności zaliczając przez ten okres cztery ukończone klasy informował publicznie, że Alan Turing był ͏c͏h͏u͏j͏o͏w͏y z matematyki. Tylko dlatego, że był homoseksualistą. Tak, wiem - kiepskie porównanie, bo Wielgucki nie ma pojęcia kim był Turing i nie zrozumie aluzji. Niestety Wielgucki, Nobla z literatury dostała Tokarczuk. Nie legendarny mistrz pióra, czyli ty (we własnym mniemaniu oczywiście), nie żaden prawacko-katolicki publicysta, czy pisarz, nie ten wyśmiewający Tokarczuk trep, czyli Jacek Piekara, którego jedyny przebłysk talentu to recenzja gry Worms w Gamblerze 25 lat temu i tak dalej. Niestety Wielgucki - Nobla dostała Tokarczuk. I zapewniam cię pisowski dildosie analny, że za urodę to ona tego Nobla nie dostała. Ale ty tego nie wiesz, bo przecież nie masz nawet śladu kompetencji, które pozwoliłyby ci to ocenić. Tak się zastanawiam - czy to całe katoprawactwo naprawdę nie potrafi niczego innego, niż tylko kompromitować się na każdym kroku? Pomijam już, że te katoćwoki nie zdają sobie sprawy z tego, jak się ośmieszają, bo po prostu tego faktu nie rozumieją.
ANDRZEJ2019.12.11 23:43
zdajesz sobie sprawe z tego że jesteś debilem? czy tato byl w milicji i nie mogłeś chodzic na religie i dzieci sie z ciebie śmiały?
anonim2019.12.12 6:07
ty nawet ojca nie znasz,nawet matka ledwo go pamięta,a imię masz po listonoszu lizusie kurkowy
Albert2019.12.12 11:04
To wszystko, co masz do napisania? Jak to zwykle z katoćwokami bywa - to niewiele.
Andrzej2019.12.11 19:54
No nareszcie naczelny stalker, hejter, łałtorytet "katolickiej" frondy i znawca literatury się wypowiedział . I wszystko jasne A przecież każdy chyba wie że Tokaruczuk nie przepada za PIS i tylko dlatego jest negowana . Co akurat znaczenia nie ma żadnego bo o matce kur... ktoś za parę lat jak wspomni to tylko z obrzydzeniem albo splunięciem, a o Tokaruczk jak koszmar pisowski się skończy będą uczyć się w szkołach
anonim2019.12.11 19:53
Czytając tu te komentarze, ze pisowskie bez mózgowe wypierdki, kolejny raz nażarły się szaleju. Hahahahahaha
a ' propos2019.12.11 20:42
ulżyłeś sobie , zrzucając z siebie ciężar własnych ekskrementów , prostaczku ?
wicek2019.12.11 19:43
Identycznie pisali o Wałęsie jak dostał nagrodę Nobla. Prawda była jednak po stronie Wałęsy nie zaś po stronie tych co nurzali go w błocie. Matka Kurka to już tuba propagandowa a nie publicysta. Pomimo że PiS to moja partia, to klakierów PiSu jakoś nie trawię. Nie pasują mi do Kaczyńskiego i wielu innych porządnych ludzi z rządu i Sejmu.
Turogniew syn Bladwinga2019.12.11 19:49
Wicku, dzięki Ci za szczere słowa. Dobrze, że nie wszyscy Polacy są zaczadzeni w związku z dużą emisją gazów do atmosfery w okresie zimowym.
hejt.stop2019.12.11 19:37
Hejterzy, hejterzy Nikt wam już nie wierzy
as2019.12.11 19:34
Polskimi laureatami literackiej nagrody Nobla są Sienkiewicz i Prus.To tyle na ten temat
Turogniew syn Bladwinga2019.12.11 19:46
Tak twierdzi Łukasz Warzecha — podobno dziennikarz i liberał — którego znam z twittera.
Michał Jan2019.12.11 22:49
Nie Sienkiewicz, tylko Żeromski!
Wujaszek Wania2019.12.12 0:01
Sienkiewicz dostał nobla jako pisarz rosyjski.
@Mirek2019.12.11 19:33
Zgłaszam cię do usunięcia za obrazę imienia «Myrosław».
To ,, " nie jest cudzysłów2019.12.11 19:32
I co mi na to odpowiesz Matko Kurki z Kurnika pod Borem?
Dariusz2019.12.12 19:26
Z pewnością straci wiarę w siebie.
Reytan2019.12.11 19:27
Komunistyczni kaci polskich katolikow dostaja histerii,bo miedzynarodowy manewr,zeby z tokarczuk zrobic polska pisarke sie nie udal. Ta kreatura i marionetka Adama Michnika-Szechtera jest antypolska propagandzistka i grafomanka od dawna,i nic nie jest w stanie odswiezyc tego smrodu onuc.
Teofil2019.12.11 19:35
A ty jesteś idiotą
Mirek2019.12.11 19:26
Co ta baba ma na łbie ...? ! . To jest jakaś idiotka a nie noblistka .
Mirka2019.12.11 19:40
Pewnie jest łysa i ma perukę.
Pieś2019.12.11 22:25
Istotne jest co ma w głowie, nie na głowie. Ale Ty tego nie rozumiesz, chłopczyku.
Dr Nobody2019.12.11 19:02
Tylko przyklasnąć i obserwować tę zdrajczynię jak się sama ośmiesza i daje d..y każdemu kto da forsę:):)
Sebastian Lorenc2019.12.11 19:10
Mam nadzieję, że Olga Tokarczuk zrobi w końcu to, do czego namawia ją jej prawnik i zacznie wyciągać konsekwencję z takich okropnych uwłaczających wpisów. Nie można pozwalać na taki hejt. Nikt nie jest w necie anonimowy, chociaż niektórzy by chcieli.
Michał Jan2019.12.11 19:28
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Robi się karierę na osławionym polskim kolonializmie, to nie ma co się dziwić, że ktoś ma negatywną opinię. Kultura wielu wypowiedzi jest naganna, ale to jeszcze nie powód, żeby terroryzować papugą (i najlepiej wysyłać pozwy na złe adresy...). Mnie tu od niejednego już wyzwano, ale pisząc na takim portalu, to trzeba się tego spodziewać. Zatem - mam nadzieję, że szacowna noblistka chociaż tego nam oszczędzi.
Sebastian Lorenc2019.12.11 19:44
Ona nie pisze na tym portalu, a sugerowanie jej prostytucji troszkę wykracza poza negatywną opinię. Nie jest też zdrajczynią. Nie akceptowanie polityki Partii, to jeszcze nie zdrada.
Michał Jan2019.12.11 20:04
Brawo! Jak tak to opisze papuga, to Dr Nobody et consortes mają przechlapane.
Wicek2019.12.12 19:41
Co to znaczy polityka partii?łapsusie to jest rząd polski zapamietaj sobie a Tokarczuk jest istotnie łasa na kase.
matis892019.12.11 19:58
Jasne jasne Agnieszko, Thusk też nie jest zdrajcą, jak i polityka lewicy. Czekamy zatem Agnieszko kiedy zaczniesz straszyć pozwami całą masę tutejszych lewakoateistów, których jedynym celem jest obrażanie, pogarda, nienawiść, nietolerancja gdy przychodzą w goście do katolików na stronę której nienawidzą i jednak muszą to robić. Bo to od nich masz najwięcej wsparcia i światopoglądowo to z nimi ci najbliżej, tyle że chociaż starasz się zachować kulturę.
Sebastian Lorenc2019.12.11 20:06
Ja nikogo nie straszę pozwami, bo nie jestem osobą publiczną, rozpoznawalną. Oczywiście, wszystko co nie z PiS i nie z Kościołem to zdrada. w sumie nie mamy o czym gadać.
matis892019.12.11 20:10
Jak zwykle bredzisz od czapy, bez odniesienia, zaraz unik do ucieczki. I kłamiesz bo nie jestem za PISem a Głowę Watykanu to religijnie czci masa lewakoateistów, jak krytykuję znacznie bardziej od tych ateistycznych lewackich włazi tyłków dla Głowy Watykanu.
anonim2019.12.11 20:35
jesteś nikim. Zwykła lewacka wywłoka, szmata wulgarna ujadająca na katolickim portalu, kompletne zero , prymitywny styl pisania ,zamknij się wreszcie bo nie ma chętnych na prowadzenie rozmowy z takim prymitywnym babonem jak ty .Skończ ujadać ściero.
matis892019.12.11 21:27
Kolejny lewakoateistyczny troll brejzowy. Lewaki nawet obrażają dla obrażania by robić wrażenie że to nie lewak pisał.
J.P🧶2019.12.11 21:32
matis69 to nie żaden lewakoateista ale zyeb tobie podobny, różnica polega tylko na tym, że jest wulgarniejszy od ciebie.
Michał Jan2019.12.11 21:54
W czym widzisz "zyebistość"? Kolega matis89 dość dosadnie (to przyznam) wygarnął koleżance za nieuprawnione formatowanie interlokutora.
J.P🧶2019.12.11 22:05
Posiedzisz trochę na frondzie to zrozumiesz, kolega matis69 nie przyjmuje do wiadomości, że prawactwo bywa prostackie, prymitywne i wulgarne, ciebie też szczególnie jakoś to nie przekonuje.
Michał Jan2019.12.11 22:46
Nie wiem, nie znam się na osobnikach, których Ty (przypominam o dużej literze) i kilku innych określacie "prawactwo". Dopuszczam możliwość, że można pisać "z pozycji" tak, by tę "pozycję" skompromitować.
J.P🧶2019.12.12 9:10
Na frondzie jest tylko prawactwo i lewactwo, po srodku nic nie ma. Także możesz mieć też rację, prawacy kompromitują lewaków i na odwrót Gombrowicz razem z Witkacym lubili by ten portal.
matis892019.12.11 22:11
To znaczy że jesteś ślepy. Bo to że to lewacki trol napisał to aż razi po oczach. Wielu lewackich brejzowych troli sieje nienawiść robiąc wrażenie że od inne grupy ona pochodzi. To typowa technika lewackiego brejzowego trolowania.
Sebastian Lorenc2019.12.12 6:28
Nie Mati. To ci sami ludzie, którzy jeszcze w czasach wtyczki FB wypisywali takie "uprzejmości', to Janina Labisz, z katolickim profilem, świętym zdjęciem awatarowym, masą podobnych znajomych, to Rafał Cynk, z pod znaku Bóg, Honor, Ojczyzna(z nim miałam poważniejsze kłopoty, ponieważ postanowił mnie hejtować również na privie) i wielu innych, znanych na frondzie prawicowców.
Sebastian Lorenc2019.12.12 8:04
Coś bym Ci pokazał na zaprzeczenie Twoich słów. Ale nie tu bo to zbyt ważne i nie dla wszystkich. napisz [email protected]
J.P🧶2019.12.12 9:16
Do mnie też można napisać: [email protected]
J.P🧶2019.12.11 21:29
A ty nawet podpisać się nie potrafisz. Mamusia cię nie wychowała i pewnie myślisz, że Miłosz jeszcze żyje jak ktoś kto wyżej pisał. Stadionowy patrioto tfu twoja mać.
matis892019.12.11 20:07
A i jeszcze Agnieszko dzisiaj dawanie d...y za kasę to nie tylko dosłowna prostytucja. To także typowa lewackoateistyczna popkulturowa sprzedaż własnego ja, własnej duszy pod dyktando i terror lewackiej poprawności politycznej. To główne narzędzie lewactwa dziś i nie udawaj że tego nie ma w popkulturze. Człowiek tam nie może powiedzieć czegoś co jest pod prąd lewacko-ateistycznej popkulturze bo inaczej zostanie zdeptany, zwolniony, nie zrobi kariery, zostanie zaszczuty przez massmedia. I to też jest prostytucja lewacka, to już nie dotyczy tylko tyłka.
Michał Jan2019.12.11 21:45
Kochany! Jak papuga napisze "prostytucja", to sąd ma sprawę wykładaną. Jak obstawiasz - sędzia będzie chciał krytyka noblistki usprawiedliwić, czy skazać, byle mieć podkładkę?
matis892019.12.11 22:01
Przecież o tym napisałem :).
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.11 23:17
Ma forsem Takarczuk rze hej alem bym odradzał bo szkoda kaski. Agnieszkiem zapraszam do mnie na streszczenie ksiąrzki tej paniusi co kaskę dostała od nobla. Napalem w kominku. Mnietek muwi rzebym nie czytał książek bo jezd intertego.
Gumowy Żuk2019.12.14 2:18
Weź wyluzuj, albo idź pobiegaj z pieskiem albo kotkiem, bo spalą Cię jako czarownicę na stosie.
Topek2019.12.11 18:58
Słusznie - coć nie jast tak ! Polska pisarka, a w rzeczywistoóci ukraińska żydówka nienawidząca Polaków i mówiąca, że Polacy wymordowali więcej żydów niż Niemcy ! Słusznie, coś tu nie tak !!! P.S. Czesław Miłosz nas posłuchał i wyjechał do USA przez co mamy święty spokój. Mamy nadzieję, że Tokarczuk pójdzie w jego ślady !!!
Sebastian Lorenc2019.12.11 19:16
Miłosz nie żyje od 15 lat, a z emigracji wrócił w 1993 roku ignorancie. Tak, mieliście od niego święty spokój, ale komuna upadła i już przestaliście mieć cokolwiek do gadania, a Miłosz wrócił do kraju.
Michał Jan2019.12.11 20:07
Przypominam, że coś do powiedzenia miał jeszcze Marian Hemar.
Moly2019.12.11 18:56
Noblistka w cudzyslowie... Tego faceta ja nie moge nawet juz czytac do smiechu. Za bardzo sie stara. Al to: perelka
matis892019.12.11 18:56
Nobel to już dno ideologiczne, ta nagroda tak się zeszmaciła że już bardziej kojarzy się obciachem i dnem.
anonim2019.12.11 18:56
Matka Kurka, to paranoiczny pisowski wypierdek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acotomadorzeczy2019.12.11 18:54
Kurak niebezpiecznie zbliża się do poziomu frondowego ugłupka "słowiczka".
anonim2019.12.11 18:43
Jest dobre określenie dla takich autorytetów ja Tokarczuk. AUTORYTET ORALNY
Pierz2019.12.11 22:14
Jest dobre określenie dla takich wpisów jak Twój: PRAWDA PRZEZ DUŻE G.
Donald2019.12.11 18:40
przeciez widac ,ze jest uszkodzona.
Tadeusz 2019.12.11 18:38
Urban też tak pisał o Wałęsie. Komunistów bolał Nobel dla Polaka.
matis892019.12.11 18:59
Bolek nie miał szacunku u swoich panów, to wie każdy, że kapusioswtem nie zdobywa się szacunku u szefa. Tylko profity z krytą pogardą.
Moly2019.12.11 18:59
Pamietam. Podobnie bylo z Miloszem; " polityczny wybor" wybrzydzali.
Reytan2019.12.11 19:20
Bolek i tokarek sa komunistami,a wiec nie Polakami. To jest elementarne,moj drogi Watsonie… Radosc panuje w Rosji,na Kubie i w Korei Polnocnej,bo to ich nagroda i ich Komitet Nobelski !
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.11 23:12
Ty Tymdeusz mnie nie obrarzaj. ja znam Jurka, morowy chłop i nigdy nie donosił. To nie on pisał a sekretarka tak mniem wyjaśnił jak popijalim.
Antoni2019.12.11 23:56
A dziś Polaków boli tamten Nobel dla esbeckiego agenta Bolka.
Edward 2019.12.11 18:38
Dlaczego pojawiają się na frondzie tak antypolskie newsy? Jak wam się nie podoba w Polsce to może pora jechać do watykanu, czy innej somalii. Co ciekawe, wpiszcie sobie tą matkę kurka w google. Nie dość że jest to transseksualistka, bo to mężczyzna podpisujący się jako kobieta, to jest to łysiejący otyły gość po 40, który ani edukacji nie ma, ani sukcesów, a zasłynął z opluwania fundacji która pomaga dzieciom, i za co musiał przepraszać. Co nie spaślaczku?
Irena2019.12.11 18:48
@[email protected] ewidentnie nie wie, że istnieje coś takiego, jak pseudonim literacki. Bolesław Prus nazywał się naprawdę Aleksander Głowacki - to tak na marginesie "rozmów o literaturze". Pan, wygłaszający laudację dla Tokarczuk, bredził coś o "polskim kolonializmie" i "polskim antysemityzmie" - to dopiero jest antypolskie!
anonim2019.12.11 19:41
A co nie kolonizowali ludzi na wschód od Buga, za co Ukraińcy odpłacili Polakom paroma rzeziami. To jest prawda historyczna, o której nie wolno mówić. Pogromy żydowskie, były zaś objawem miłości do Żydów.
Michał Jan2019.12.11 22:05
Nie kolonizowali, a np. Białorusini nie robili rzezi Polaków. Pogrom pochodzi z języka rosyjskiego nie przez przypadek.
anonim2019.12.12 1:38
Tzn. kosmici przesiedlili Polaków na te ziemie, ale żydów nieźle tłukli. A pogrom jest popularnym określeniem w języku polskim bicia żydów.
Edward 2019.12.11 18:52
@Irena ALE TU NIE CHODZI O FAKT PSEUDONIMU TYLKO TO ŻE STARY CHŁOP PODPISUJE SIĘ JAKO KOBIETA W INTERNECIE, W DODATKU MATKA. Włącz sobie zdjęcia w google tej matki kurka. Ewidentnie widać że to nie jest zdrowy chłop, tylko jakiś otyły 40-50 latek, takich najbardziej ciągnie do klimatów trans. GOŚĆ W INTERNECIE UTOŻSAMIA SIĘ Z KOBIETĄ. To tak samo jak granie z własnej woli kobiecymi postaciami, niby nic, a jednak już znak, że ktoś się bardziej komfortowo i pewnie czuje będąc innej płci niż ta z którą się urodził.
Tomek2019.12.11 18:35
Skoro ta pani bredziła o mordowaniu coś Żydów a teraz namawia islamistów do masowego przyjazdu do Polski, to w sumie układa się to w całość. Ale ewidentnie coś z nią jest nie tak.
J.P🧶2019.12.11 21:22
Nie tak, jest z ludźmi którzy wszędzie widzą terrorystów wśród uchodźców. Nie tak jest z ludźmi którzy najlepiej kąpali by się w wodzie święconej a nauki Jezusa są im obce. Z Matką Kurka zawsze było coś nie tak, to krytykant z ramienia partii. Pies z budy PiSu, chociaż wcześniej służył innym panom gdy tamci mu rzucali okruchy z pańskiego stołu.
stulej bloger atakuje Polaków2019.12.11 18:35
ANTYPOLSKA PROPAGANDA NA PRAWACKICH MEDIACH, CIĄGŁE ATAKI NA POLKI I POLAKÓW, NA PRZEDSTAWICIELI POLSKIEJ KULTURY I POLSKIEJ NAUKI. POPATRZCIE JAK SZCZUJNIA ANTYPOLSKA ATAKUJE POLSKĄ NOBLISTKĘ, TYLKO DLATEGO ŻE NIE PADA NA KOLANA PRZED OTYŁYM KLECHĄ Z WATYKANU. JAK WAM TAK BARDZO POLSKA SIĘ NIE PODOBA, JAK TAK LUBICIE NA POLAKÓW PLUĆ TO PORA WRÓCIĆ DO SIEBIE NA BLISKI WSCHÓD SKĄD WASZA MITOLOGIA POCHODZI.
Michał Jan2019.12.11 18:40
Jak zauważono - Polska jest licznie reprezentowana przez laureatów literackiej Nagrody Nobla. Jeżeli jest ich tylu, to nie ma powodu, żeby aż tak się zachłystywać jednym więcej.
Edward 2019.12.11 18:43
TAK SAMO JAK NIE MA POWODU ŻEBY CIESZYĆ SIĘ NASZYMI SUKCESAMI SPORTOWYMI SKORO CZASEM SIĘ ZDARZAJĄ. Typowa logika robaka, który ślepo pełznie za władzą, a władzy na rękę tylko ludzie słabi, bez własnego zdania i opinii, bo wtedy można z siebie robić ofiary. A jeśli Polka pokazała że można wiele osiągnąć będąc z Polski, to od razu robaki wszczynają kwik, przecież oni wolą z siebie robić ofiary i użalać nad sobą, zamiast coś zmienić, i dlatego takie biedne jednostki głosują na partie ultrakatolicke i nacjonalistyczne.
Michał Jan2019.12.11 19:15
To właśnie są robaczkowe kompleksy - jak świat Polaka/Polkę czymś wyróżnił, to od razu na kolana. Jak nie odrobimy zaległości własną, ciężką pracą i nie będziemy znaczyć, jako całość, to 10 noblistów nam nie pomoże. Zatem Edwardku, nie twórz swoim małym rozumkiem mojej osoby, bo Ci na to nie starczy dowcipu. Nie ta liga. I jeszcze - czy nasza kochana laureatka jest tak światowo wychwalana za literaturę, czy za sławetne "kolonializm i antysemityzm"?
anonim2019.12.11 19:32
W jakiej to lidze jesteś pokazują twoje wypociny w komentarzach !!!!!!!!!!!!!!!!!
Michał Jan2019.12.11 19:50
To się rozumie samo przez się - na tym polega bycie w danej lidze. Pozdrawiam przedstawiciela klasy okręgowej.
Edward 2019.12.11 20:04
Typowy robak. Najpierw napluć na NOBLISTKĘ, a potem mówić że trzeba samemu pracować, a potem głosować na partię która za darmo rozdaje pieniądze patologii i nierobom. Ciekawe czy ty sam w ogóle pracujesz czy też na zasiłkach. Twoja osoba jest zwykłym robakiem, takim żuczkiem gnojarzem który boi spojrzeć się w niebo, żeby nie stracić motywacji do życia w odchodach innych.
Michał Jan2019.12.11 20:14
No widzisz Edwardku, tak to jest, że próba ogarnięcia kogoś swoim mizernym horyzontem myślowym daje równie mizerne efekty. Stworzyłeś sobie model przeciwnika i nie potrafisz wyjść poza samemu sobie narzucone ramy. Do tego stopnia nawet, że wmówiłeś sobie, że ja naplułem na noblistkę i na podstawie tego założenia zbudowałeś sobie całą teorię na mój temat. I teraz psikus: wyciągam ten klocek z samej podstawy (sprawdź dokładnie - brak zachwytu nie jest napluciem) i z czym Edwardek zostaje?
rym cym cym 2019.12.12 8:37
z dup ą
Polak Ateista Dumny Gej2019.12.11 18:33
Za to z "matką kurką" Wielguckim... - obżartym spaślakiem - obleśnym pasztetem - głupkiem patentowanym - życiowym nierobem - trollem na garnuszku PiSdzielcy ... jest wszystko "w porządku"😂😂😂
Topek2019.12.11 19:00
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
anonim2019.12.11 19:27
Myślisz o Wielguckim ????????, przecież wszyscy o tym wiedzą, oprócz wielbicieli PiSu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KichawaKonska2019.12.11 20:22
Ty Ateista....tobie to chyba matka w dziecinstwie kielbasy wieszala wokol szyi zeby chociaz pies chcial sie z toba pobawic.
Czytelnik2019.12.11 18:33
Dlaczego prosty człowiek co to o literaturze nie ma pojęcia miałby sobie coś dać albo nie dać wmawiać? Przecież skoro nie czyta to ma tych wszystkich gryzipiórków w d. czy są geniuszami czy też jakimiś mendami. Po co taki apel? Osobiście nie czytałem p. Tokarczuk i nie zamierzam. Może kiedyś z ciekawości jak mi wpadnie coś w ręce. To samo jest z katolickimi nagrodami. Również nie czytam i mam w d. poziom ich pisarstwa. Po co te apele? Czytam co chcę, lubię i mnie z jakichś powodów interesuje, i tyle.
Contral2019.12.11 18:33
Jakby kto nie wiedział to Olgę Tokarczuk krytykował śp Stanisław Lem. Lem wolał Sienkiewicza.
mir2019.12.12 7:42
tego bajarza sienkiewicza ! naprawde??
Jana2019.12.12 8:23
No nie tego od „kamieni kupę„ Był jeszcze jeden.Naprawdę.
Nimrodel2019.12.11 18:26
Czy ona się nie widzi w lustrze ?
Sebastian Lorenc2019.12.11 18:35
Czy coś mi umknęło, czy Tokarczuk kandydowała na Miss Polonię? Bo jeśli nie, to jej wygląd zewnętrzny nie ma raczej znaczenia, prawda?Poza tym, jak na kobietę dobiegającą 60, wygląda całkiem nieźle,w końcu jest starsza, na przykład od Marzeny Wróbel.
anonim2019.12.11 19:23
Dzięki Bogu, też nie jest podobna do pierwszej gwiazdy biznesmena z Torunia, znanego muchomora, Anny Sobeckiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KKK2019.12.11 18:26
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się Piotr Nowak. Ten przygłup z anty PIS-owskiego psychiatryka kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten psychicznie chory osobnik to typowy upierdliwy rasista i antysemita, a także radykalny islamista. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. Dane niezwykle złośliwego i agresywnego szkodnika portalu: Nazwisko Piotr Nowak, IP=89.64.41.189, Adres: 31-354 Kraków ul. Starego Dębu 16. W celi szybszej identyfikacji prosimy tego szkodnika na zamieszczenie jego fotografii w miejscu awataru, podania wieku i orientacji seksualnej. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
2019.12.11 18:32
Dziadek! Szybko pielucha! Zessrałeś się! :)
Dr Nobody2019.12.11 18:58
No to go podetrzyj go bo ty za kasę zrobisz wszystko co zresztą widać na tym portalu:):)
2019.12.11 19:26
Czy ja wyglądam jak twoja stara? Coś ci się pomyliło wiejski tłuku.
Urszula2019.12.11 20:04
Dokładnie. Jak widzi twój nick to ze złości ma rozwolnienie. :D Wątroba ci wysiądzie, dziadek. :D
kapral2019.12.12 0:40
Ura, Ura, Ura co tam wątroba, Urs zula jak cie dopadnie to grodzka się chowa. Oficer LWP potwierdził.
anonim2019.12.11 19:08
KKK, to pierwszy ciul KK !!!!!!!!!!!!!!
Stalker2019.12.11 18:25
Czesław Miłosz, noblista polski, posłuchał nas - wyjechał do USA i mieliśmy z nim święty spokój ! Mamy wielką nadzieję, że następna "polska" noblistka nas posłucha i wyjedzie obijętnie gdzie, tak abyśmy mieli z nią święty spokój !!!!!!!!
lady chapel2019.12.11 18:41
Zaiste - Polska to przyklasztorna wioska pelna chlopstwa malorolnego i zasciankowej szlachetki. Pustactwo totalne. Dlatego w tym grajdolku od wiekow b***del jest
Beno2019.12.11 19:09
Przecież nikt cię tu nie trzyma, wjedź, powiem dosadniej, wypier..laj jak ci źle.
lady chapel2019.12.11 19:30
od dawna z daleka patrze z politowaniem na ziemie moich przodkow
ktoś tam2019.12.11 19:43
Zastanawia mnie jakich to masz przodków skoro to "przyklasztorne... chłopstwo małorolne i zaściankowi szlachetkowie" Ci wadzi... Ale tam, nie płacz już, nie płacz... masz w końcu do wyboru światową klasę Biedronia i tow. "Carex'a" ze wspomaganiem Timmermansa i innych pp. Guy'ów.
lady chapel2019.12.11 19:52
Ja z linii tych bardziej rozgarnietych, ktorzy wyjezdali z tej krainy nedzy i rozpaczy
leszczyna2019.12.11 22:33
To co Cię ciągnie do tego forum, po co piszesz w tym grajdole nędzy i rozpaczy? Po czym rozpaczasz?
Stop kretynom2019.12.12 12:08
Niech zgadnę, ci rozgarnięci to do Palestyny wyjeżdżali?
K.K.2019.12.13 14:50
Każdy kto się wywyższa będzie poniżony !
Turogniew syn Bladwinga2019.12.11 19:39
Czemu, ach czemu, nie jesteś na tyle kreatywny by wymyślić sobie oryginalny nick?
2019.12.11 18:23
Wiejski hejter który poza syficznymi wpisami na Twitterze nie potrafi nic sensownego wyrzygać ze swojej pustej pały, ma czelność coś takiego pisać? Paranoja.
wujek soso2019.12.11 18:26
ano ma przynajmniej nie banuje
2019.12.11 18:31
Oczywiście że banuje. I to na potęgę.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.11 23:09
Co ty wygadujesz świństwa, bananami a fe. Nie czytaj tych ksionzek bo zgłupiejesz ja cim to mowiem jam nie czytał ani jednej a doktoratuf mam sto. A kasęm zrobiłem rze hej. Biesz ze mniem przykład.
Palindrom2019.12.11 19:39
Gratuluję nieprzebranych zasobów szamba w pustej pale.
Cool2019.12.11 19:56
To twój styl ...powinieneś go lubić!
B522019.12.11 22:51
dredy u białego według feministek to rasizm czyli że co czerwona szarańcza robi hejt
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.11 23:05
Widzisz Pietrek to nie tak. Ja wioskie znam syf był ale twitera wtedy nie było a ludziem siem kłaniali. No akurat nie mniem. A o kiem ty piszesz bom niezrozumiały dokładniem. Te rzyganie i pały tom widział na ostatnich parach co my popili, pamiętasz. Bili siem o tego geja chiba mial na imiem Paraon a o Paranojem nie słyszał. Uważaj na syfa bo lepsza rączka nisz rżeżączka. Mam robotęm, przychudź.
robaczek 2.02019.12.12 9:42
DOKLADNIE!!!! frondziaki kochane!!!! - nie przeczytali ani jednej ksiażki Tokarczuk - nie zrozumieli wczorajszego wykladu - zal im du+pe sciska za tą nagrode eh zawistne male pato-katuski ;] zaplute dziadki i babcie nieudacznicy zyciowi i intelektualni i WY CHCECIE OCENIAC PANIĄ OLGĘ? ahahahhahahahahaha! miśki moze tym razem warto pomilczeć tak wiec ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiicho tam w gnoju!!! sciedziec cicho i sobie smierdziec w tym prawicowym bagnie w ktorym utkneliscie!!! swiat jedzie dalej w wy z rowu krzyczycie ze w zla storne!!??? miśki !! no !! cicho juz zwyczajnie zamilknijcie
K.K.2019.12.13 14:42
Zwiększ odstępy między wierszami, bo za mało miejsca na spluwanie.
Moher2019.12.12 10:01
Napisał "autorytet moralny III RP".....