Matka Izabeli z Pszczyny: Mam sekcję zwłok dziecka, ono było zdrowe! Dlaczego nikt o tym nie mówi? - zdjęcie
10.12.21, 13:58Fot. Screenshot You Tube

Matka Izabeli z Pszczyny: Mam sekcję zwłok dziecka, ono było zdrowe! Dlaczego nikt o tym nie mówi?

96

Nie wiem, dlaczego w telewizji nikt o tym nie mówi, że dziecko było zdrowe. Skazali na nieludzkie tortury i dziecko, i matkę dziecka- powiedziała w rozmowie z Super Expressem matka tragicznie zmarłej w pszczyńskim szpitalu Izabeli oraz babcia jej nienarodzonego dziecka.

„To dziecko miało 55 deka, tak wyszło po sekcji zwłok. Nie 485 gram, jak jej powiedzieli w szpitalu po USG. Takie dzieci żyją. Ja mam sekcję zwłok dziecka. Ono było zdrowe” - przekonuje pani Barbara z Pszczyny i dodaje: „Moja córka do końca wierzyła, że dziecko jest zdrowe. Podobno przy tego typu wadach pojawiają się takie błędy. Córka od znajomej zgodziła się urodzić dziecko z tą samą wadą. Ono było również zdrowe”.

Matka tragicznie zmarłej Izabeli nie kryje rozżalenia w stosunku do lekarzy szpitalnej palcówki w Pszczynie: „Oni mieli przede wszystkim ratować to dziecko. Co oni wymyślają o tej aborcji? Czy ona poszła po aborcję do szpitala? Nie była przecież po wypadku, to była zdrowa dziewczyna. Odeszły wody płodowe. Mieli ratować to dziecko”. Pani Barbara podkreśla: „Mówią, że zrobili wszystko, co było w ich mocy. Ale nie zrobili”. I wskazuje: „Zostawili ją, mogła sobie pogadać do ściany. Miała nawet własny termometr. Nawet jej gorączki nie zmierzyli. Nie wiem, jak oni się nią opiekowali”.

Przeprowadzona po śmierci 30-letniej Izabeli oraz jej nienarodzonego synka przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontrola w szpitalu w Pszczynie, zaowocowała druzgocącymi dla tej placówki wnioskami. W raporcie wskazano, że medycy nie podjęli żadnych czynności mogących ratować życie zarówno dziecka, jak i będącej w 22. tygodniu ciąży Izabeli, gdy zgłaszała, że jej stan gwałtownie się pogarsza. Pisała ona do matki ze szpitala, że lekarze czekają, aż dziecko obumrze. A gdy to już nastąpiło, u kobiety doszło do wstrząsu septycznego, zatrzymania krążenia i w konsekwencji do zgonu.

Ogromną traumę po śmierci żony i nienarodzonego synka przeżył mąż Izabeli - Grzegorz. Mężczyzna długo nie mógł się pozbierać po tych tragoicznych wydarzeniach i dopiero niedawno 9-letnia córka, Maja, mogła wrócić pod jego opiekę.

„Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują z dużym prawdopodobieństwem, jako przyczynę śmierci pacjentki, na wstrząs septyczny po obumarciu płodu oraz zakażenie, po przedwczesnym odejściu wód płodowych, jako przyczynę obumarcia płodu. Decydująca jednak będzie opinia biegłego, który będzie powołany po uzyskaniu wyników badań tkanek pobranych podczas sekcji zwłok od pokrzywdzonej i płodu” - poinformowała rzecznika Prokuratury Regionalnej w Katowicach, Agnieszka Wichary.

Według Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk cała prawda o tej sprawie, stopniowo dopiero odsłaniana przed opinią publiczną „ pokazuje fałsz w narracji środowisk aborcyjnych”. „Wiele razy słyszałam” – napisała w mediach społecznościowych Korzekwa-Kaliszuk – „że gdyby nie wyrok Trybunału Konstytucyjnego, pani Iza dokonałaby aborcji znacznie wcześniej z powodu wad dziecka. Ale nie dość, że nie ma związku między wadami genetycznymi a odpłynięciem wód płodowych i nie można łączyć tych spraw, to jeszcze Leoś był zdrowy, a pani Iza nie chciała aborcji” – napisała.

Czy proaborcyjni aktywiści odniosą się w jakikolwiek merytoryczny sposób do faktów przedstawionych przez matkę tragicznie zmarłej Izabeli z Pszczyny, którą wcześniej tak ochoczo przecież brali na swe pioruńskie sztandary czy też nadal będą żyli w bańce skrajnie uodpornionej na rzeczywistość taniej propagandy cywilizacji śmierci - pozostaje zapewne niestety przygnębiającym pytaniem retorycznym.

 

ren/se.pl, opoka.org, facebook

Komentarze (96):

mll2022.01.19 18:48
mogli jeszcze przez teleporadę, mniej szkód by było
admin2021.12.11 10:33
Dziecko mogło żyć, bo rodzą się takie dzieci. Niestety tvn, Lempart i cała zgraja anty ludzi z Pltformą i lewicą wykorzystała tragedię do swoich niecnych szatańskich sztyczek aby niszczyć życie ludzkie, godność człowieka. Dlaczego to robią - bo chcą przejąć władzę więc każdy sposób jest dobry. Sztaństwo ZGINIE tak jak działa bo ZŁO NIGDY NIE PRZEBIJE DOBRA I PANA BOGA.
lula2021.12.11 6:58
jest tylko COVID i syntetyzator bez przerwy pier.....cy jedno i to samo
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.11 8:38
KOMUNISTYCZNY-FASZYSTA z CCCP-u, dzisiaj Товаржиш "лула" chce Polaków zrobić w WAŁA. PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI maja MÓZGI "WŁĄCZONE NA MYŚLENIE". Wiedzą, ze w 100% szczepionki nie zabezpieczają, WIEDZĄ, że zabezpieczając przed zamienieniem PŁUC w KISIEL, zabezpieczają w 97% przed ŚMIERCIĄ. I TYLE w tym temacie. Товаржиш "католик", Товаржиш KOMUNISTYCZNY-FASZYSTA, chce by w POLSCE WYMARLI MŁODZI POLACY. Jak wiemy, prawie wszyscy AKTYWIŚCI, KOMITET CENTRALNY i EGZEKUTYWY antyszczepionkowe, są już zaszczepione praktycznie 3-cią DAWKĄ. Tylko OTUMANIENI przez LEWACTWO z CCCP-u, znanych KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW, nie szczepi się. KOMINISTYCZNI-FASZYSCI???, ano dlatego, Patrz "PAKT STALIN-HITLER" zwany dla niepoznaki po II Wojnie Światowej "PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOW", i te wspólne konferencje uzgodnieniowe, jak ZNISZCZYĆ POLSKI NARÓD, pomiędzy komuszym NKWD i fasyzstowskim GESTAPO , w ZAKOPANEM , a wcześniej WSPÓLNA DEFILADA wojsk BOLSZEWICKICH i WERMACHTU z BOLSZEWIKAMI i GESTAPOWCAMI, SS-manami na TRYBUNIE HONOROWEJ w Mińsku.
Laki2021.12.11 5:20
Kogoś tu porąbało, było zdrowe ale umarło, ma to sens?
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2021.12.11 8:43
Gdyby zrobiono od razu CESARSKIE CIĘCIE to by się URODZIŁO ZDROWE. Natomiast dlaczego czekano na "CÓŚ" co będzie dalej, to już niech prokurator wyjaśnia. Oczywiście nie będzie skazania przez ROZGRZANY SĄD, jak wiemy 99% WRACZY głosuje na PO.
rebeliant2021.12.11 9:18
A ja wam trochę wyjaśnię tą całą sprawę. Otóż niewykluczone, że mogło zabraknąć właśnie medykamentów lub mocy wydolnościowych personelu. Na co ta energia się rozprasza ? Jest to wszystko systemem połączonym i w dużej mierze to bandycka hołota najwięcej obciąża ten kraj - a w zasadzie zostają oni nagradzani za czynienie innym krzywdy, mają oni nawet policję po swojej stronie, gdyż jak każdy wie za obywatelskie odstrzelenie (nawet na gorącym uczynku) policja złapie i osądzi broniącego się. Zauważcie, że również w więzieniach opieka medyczna jest w wersji premium i z reguły w wersji gold mają ci co powinni dostawać raczej baty w wersji strong. W tym państewku ważniejsze jest cackanie się ze szkodnikami, a co za tym idzie wywalanie przy tym masę ludzkiego wysiłku na szkodzenie lub w próżne. I to wszędzie obserwujemy, również w miejscach pracy - trafiają się osoby, które wyrządzają szkody, a na końcu brakuje narzędzi, robi się bałagan i wszystko spada na barki roboli i tytanów prac zwanych "frajerami" przez uprzywilejowanych przez państwo gangsterów. Problem polega jednak na na tym, że robole i tytani prac mają przeciwko sobie i bandycję i państwo obsadzone przez bandytów. Jedynym lekarstwem jest, aby ludzie dźwigający to wszystko również umieli zadawać ciosy także te bezpośrednie i śmiertelne w momencie napaści.
Czy "płód" jest człowiekiem?2021.12.11 3:00
Czy jest prawnie chroniony? Okazuje się, że jest, ale wszystko zależy od "okoliczności". . .. .. . . . . . Około 20 lat temu USA było wstrząśnięte zbrodnią młodej kobiety w 8-mym miesiącu ciąży. Działo to się w stanie Kalifornia. Jej mąż z bogatego domu, wykształcony, pretty boy Scott Peterson okazał się zbrodniarzem. Został skazany na karę śmierci za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją. Siedział w celi śmierci i robił apelacje. Kilka dni temu sąd uwzględnił jego apelacje i pretty boy Scott Peterson za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją spędzi resztę swego życia w "zwykłej celi".
"szpitalnej palcówki"2021.12.11 1:08
cała Fronda
Ara2021.12.10 23:04
Myślę, że jutro wymoczymy stopy w ciepłej wodzie z NaCl.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.10 22:42
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi KOMUNISTYCZNYM-FASZYSTOM, tym dla których "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", najpierw DOKOPAĆ PRAWDZIWEMU POLSKIEMU Rządowi PiS-u, i przy okazji umożliwić ZABIJANIE, MORDOWANIE niewinnych cudownych POLSKICH DZIECIĄTEK w BRZUSZKACH MAMUSI . Chodzi o SKROBANKI, a nie o to , że nieszczęśliwej przyszłej mamie , DZIECIĄTKO UMARŁO w BRZUSZKU, nawet nie o to, ze PAN w NIEBIESIECH postanowił, że MAMUSIA będzie towarzyszyła w drodze do NIEBA DZIECIĄTKU. Tym ZŁYM KOBIETOM chodzi o to by ŻERUJĄC na NIESZCZĘŚCIU TATUSIA, ZMARŁEJ MAMUSI, BABCI, DZIADKOWI i KOCHANEMU ZMARŁEMU DZIECIACZKOWI, załatwić sobie możliwość SKROBANIA, SKROBANIA i SKROBANIA, MORDOWANIA, MORDOWANIA i MORDOWANIA POLSKICH DZIECIĄTEK. Tak jak to kiedyś ZAPLANOWAŁ i REALIZOWAŁ ADOLF HITLER. CZY czasami nie dlatego SPRAGNIONE SKROBANIA noszą na RYJKACH te SZMATY z SS-mańskimi BŁYSKAWICAMI? .......... . …. W czasie marszu na Dolnym Śląsku, taka 10 latka niosła SPONTANICZNIE, PROFESJONALNIE WYDRUKOWANY transparencik "MOJA MACICA - MOJA SKROBANKA". Przecież WALCZĄ o SKROBANKI, żeby MORDOWAĆ DZIECIĄTKA. Trzeba mówić PRAWDĘ, nie żadna aborcja, nie żaden zabieg, tylko SKROBANKA, tak SKRO-BAN-KA. TŁUMOKI chcą SKROBANEK na życzenie. Dlaczego tak chcą SKROBANEK??? Kiedyś przeczytałem u Wisłockiej lub u Lwa-Starowicza, a może u kogoś innego, o takich ZDEGENEROWANYCH ZBOCZEŃCACH, które przeżywały MEGA ORGAZM w trakcie penetracji "DRUTAMI" MACICY, podczas wykonywania SKROBANKI, może o to chodzi tym AMATORKOM SKROBANEK???. Pewna CELEBRYTKA stwierdziła, że "ROBIĄC" za "POGOTOWIE SEKSUALNE" w trakcie spotkań "INTEGRACYJNYCH" przy wódeczkach, nie akceptuje PREZERWATYW, bo "TO JAK LIZANIE LIZAKA PRZEZ SZYBĘ", a gdyby się ZACIĄŻYŁO to się WYSKROBIE, tak WYSKROBIE, bo to wiadomo kto ZAPŁODNIŁ w trakcie BALANGI takie "POGOTOWIE SEKSUALNE"???. Inna sprawa to interes tych którzy robią za kasę te SKROBANKI.
Lepiból2021.12.10 22:35
Zastanów się, ile miałeś sióstr i braci, którzy nie zagnieździli się w macicy i twoja matka nawet nie wiedziała, że rozwija się »nowe życie«.
@leszczyna2021.12.10 22:31
US i DE to tip top światowej medycyny.
MaxFiend2021.12.10 22:09
Skoro było zdrowe, to dlaczego ono i matka nie żyją?
Ara2021.12.10 22:37
Czego nie rozumiesz? wody płodowe odeszły, więc należało robić cesarkę dla ratowania dziecka i matki.
Alojzy Cedzidło2021.12.10 23:02
Jesteś ginekolożką, Ara-Maruszko?
MaxFiend2021.12.10 23:17
Ratowanie w 22 tygodniu? Czym?
leszczyna2021.12.11 0:26
Matka i dziecko nie żyją, ponieważ podczas ciąży doszło do zakażenia bakteryjnego, którego skutkiem była sepsa i śmierć obojga. Zakażania nie opanowano - nie wiemy, czy podane niewłaściwe leki czy złą diagnozę postawiono ani jakie zaniedbania były. Zapewne to będzie wiadomo za jakiś czas, gdy dojdzie do sądu po złożonym zawiadomieniu przez adwokata rodziny.
Prorok2021.12.11 10:26
Było zdrowe, czyli prawidłowo rozwinięte jak na 22 tygodni. Problem w tym, że to "trochę" za mało by samodzielnie przeżyć. W świecie CZASEM takie dzieci przeżywają - w wielkich, bogatych ośrodkach. Utrzymywane wielkim kosztem (biologicznym, finansowy jest tu mniej ważny choć duży). Ostateczne efekty też często dobre nie są.
Zdewociała raszpla2021.12.10 22:08
zmarnowała okazję żeby siedzieć cicho.
miki2021.12.10 20:58
Teraz rodzina powinna pozwać wszystkie media które pisały nieprawdę o odszkodowanie bo wykorzystali tę biedną dziewczynę i jej tragedie,a lekarze też powinni być postawieni przed sądem za to że nie ratowali życia matki i dziecka,
Mordercy lamparcicy2021.12.10 20:04
Medycy wzoruja sie coraz bardziej na dr mengele .... lowcy skor maja koniunkture..!!! https://www.youtube.com/watch?v=-I1QLtRJxXA
dama pik2021.12.10 18:00
Wina lekarzy..
Gryzzly2021.12.11 5:22
Wina bolszewickiego PiS i prukwy Godek!
Czy "płód" jest człowiekiem?2021.12.10 17:56
Czy jest prawnie chroniony? Okazuje się, że jest, ale wszystko zależy od "okoliczności". . .. .. . . . . . Około 20 lat temu USA było wstrząśnięte zbrodnią młodej kobiety w 8-mym miesiącu ciąży. Działo to się w stanie Kalifornia. Jej mąż z bogatego domu, wykształcony, pretty boy Scott Peterson okazał się zbrodniarzem. Został skazany na karę śmierci za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją. Siedział w celi śmierci i robił apelacje. Kilka dni temu sąd uwzględnił jego apelacje i pretty boy Scott Peterson za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją spędzi resztę swego życia w "zwykłej celi".
Filip2021.12.10 17:51
Pragnę opisać inne zdarzenie, które z powodu błędu lekarza doprowadziło do śmierci dziewczynki po urodzeniu. Kobieta w pierwszej ciąży miała stwierdzoną cukrzycę ciążową i dostała zastrzyk ze sterydu. Urodziła pierwsze dziecko. Następnie ponownie zaszła w ciążę, a lekarz zapomniał zlecić badania na cukrzycę ciążową. W przypadku stwierdzenia cukrzycy ciążowej kobieta musi dostać zastrzyk ze sterydów, gdyż dziecko urodzi się w ósmym miesiącu ciąży i będzie miało niedostatecznie rozwinięty układ oddechowy. Kobieta urodziła drugie dziecko w ósmym miesiącu ciąży i dziewczynka zmarła wkrótce po urodzeniu. Dziecko zmarło dlatego, że lekarz prowadzący ciążę zapomniał zlecić badania na cukrzycę ciążową. Przypuszczam, że takich przypadków w Polsce rocznie są setki. Lekarze nawzajem się kryją, a biegli piszą opinie sprzeczne z dokumentacją medyczną i z faktami w obronie swoich kolegów.
izydor2021.12.10 17:46
Matka nie żyje, dziecko nie żyje ale najważniejsze że wszystko się zgodnie z zaleceniami papaja kremuufki odbyło.
***2021.12.10 20:37
...ech, durniu ty!...durniu!
Filip2021.12.10 17:24
Prof. Krzysztof Czajkowski w telewizji poinformował, że wody płodowe odeszły z powodu infekcji. Skoro dziecko było zdrowe i Iza nie chciała dokonać aborcji, to znaczy płód należało ratować. Jednak śmierć matki i dziecka były wynikiem błędów lekarskich czy nawet zaniechania przez nich badań medycznych. Osobiście jestem przeciwnikiem aborcji, ale potrafię zrozumieć przerwanie ciąży w wyniku wad letalnych nie dających szans na przeżycie. Płody zdrowe powinny mieć prawną ochronę. Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Izy i jej synka.
Marek2021.12.10 16:47
Frondo, dlaczego używasz obrzydliwego weterynaryjnego języka szyderców którzy człowieka w łonie matki nazywają płodem? Nie wiesz że pełnisz rolę pożytecznego idioty dla tych co nienawidzą człowieka? Ponoć jesteście portalem poświęconym więc zdecydujcie się komu jesteście poświęceni Bodu czy szatanowi.
Bodu?2021.12.10 17:00
Kim jest ów Bod vel Bód?
leszczyna2021.12.10 17:03
Spokojnie, płód to faza rozwojowa od zarodkowej do porodu. Istnieje medycyna matczyno-płodowa, np. operacje na dziecku w łonie matki czy ryzykowne, ale czasem niezbędne zabiegi na macicy podczas ciąży.
Ed2021.12.10 16:47
Czyli w Pszczyńskim szpipalu wszystko po staremu. Najczęście wychodzi się zniego nogami do przodu. Taką miał kiedyś opinię przed całkowitym zamknięciem. Ciekawe, czy dyrektor obroni swój stolec? To on, ze strachu przed odpowiedzialnościa, narobił szumu wokół tego nieszczęścia.
Wokół mnie sami lunatycy2021.12.10 16:46
­
MarekNast2021.12.10 16:34
O czym ta kobieta mówi. Nie wiem jak na świecie ale w Polsce najmłodszy wcześniak jakiego udało się uratować miał 25 tygodni co było wielkim wyczynem. A i tak po wyjściu ze szpitala żył 2 tygodnie.
Joerg Neumann2021.12.10 16:53
W Niemczech był przypadek uratowania chłopca o wadze urodzeniowej 300 g. Ale to jest top medycyny światowej.
leszczyna2021.12.10 17:01
Skoro nie wiesz, jak na świecie, to Ci powiem: w USA uratowano chłopca urodzonego w 21 tygodniu, ostatnio dziewczynkę Eris w 22 tygodniu. Ta kobieta mówi o tym, że lekarze powinni przyspieszyć poród po odpłynięciu wód płodowych, by ratować dziecko i że jej córka nie chciała aborcji. Może by się lekarzom nie udało, ale mogli choć próbować, a oni czekali - jak się domyśla ta kobieta i jak się domyślała jej matka - że lekarze czekali na zgon płodu. Ponadto ta kobieta mówi, że sekcja zwłok nie wykazała wad płodu, że jej wnuk był zdrowy, a media podawały fałszywe wiadomości.
leszczyna2021.12.10 17:29
Oczywiście poprawa: jest " i jak się domyślała jej matka", powinno być: " i jak się domyślała jej córka".
MarekNast2021.12.10 17:34
Lekarze to powinni przyjść do p. Izy i powiedzieć coś takiego: "Odeszły pani wody, szanse na przeżycie płodu są takie a takie (w praktyce były minimalne), ryzyko dla pani wygląda w tej sytuacji tak a tak. Możemy zrobić A (np. aborcje) co wiąże się z takim a takim ryzykiem lub B wiążące się z takim a takim ryzykiem lub C .... itd. Jako lekarz w pani stanie rekomenduję X ale decyzja należy do Pani. Co robimy?" a potem postąpić zgodnie z wola pacjentki nie bojąc się że to narazi go na jakieś konsekwencje (pomijam jakieś świadome zaniedbania z jego strony). Tak powinna działać służba zdrowia w normalnym, cywilizowanym kraju
leszczyna2021.12.10 20:06
Tylko trzeba uściślić, że aborcja to celowe zabijanie płodu, żeby nie urodził się żywy. W przypadku p. Izy o aborcji jako takiej nie było mowy, ale chodziło o ewentualne usunięcie płodu z macicy, by dać mu cień szansy na przeżycie. Nie każda przedterminowe ukończenie ciąży to aborcja.
­2021.12.10 22:27
Cześć leszczyna. Fajna z ciebie jest dzieŭczyna.
Moly2021.12.11 5:36
polska nie jest cywilizowanym krajem. I do tego jest niesprawiedliwym krajem. Kobiety z kasa i rozeznaniem moga wybrac miejsce porodu. kobiety bez srodkow, odizolowane sa skazane na fanatycznych psychopaciorow.
Czy "płód" jest człowiekiem?2021.12.10 16:06
Czy jest prawnie chroniony? Okazuje się, że jest, ale wszystko zależy od "okoliczności". . .. .. . . . . . Około 20 lat temu USA było wstrząśnięte zbrodnią młodej kobiety w 8-mym miesiącu ciąży. Działo to się w stanie Kalifornia. Jej mąż z bogatego domu, wykształcony, pretty boy Scott Peterson okazał się zbrodniarzem. Został skazany na karę śmierci za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją. Siedział w celi śmierci i robił apelacje. Kilka dni temu sąd uwzględnił jego apelacje i pretty boy Scott Peterson za PODWÓJNE morderstwo z premedytacją spędzi resztę swego życia w "zwykłej celi".
Te rzekome "wady dziecka"2021.12.10 15:59
to najczęściej były jedynie PODEJRZENIA lekarza. Często za drobna opłatą. Kopertą? Większość z zabitych dzieci były ZDROWE JAK RYBA. Nic im nie dolegało.
bogdanus2021.12.10 16:11
No cześć, Teofilo Bepko.
MaxFiend2021.12.10 22:03
Tutaj "wady dziecka" nie miały najmniejszego znaczenia skoro wody płodowe odeszły.
"Agnieszka" - Po 11 ...Kim dzisiaj jesteś żydku?2021.12.10 15:54
"molekularnym genetykiem"? czy po "KUL, wydział prawa i też teologia"? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . Daj sobie z tym wszystkim spokój! Jesteś starym idiotą, który chce "mieć rację" we wszystkim, na każdy temat. Jak powiedzeniu; "jack of all trades, master of none"! GÓWNO o tym wiesz! Jedynie TYLKO tyle co w tym gównianym komputerku wyguglujesz! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . WBIJ SOBIE to do ŁBA PARCHU - TU jesteś NIKIM! Tu NIE MASZ katedry, tu NIE jesteś z biurkiem w gabinecie "naczelnego".
Agnes Paffany2021.12.10 15:40
22-tygodniowe płody o masie 500 g przeżywają tylko w wyjątkowych przypadkach i to w najlepszych klinikach krajów zaawansowanych medycznie.
zabić dla ideologii2021.12.10 16:24
czyli sugerujesz że w biednych klinikach nie opłaca się ratować człowieka? dlatego że jest za mały czy za biedny? Matka swoją decyzję podała, lekarze z Pszczyny po prostu zabili ich dla ideologi- świadomie.
MaxFiend2021.12.10 16:39
To nie jest problem opłacalności tylko możliwości. Nieliczne ośrodki na świecie mają sprzęt oraz wiedzę umożliwiającą utrzymanie takiego dziecka przy życiu a i tak 70% z nich nie przeżywa pierwszego roku.
Michał Jan2021.12.10 16:41
Nie ma możliwości technicznych nie tylko w krajach biednych, ale nawet o średnim poziomie opieki medycznej, panie Małolepszy.
ideologi-2021.12.10 16:43
Ideologi minus? To jest też jakaś ideologa plus (ideologa+)?
Jak ja się na was zawiodłem2021.12.10 15:36
katolicy indultowi.
Agnieszka2021.12.10 15:19
Jest jeszcze jeden wątek, o którym wspominał Witold Gadowski. Podobno lekarzem prowadzącym panią Izę był dyrektor był dyrektor szpitala. Nie odbierał telefonów od rodziny. Trudno też go posądzać o niechęć do aborcji chorego dziecka czy strach przed rzekomą zmianą prawa w tym zakresie, bo podobno w mediach społecznościowych nie krył swojego poparcia dla lewackich postulatów i afiszował się z błyskawicą. Dziwne też, że tak szybko pani Iza została wzięta na sztandary jako ofiara TK. Jeżeli teraz jeszcze wychodzi, że nie tylko matka mogła być uratowana, ale i dziecko, które w dodatku okazało się zdrowe to przyczyną śmierci obojga mogły być nie tylko zaniedbania, ale lewacka pogarda tego lekarza dla życia jego nienarodzonych pacjentów. A może jeszcze coś gorszego. Może on potrzebował do czegoś tych śmierci - zwłaszcza, że ocalenie dziecka i ujawnienie, że mogło być zdrowe i lekarze zdrowe gotowi byliby zabić bardzo by uderzało w lewackie kłamstwa. No a że o tym milczenie w pisowskich mediach to nic dziwnego - to kryptolewaki - wystarczy przyjrzeć się postawie i działaniom reprezentującą ich gębę czyli rzeczniczkę Czerwińską czy Lichocką, która prezesa Kaczyńskiego owinęła sobie wokół małego palca
Pani Brednica2021.12.10 15:38
Jak jest szansa na przeżycie 22-tyg. płodu w sytuacji, gdy odeszły wody płodowe?
Ktoś2021.12.10 15:45
również mam te skojarzenia. Na ziemi winę trzeba udowodnić zanim się kogoś oskarży. Po śmierci, która wszystkich nas dosięgnie, a zatem również personel szpitala ewentualna wina BĘDZIE ROZLICZONA. Kto wie czy nie na wieczność.
matis892021.12.10 15:16
pani starsza ale to ze silnik jest zdrowy nie oznacza ze mozna jechac jak nie ma zawieszenia, hamulcow i buda cala pordzewiala... W tym przyp. nalezalo NATYCHMIAST dokonac aborcji i ratowac matke ale dzieki pisim upom w prawie lekarze pewnie sie bali i mamy teraz i matke martwa i dziecko martwe.
Albert2021.12.10 15:11
Ciekawe, że wszyscy dookoła winni, tylko nie ci fanatycy religijni, który rozpętali histeryczną nagonkę na wszystko, co ma związek z aborcją.
Anonim2021.12.10 18:55
fanatyk proaborcyjny
BieS2021.12.23 14:47
Teraz ten fanatyk aborcyjny odwraca kota ogonem. Obrzydliwe!
Zwiędły chuj żydowski Skrzypek na dachu2021.12.10 15:06
Siedzi taki chüj żydowski od rana do rana i napierdala rzygi w klawiaturkę. Gówno ten chüj żydowski wie o USA bo NIBY SKĄD?! Gówno ten chüj żydowski wie o medycynie oprócz tego syfu, którym się faszeruje, aby nie zdechnąć. A ten zwiędły chüj żydowski, "sądzi" że może się "ukryć" pod setką pseudonimów. Ohydne stare żydzisko zabiera tlen ludziom młodym.
Anonimus2021.12.10 15:56
Przestań, umlautowa ohydo :/
Po 11 ...2021.12.10 15:00
Zapomniałem dodać, że 22 tygodniowy płód o wadze 0,5 kg zgodnie z odwiecznym boskim prawem ma zerowe szanse na życie. ZEROWE. Przez tysiące lat panowania NATURALNYCH praw boskich ani jedno takie dziecko nie przeżyło.
Anonimus2021.12.10 15:20
jak ponizej.
dezcadena2021.12.10 18:16
Na szczęście, dzięki boskim prawom medycyna i związana z nią technika się rozwijają. Ale Ty masz wybór. Możesz zostać zawsze przy tym NATURALNYM prawie.
Skrzypek na dachu2021.12.10 14:58
Niektorzy lekarze bardzo dobrze zarabiaja na tym , ze chore ludzie dalej choruja , a firmy farmaceutyczne tez , bo zdrowy pacjent to zagrozenie dla zyskow .
jula2021.12.10 14:55
Same nieprawdy, przemilczenia i propaganda w tej tragedii matki i dziecka i ojca i siostry i całej rodziny. Jak wrzaskiem i tubą rodem z TVN można odwrócić prawdę a kłamstwem i nienawiścią zarządzać rzeszą ludzi co darli się i demolowali świat w imię kłamstwa i pogardy. Zgroza nie dziennikarze, działacze, Julki.
zamilcz, kaszo gryczana2021.12.10 15:20
­
Po 11 ...2021.12.10 14:54
Dzięki olbrzymiemu postępowi neonatologii, udaje się aktualnie ratować dzieci nawet z niewiarygodnie małą masą ciała, czyli taką poniżej 750 gramów. Jednak kluczowa jest nie tyle urodzeniowa masa ciała co dojrzałość noworodka. Wcześniaki urodzone pomiędzy 22. a 23. tygodniem ciąży z reguły są obejmowane opieką paliatywną, gdyż szanse na ich przeżycie są bardzo nikłe, a ewentualna spodziewana jakość życia, szczególnie ta w dłuższej perspektywie, jest bardzo niekorzystna.Ta granica przeżycia większości noworodków od lat jest nieprzesuwalna. Wynika to przede wszystkim z rozwoju płuc. Poniżej tej granicy ich budowa uniemożliwia wymianę gazową, nawet gdy jest stosowana bardzo zaawansowana wentylacja mechaniczna.
Kim dzisiaj jesteś żydku?2021.12.10 15:05
"molekularnym genetykiem"? czy po "KUL, wydział prawa i też teologia"? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . Daj sobie z tym wszystkim spokój! Jesteś starym idiotą, który chce "mieć rację" we wszystkim, na każdy temat. Jak powiedzeniu; "jack of all trades, master of none"! GÓWNO o tym wiesz! Jedynie TYLKO tyle co w tym gównianym komputerku wyguglujesz! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . WBIJ SOBIE to do ŁBA PARCHU - TU jesteś NIKIM! Tu NIE MASZ katedry, tu NIE jesteś z biurkiem w gabinecie "naczelnego".
Anonimus2021.12.10 15:20
Przeszczep sobie mozg, durniu.
MOZG?2021.12.10 15:58
A dlaczego nie masz klawiatury PL, ruski trolu?
leszczyna2021.12.10 17:09
Nie zaawansowana wentylacja mechaniczna jest najważniejsza, ale leki sterydowe wspomagające rozwój płuc.
Po 11 ...2021.12.10 19:36
Sterydy to sztuczna chemia. Nikt normalny czegoś takiego dziecku nie poda. Dziecko karmi się tylko mlekiem matki, jej wiarą i miłością Stwórcy.
Skrzypek na dachu2021.12.10 14:53
Polska panstwowa sluzba zdrowia , dentysci i pogotowie medyczne to pasozyty szakale tylko wykanczaja zdrowych ludzi bo bezbozny globalista Pan Klaus Schwab daje rozkaz wyniszczyc biednych staruszkow i chorych , dlatego odmawiaja pomocy medycznej tym ktorzy nie moga zaplacic , a zakazuja podawac skuteczne bezpieczne i tanie lekarstwa , bo to tresura aby zmuszac do eksperymentalnego zastrzyka Pfajzera , biotoksyna mRNA retrowirusowa .
Zamilcz, Żydzie wiarołomny2021.12.10 15:21
­
to są hieny2021.12.10 14:37
KŁAMIĄ i wykorzystują bezwzględnie ludzką tragedię
Anonim2021.12.10 14:47
A gdy wy kłamiecie to jest PRAWDA
Cokolwiek2021.12.10 14:32
urodzi się spod klawiszy @Dam jest chore. Nie byłoby tej całej sytuacji gdyby był zdrowy.
abc2021.12.10 14:27
Sądzę, że Pani Izabela i jej synek są już u Boga, szczęśliwi w Królestwie Niebieskim. Pani Izabela była wspaniałą kobietą i matką, która chciała synka urodzić, mimo że podejrzewano chorobę. To, co działo się w szpitalu w Pszczynie, woła o pomstę do nieba. Lekarze i pielęgniarki, którzy tam byli i nie zajęli się kobietą narażoną na wielkie niebezpieczeństwo, powinni być wszyscy relegowani z zawodu do końca życia. Niestety wielu medyków po pewnym czasie popada w jakieś otępienie i bezduszność, pacjenci nie obchodzą ich wcale. W takim przypadku powinni porzucić zawód lekarza czy pielęgniarki. Mojej koleżance poród pierwszego dziecka wypadł akurat w Sylwestra. I zakończył się śmiercią dziecka, bo lekarze i położne zamiast pilnować rodzącej, odeszli świętować Nowy Rok. Niby na chwilę, ale kilkanaście minut wystarczyło, żeby dziecko się udusiło. Koleżanka strasznie to przeżyła, urodziła później jeszcze trzy córki, ale o tej pierwszej, którą musiała pochować, zapomnieć nie może. Oczywiście nie znaleziono winnych, sprawa rozeszła się "po kościach". To była jeszcze końcówka PRL, więc wiele zrobić się nie dało, ale dziś medycy z Pszczyny powinni zostać przykładnie ukarani, żeby inni lekarze przykładali się do swojej pracy.
Dam2021.12.10 14:23
Było zdrowe już po tym jak umarło, czy przed tym jak umarło bo było chore? Jakby było zdrowe, to by nie było całej sytuacji. Co za głupoty.
abc2021.12.10 14:30
Nie opowiadaj głupot. Kiedy odeszły wody, powinna być natychmiast wykonana cesarka, może i dziecko dałoby się uratować. Ale zostawić pacjentkę z umarłym dzieckiem w brzuchu i nawet nie sprawdzać jej temperatury i nie słuchać tego, co mówi, to naprawdę kuriozalne.
QWE2021.12.10 15:25
W życiu się tak nie robi, jak mędrkujesz. Czeka się, aż wody płodowej się odbudują. Podaje się wtedy kroplówki różnego rodzaju, robi testy na dalszy wyciek wód (podpaska barwi się wtedy na niebiesko). Cuda czasami się zdarzają, ale sporadycznie. Pilnuje się przy tym czy nie wdaje się sepsa. Czasami jednak sepsa postępuje jak błyskawica i nic nie daje się zrobić, zwłaszcza w sytuacji braku reakcji na podawane antybiotyki. Taka procedura obowiązuje od co najmniej 20 lat. I nic się tutaj nie zmieniło.
leszczyna2021.12.10 17:38
Czyli procedura zawiniła, nie wyrok TK, tak? Może czas zweryfikować procedurę. Prof. Czajkowski we "Wprost" powiedział, że wg relacji znanej mu z mediów, nieszczęście spowodowała infekcja, która skutkowała odejściem wód. Tu nie było co patrzeć, czy nie wdaje się sepsa, bo pacjentka przybyła z już rozwijającą się infekcją, a nawet koleżanka z sali zeznała, że lekarz nie przyszedł do p. Izy, zostawiono ją na później, więc kto i co miał pilnować?
Palindrom2021.12.10 14:38
"genialne" masz połączone synapsy w mózgu! długo nad tym pracowałeś?
leszczyna2021.12.10 20:12
@Dam, z czytaniem masz kłopot? Dziecko umarło, bo było zakażone podobnie jak matka. Nie miało natomiast wad genetycznych, które mu media proaborcyjne przypisały. Pewnie, ze głupoty - to, co napisałeś.
man.of.Stagira2021.12.10 14:11
Dlaczego? Próba odpowiedzi 1.... bo Papież do pseudokatolickiej organizacji LGBT: Dziękuję za otwarte serce? // Próba odpowiedzi 2 ... Z kolei Arcybiskup "Polak" upomina się o hipotetyczne osoby rodzące dzieci nad brzegami Bugu? // Może to być, oj może. // Zabito dwie osoby a upominają się o JEDNĄ. Tak ślepi potrafią być tylko ateiści tramwajowi. Materialiści wulgarni spod znaku ulicy Czerskiej.
Anonim2021.12.10 14:06
Matka zdrowa, dziecko zdrowe, ale umarli.... Wina Tuska zapewne.
abc2021.12.10 14:33
Trzeba być zepsutym do szpiku kości nikczemnikiem, żeby napisać taki komentarz. Jeszcze Bóg cię dotknie wtedy, kiedy najmniej się spodziewasz; zapamiętaj to sobie!
Anonim2021.12.10 14:44
Trzeba być zepsutym do szpiku kości nikczemnikiem, żeby kazać matce rodzić za wszelka cenę, po to "żeby mogło być ochrzczone".
abc2021.12.10 15:22
Dlaczego wymyślasz bzdury pełne nienawiści do Boga i ludzi wierzących? Każdy twój wpis to obrzydliwe szyderstwa, bulgot nienawiści, jesteś narzędziem demona, który tobą majta, jak chce. Opamiętaj się, żałosny człowieku, bo będzie "płacz i zgrzytanie zębów"!
Anonim2021.12.10 15:39
Mam w pompie Boga i ludzi wierzących, to oni bez przerwy wpier.dalaja się w moje życie.😁
Albert2021.12.10 15:59
"Dlaczego wymyślasz bzdury pełne nienawiści do Boga i ludzi wierzących?" - na przykład dlatego, że te ͏s͏k͏u͏r͏w͏y͏s͏y͏n͏y są winne śmierci niewinnej kobiety. W imię swojej chorej religijnej ideologii.
leszczyna2021.12.10 20:16
"Złość piękności szkodzi" - uważasz się zapewne za na tyle inteligentnego, że pojmiesz, jak to przysłowie się do Ciebie odnosi.
Anonim2021.12.10 14:38
nie, ordynatora oddziału który zamiast zajmować się pacjentką w szpitalu, naganiał piorunkami kobiety z ulicy na ministra zdrowia
jesteś2021.12.10 14:38
kwintesencją moralnego dna