Matka Boża ogłosiła się Królową Polski! Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami! - zdjęcie
03.05.21, 06:15Obraz Maryi, fot. Robert Drózd, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edy

Matka Boża ogłosiła się Królową Polski! Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!

90

To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Odznaczał się on niezwykłą świętością życia, wielką czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej, troską o dusze w czyśćcu cierpiące oraz nabożeństwem do świętych naszych rodaków - Stanisława Kostki i biskupa Stanisława. W swoich modlitwach  prosił Niepokalaną, by mu objawiła, jaki jeszcze tytuł chciałaby mieć w Litanii loretańskiej.

Prawdopodobnie miało to miejsce w klasztorze jezuitów Gesu Nuovo. W wigilię Wniebowzięcia 14 sierpnia 1608 roku, zatopiony w modlitwie Giulio zobaczył Matkę Bożą. Widział też klęczącego u stóp Maryi współbrata z nowicjatu św. Stanisława Kostkę, a przypadała wtedy jego czterdziesta rocznica śmierci. Na ten widok o. Mancinelli zawołał: "Królowo Wniebowzięta, módl się za nami", na co Matka Boża odpowiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie". Po tych słowach o. Giulio zakrzyknął: "Królowo Polski Wniebowzięta, módl się za Polskę!". Wówczas Maryja miłosiernie spojrzała na klęczącego przed Nią Stanisława Kostkę, potem na o. Mancinellego i powiedziała: "Jemu tę łaskę dzisiejszą zawdzięczasz, mój Giulio". Radość niezwykła napełniła serce zakonnika po tym widzeniu. Od tej chwili modlił się: "Królowo Polski, módl się za nami" i wielokrotnie powtarzał: "Matka Boża wielkie rzeczy dla Polaków zamierza".

O. Mancinelli o swoim widzeniu powiedział przełożonym zakonu oraz polskim jezuitom.  Pytał też współbraci, gdzie jest to królestwo, którego Matka Boża zechciała być Królową. Władze kościelne powołały komisję do zbadania objawienia. Po roku wydała ona orzeczenie - objawienie jest prawdziwe. Wówczas o. Giulio - mimo swoich 72 lat - rozpoczął pieszą pielgrzymkę do kraju, o którym mówiła Maryja. 8 maja 1610 r. przybył do Krakowa, witany przez króla Zygmunta III Wazę, biskupów i przedstawicieli wszystkich stanów. W ich asyście przekroczył próg Katedry Wawelskiej, by tam odprawić Mszę świętą. Wtedy objawienie powtórzyło się.

Sprawując Najświętszą Ofiarę przy grobie św. Stanisława Biskupa, zakonnik miał kolejne objawienie. Maryja stanęła przed nim w wielkim majestacie i po raz kolejny powiedziała: "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, wstawiaj się więc do Mnie za nim, o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci będę zawsze, tak jak teraz, miłosierną".

Poprosiła również, aby w Krakowie, na znak, że jest Królową, ustanowić widzialny symbol Jej królowania. W 1628 r. mieszkańcy Krakowa spełnili tę prośbę, zdobiąc wieżę Bazyliki Mariackiej królewską koroną. W 1666 r. - w dziesiątą rocznicę ślubów Jana Kazimierza - założono nową, większą. Z Krakowa o. Giulio Mancinelli udał się jeszcze do Lwowa, by potem powrócić do Neapolu, gdzie zmarł 14 sierpnia 1618 r. Rok wcześniej ponownie objawiła mu się Matka Boża, zapowiadając, że zabierze go do siebie.

 

Słowa Mancinellego wywołały w Polsce potężny odzew. W kościele w wielkopolskim Rokitnie zawisł obraz Matki Bożej z polskim orłem na piersi. Malarze masowo ten obraz kopiowali. Do dziś kilkanaście takich obrazów wisi w maryjnych sanktuariach w całej Polsce. Najsłynniejsza kopia takiego właśnie obrazu wisi w Licheniu. Królową Polski zaczęli nazywać Maryję paulini z Jasnej Góry. Już w 1642 roku paulin Dionizy Łobżyński mówił, że Maryja jest „Królową Polski, Patronką bitnego narodu, Patronką naszą, Królową Jasnogórską, Królową niebieską, Panią naszą dziedziczną”.

W 1656 roku król Jan Kazimierz w lwowskiej katedrze uroczyście uznał Matkę Bożą za Królową Polski. Stało się to w czasie potopu, już po zwycięskiej obronie Jasnej Góry przed Szwedami. Jednak to nie Jan Kazimierz wymyślił, że Polskę należy oddać Maryi. Ten pomysł dojrzewał już wcześniej przez prawie pół wieku. A przekazał go Polakom włoski ksiądz, prawie zupełnie dzisiaj zapomniany w Polsce.

za: sanctus.pl

Komentarze (90):

Anonim.2021.05.5 8:55
Nie ma Maryi.Umarla 2000 lat temu Żydzi nie oplacali grobu na kościelnym cmentarzu co 20 lat. KK zlikwidował grób. Nie ma grobu i nie ma Maryi.
Qmak2021.05.5 5:24
Przepraszam, ale matka Mesjasza to nie to samo co Matka Boża. W Piśmie nie ma nawet jednego słowa o matce Najwyższego.
aaa2021.05.4 19:18
a matka Boga musi się do Boga modlić ? nie może powiedzieć mu ? słuchaj synek, jest taka sprawa...
vat2021.05.4 18:04
Królowa jest tylko jedna jest nią królowa dzielni.
JPIII2021.05.4 11:10
Ta qoorwa miała 14 lat i już doopy dawała staremu pedophilowi bogu a teraz katotaliby zrobili ją królową. Koń by się uśmiał.
Hhehheheh2021.05.4 10:18
To ja się też sam ogłaszam Królem Polski :)))))
Anonim Król Polski2021.05.4 10:51
Za późno, ja już się wczoraj ogłosiłem!!! Mozesz co najwyzej szambelanem zostać, będziesz odpowiedzialny za szambo królewskie.
antoni.s2021.05.4 9:42
Nie rozumiecie ignoranci że teraz, gdy już jest naszą królową nic jej nie powstrzyma przed przyłączeniem nas, polaków do niemiec, konkretnie do bawarii, której królową jest od dawna, nie powiedzieli wam?, cóż pewnie zapomnieli :-], naprawdę chcecie głupcy by niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił, to pachnie kolejnym rozbiorem, znów z kościołem, jakże by inaczej, w roli głównej.
xyz1232021.05.4 10:06
krolowa naziolskiej Bawarii i kraju kwitnacego antysemityzmu Wolsce jest Zydowka?! No ok ale jak my ten twor po zjednoczeniu nazwiem? Bawarkpol?
Anonim2021.05.4 8:33
buhahahhahahhahahaha 😁😂🤣😂😁 o mamusiu, a ja myślałem, że szczyt głupoty i debilizmu w wykonaniu katonarodowców mamy juz za sobą - a tu nie! Jest nowy!
Anobim2021.05.4 8:09
Przecież zmarła 2000 lat temu.
Hhahahha2021.05.4 10:19
Ciicho,bo sie wyda. Katolicy wierzą że jest nadal żywa:)
Polak2021.05.4 7:59
Ta wasza królowa musi być jakimś tyranem robiąc rozbiór Polski, pozwalając na okupację Polski, budując obozy koncetracyjne, napuszczając Ukraińców by nas mordowali i wzajemnie, pozwalając Polakom mordować Żydów Wprowadzając ustrój komunistyczny by nas prześladował jakaś psychopatka ta królowa
Dam2021.05.4 7:51
Dotychczas pod opiekę Matki Boskiej zostały oddane: energetyka (najwyższe ceny prądu w historii) oraz Służba Zdrowia (1sze miejsce w liczbie nadmiarowych zgonów). Naprawdę tak źle życzycie Polsce, że jej królową ma być Maryja?
Anonim2021.05.4 7:44
…się ogłosiła. Sama? To jest jakaś bezczelność.
Marduk2021.05.4 6:35
Dramat Polski zaczął się po bezdzietnej śmierci Zygmunta II Augusta w 1572r. Od tego roku z krótkimi przerwami (m.in. Batory, Sobieski) wolne elekcje i królowie zdrajcy (Poniatowski) doprowadzili do upadku Rzeczpospolitej. Zabory, dwie wojny światowe, sowiecka komuna po 1945 targały Polską i jej narodem. Tylko dzięki modlitwom i wierności Maryi udało się Polakom przejść przez te wszystkie tragedie. Czy dzisiaj, w czasach szerzącego się ateizmu, okażemy się silni, aby odeprzeć lewacką propagandę podążając wiernie za głosem Naszej Królowej?
Apateista2021.05.5 6:36
Największą tragedia dla polski był rok 966 a ta dziewiątka na początku nie jest przypadkowa.
fcul piss2021.05.4 1:14
ona sie modli a tergowiczanie klechy dokonaly rozbioru polski sprzedajac ja ruskim
WIDAĆ TO... !2021.05.4 0:38
IM WIĘCEJ PISZEMY O NASZEJ MATCE BOSKIEJ,--- TYM BARDZIEJ WAS TO TRZĘSIE--- I LEJECIE SWOJĄ ŻÓŁĆ! ..TO WIDAĆ PO WASZYM ZACHOWANIU I WASZYCH WPISACH!---- CZYLI JEST DOBRZE! ----BARDZO WAS TO BOLI---, SKRĘCACIE SIĘ JAK DIABŁY OPĘTANE, ---NIE MOŻECIE WYTRZYMAĆ! .... Przy wszystkich świętych, a zwłaszcza przy MARYI ---- dostajecie drgawek---! WIECIE, ŻE TO ONA JUŻ NIEDŁUGO OSTATECZNIE WAS POKONA!
NAMALOWANA NA DESCE KLOZETOWEJ2021.05.3 23:34
ODYMIONA SŁOWIANKA Z PALESTYNY WYSZŁA Z OBRAZU I SIE OGŁOSIŁA PRAWDZIWYM POLAKIEM CEBULAKIEM
Szczerbiec2021.05.3 21:06
A TO SŁOWIANKA CZY KOZOJEBSKI NIEWOLNIK ?
czekista2021.05.3 22:27
A ty gnojku pewnie chcialbys aby krolawa oglosila sie Jachira albo i nawet prezydentowa komorowska.
chłopka2021.05.3 21:03
Polsat sie niesamowicie rozżykoł . Stoł sie taki pobożny że yno brać przikład . Dzisio puścioł mi pieśniczki Maryjne . Jo rada choć słuchom takich pieśni bo głos mom już zardzewiały . Ale tego co mi fondnoł słuchać sie nie dało . A coż to było za wyci ? Wilkołaki sie skondś zleciały czy co ? Przeca już po pełni . Niy dało sie tego słuchać . Maryjne pieśni to pieśni ludowe tympoki . LUDOWE . Nasze . Jak sie już bierecie za ich śpiywanie to śpiywejcie a niy wyjcie . Wszystko spaprajom jak udowajom polsko kultura . Ostatnio Cleo też jom wypaczała .Te wygupiani sie to miała być słowiańszczyzna .
Iga... Było pięknie...2021.05.3 19:56
Gdy byłam dziś na Mszy św. , na koniec Mszy, Ksiądz ponawiał publicznie, AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, A MY ODPOWIADALIŚMY. Na zakończenie, już po Mszy organista zaintonował na organach pieśń: "BOŻE, COŚ POLSKĘ PRZEZ TAK LICZNE WIEKI..." ! Był jeden wielki, grzmiący głos ludzi śpiewających! Nie dało się wszystkim do końca wytrzymać. Wielu osobom i mnie też poleciało wiele łez! Nawet nikt się nie krępował! Płakaliśmy wręcz sercem.
Grizzly2021.05.4 6:44
A co to daje?
Grizzly2021.05.5 7:16
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Matka Boża2021.05.3 19:46
Ogłaszam się Królową pampersów Jarosława Kaczyńskiego
Nie- "bibilisto"...Kłamiesz!2021.05.3 19:41
Wyrwałeś Lechu, zdanie z kontekstu..! Ewangelia mówi: J 8,21-30:"... Tam gdzie ja idę, wy pójść nie możecie.."! Tak Pan Jezus, będąc z uczniami,... mówił do Żydów, gdy go pytali! ...Powiedział im: "...Pomrzecie w grzechach swoich,... jeżeli nie uwierzycie , że to... "Ja Jestem" , ... gdy nie Wywyższycie Syna Bożego, poprzez moje Zmartwychwstanie"!... Żydzi jednak nie bardzo chcieli zrozumieć tej zapowiedzi wypełnienia się Starego Testamentu!... WIĘC TO PROSTE! ... Nie uwierzysz w Jezusa, nie wejdziesz z Jezusem do Nieba i umrzesz potępiony w grzechach.
Grzegorz T. Biblię czytał?2021.05.4 8:31
Przecież Grześ maturę dzięki wstawiennictwu matki zdał. Pewnie ktoś za niego te bzdury napisał (siostra?), a Grześ tylko Lecha wstawił, bo bez Kellera każdy wpis jest nieważny.
Hahahahahhahahahahhahahaha2021.05.3 19:31
Ona królową On królem...... -A ich królowanie najlepiej widać po obiektach świetlnych jak przejedziesz się centrum stolicy nocą.
Anonim2021.05.3 19:24
Jezus i tylko Jezus jest Królem Polski panowie Chierarchowie i wprowadzajcie wiernych w błąd!!!!!!!!!!!!.
Matka Boża ogłosiła się Królową Polski!2021.05.3 19:16
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami! ...........To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Odznaczał się on niezwykłą świętością życia, wielką czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej, troską o dusze w czyśćcu cierpiące oraz nabożeństwem do świętych naszych rodaków - Stanisława Kostki i biskupa Stanisława. W swoich modlitwach prosił Niepokalaną, by mu objawiła, jaki jeszcze tytuł chciałaby mieć w Litanii loretańskiej. Prawdopodobnie miało to miejsce w klasztorze jezuitów Gesu Nuovo. W wigilię Wniebowzięcia 14 sierpnia 1608 roku, zatopiony w modlitwie Giulio zobaczył Matkę Bożą. Widział też klęczącego u stóp Maryi współbrata z nowicjatu św. Stanisława Kostkę, a przypadała wtedy jego czterdziesta rocznica śmierci. Na ten widok o. Mancinelli zawołał: "Królowo Wniebowzięta, módl się za nami", na co Matka Boża odpowiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie". Po tych słowach o. Giulio zakrzyknął: "Królowo Polski Wniebowzięta, módl się za Polskę!". Wówczas Maryja miłosiernie spojrzała na klęczącego przed Nią Stanisława Kostkę, potem na o. Mancinellego i powiedziała: "Jemu tę łaskę dzisiejszą zawdzięczasz, mój Giulio". Radość niezwykła napełniła serce zakonnika po tym widzeniu. Od tej chwili modlił się: "Królowo Polski, módl się za nami" i wielokrotnie powtarzał: "Matka Boża wielkie rzeczy dla Polaków zamierza".
c.d.2021.05.3 19:17
O. Mancinelli o swoim widzeniu powiedział przełożonym zakonu oraz polskim jezuitom. Pytał też współbraci, gdzie jest to królestwo, którego Matka Boża zechciała być Królową. Władze kościelne powołały komisję do zbadania objawienia. Po roku wydała ona orzeczenie - objawienie jest prawdziwe. Wówczas o. Giulio - mimo swoich 72 lat - rozpoczął pieszą pielgrzymkę do kraju, o którym mówiła Maryja. 8 maja 1610 r. przybył do Krakowa, witany przez króla Zygmunta III Wazę, biskupów i przedstawicieli wszystkich stanów. W ich asyście przekroczył próg Katedry Wawelskiej, by tam odprawić Mszę świętą. Wtedy objawienie powtórzyło się. Sprawując Najświętszą Ofiarę przy grobie św. Stanisława Biskupa, zakonnik miał kolejne objawienie. Maryja stanęła przed nim w wielkim majestacie i po raz kolejny powiedziała: "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, wstawiaj się więc do Mnie za nim, o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci będę zawsze, tak jak teraz, miłosierną". Poprosiła również, aby w Krakowie, na znak, że jest Królową, ustanowić widzialny symbol Jej królowania. W 1628 r. mieszkańcy Krakowa spełnili tę prośbę, zdobiąc wieżę Bazyliki Mariackiej królewską koroną. W 1666 r. - w dziesiątą rocznicę ślubów Jana Kazimierza - założono nową, większą. Z Krakowa o. Giulio Mancinelli udał się jeszcze do Lwowa, by potem powrócić do Neapolu, gdzie zmarł 14 sierpnia 1618 r. Rok wcześniej ponownie objawiła mu się Matka Boża, zapowiadając, że zabierze go do siebie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.3 19:04
że niby czarna japa uczyć ma polaczków poszanowania różnych ras/narodowości? no to smuteczek nie wyszło!
W Częstochowie tron swój wzniosła ....2021.05.3 18:45
Jak szczęśliwa Polska cała: W niej Maryi kwitnie chwała. Od Bałtyku po gór szczyty, kraj nasz płaszczem Jej okryty./.../ Ta Królowa ukochana, nam od Boga Matką dana, zawsze przyjdzie i pocieszy, zawsze na ratunek spieszy. Matko Boska, Królowo polska, o Pani nasza częstochowska!
rebeliant2021.05.3 18:32
Radjo królowo Polski, Radjo królowo Polski Jestem przy tobie pamiętam, Jestem przy tobie pamiętam. Czuuuwam (tylko se muszę setkę walnąć, aby treści w głowie lepiej się "układały").
Anonim2021.05.3 15:17
a czemu nie cysorzowo, cysorzowa lepsza od królowej
Pelagia z Pcimia - wizjonerka2021.05.3 13:47
w te dni majowych nabożeństw - wyproszę w niebie dla Polski front burzowy jako znak dla tego krnąbrnego i wiecznie skłoconego wewnętrznie narodu - tako żem mniała wizjem
Matka Boża ogłosiła się Królową Polski!2021.05.3 12:59
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami! ...........To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Odznaczał się on niezwykłą świętością życia, wielką czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej, troską o dusze w czyśćcu cierpiące oraz nabożeństwem do świętych naszych rodaków - Stanisława Kostki i biskupa Stanisława. W swoich modlitwach prosił Niepokalaną, by mu objawiła, jaki jeszcze tytuł chciałaby mieć w Litanii loretańskiej. Prawdopodobnie miało to miejsce w klasztorze jezuitów Gesu Nuovo. W wigilię Wniebowzięcia 14 sierpnia 1608 roku, zatopiony w modlitwie Giulio zobaczył Matkę Bożą. Widział też klęczącego u stóp Maryi współbrata z nowicjatu św. Stanisława Kostkę, a przypadała wtedy jego czterdziesta rocznica śmierci. Na ten widok o. Mancinelli zawołał: "Królowo Wniebowzięta, módl się za nami", na co Matka Boża odpowiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie". Po tych słowach o. Giulio zakrzyknął: "Królowo Polski Wniebowzięta, módl się za Polskę!". Wówczas Maryja miłosiernie spojrzała na klęczącego przed Nią Stanisława Kostkę, potem na o. Mancinellego i powiedziała: "Jemu tę łaskę dzisiejszą zawdzięczasz, mój Giulio". Radość niezwykła napełniła serce zakonnika po tym widzeniu. Od tej chwili modlił się: "Królowo Polski, módl się za nami" i wielokrotnie powtarzał: "Matka Boża wielkie rzeczy dla Polaków zamierza".
c.d.2021.05.3 13:00
O. Mancinelli o swoim widzeniu powiedział przełożonym zakonu oraz polskim jezuitom. Pytał też współbraci, gdzie jest to królestwo, którego Matka Boża zechciała być Królową. Władze kościelne powołały komisję do zbadania objawienia. Po roku wydała ona orzeczenie - objawienie jest prawdziwe. Wówczas o. Giulio - mimo swoich 72 lat - rozpoczął pieszą pielgrzymkę do kraju, o którym mówiła Maryja. 8 maja 1610 r. przybył do Krakowa, witany przez króla Zygmunta III Wazę, biskupów i przedstawicieli wszystkich stanów. W ich asyście przekroczył próg Katedry Wawelskiej, by tam odprawić Mszę świętą. Wtedy objawienie powtórzyło się. Sprawując Najświętszą Ofiarę przy grobie św. Stanisława Biskupa, zakonnik miał kolejne objawienie. Maryja stanęła przed nim w wielkim majestacie i po raz kolejny powiedziała: "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, wstawiaj się więc do Mnie za nim, o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci będę zawsze, tak jak teraz, miłosierną". Poprosiła również, aby w Krakowie, na znak, że jest Królową, ustanowić widzialny symbol Jej królowania. W 1628 r. mieszkańcy Krakowa spełnili tę prośbę, zdobiąc wieżę Bazyliki Mariackiej królewską koroną. W 1666 r. - w dziesiątą rocznicę ślubów Jana Kazimierza - założono nową, większą. Z Krakowa o. Giulio Mancinelli udał się jeszcze do Lwowa, by potem powrócić do Neapolu, gdzie zmarł 14 sierpnia 1618 r. Rok wcześniej ponownie objawiła mu się Matka Boża, zapowiadając, że zabierze go do siebie.
krół Polski2021.05.3 12:37
Zmarł Bronislaw Cieslak. To byl ktos ktos wiecej niz aktor. To byl polski Święty. Polski 007, polski Simon Templar, polski Roger Moore.
Biblista2021.05.3 11:48
Jezus przed wniebowstąpieniem powiedział do swoich uczniów: "Tam, gdzie ja idę, wy pójść nie możecie". Jeśli apostołowie nie mogli pójść tam gdzie on to tym bardziej jego matka, która nie była jego uczennicą, nie mogła pójść tam gdzie on. Nikt z umarłych nie idzie do nieba, piekła albo zmyślonego przez fałszywych proroków czyśćca. Wszyscy znajdują sie w grobowcach pamięci. Biblia stwierdza, że ...karą za grzechy jest śmierć..." (Rzym. 6;23). Człowiek umierając już ponosi karę. Maria w Biblii nie ma praktycznie żadnego znaczenia z wyjątkiem urodzenia Jezusa. Nie może być ponad Boga skoro samo Pismo, przez Boga natchnione, niewiele o niej wspomina. Nie może żądać aby uczyniono ją królową jakiegokolwiek państwa bo spoczywa w grobie i czeka na zmartwychwstanie. Wywyższanie Marii to bluźnierstwo.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.3 12:56
Warto wiec przypomniec,ze protestanci od XVI wieku zamordowali kilka milionow Polakow. I ze kolaboruja i zdradzaja Polske kolejno ze WSZYSTKIMI wrogami i najezdzcami.
Biblista2021.05.3 16:50
No, ale co to ma wspólnego z moim komentarzem. Nie jestem protestantem więc mnie nie interesuje co lub czego nie robili. Warto przypomnieć, że katolicy w tym względzie przewyższają draństwo innych religii.
JPIII2021.05.3 11:34
To jest 14-letnia qoorwa, która łajdaczyła się z ze starym pedophilem bogiem. Potem wyprodukowała p..e..d..a..ł ..a chrystka jezuska.
Maryja2021.05.3 11:44
To straszne bluznierstwo czeka cie wieczne potepienie.
A ciebie co czeka2021.05.3 11:46
gdy po śmierci zrozumiesz, że to cały czas był sunnicki Islam?
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.3 12:57
Komuna i Konfederacja nie maja nic wspolnego z kultura polska.
Rafaelo2021.05.3 11:18
Tą niewiastą, zapowiedzianą u początków świata i tryumfującą w czasach apokalipsy, jest Maryja. To Ona, uczestnicząc w zbawczym dziele swego Syna, w sposób szczególny przeciwstawia się działaniom Szatana, biorąc w obronę swoje dzieci. To Jej imienia wzywają kapłani-egzorcyści podczas zmagań z mocami piekielnymi i to w Maryi wszyscy ci, którzy doświadczają diabelskiego dręczenia, składają nadzieję.
a mi poproszę szeol2021.05.3 19:24
Te kochane dzieci widać było szczególnie przed pandemią wieczorami na rynkach miast. A druga połowa tych niby lepszych dzieci to ci co nie widzą żadnej winy w tych pierwszych.
Wstydzisz się podpisać pod tymi bredniami2021.05.3 11:16
nawet swoją sygnaturą?
Ela2021.05.3 10:53
Taaaa, ogłosiła się. .. Czyli inaczej mówiąc biskupi się ogłosili. No i niestety cały czas starają się tu "królować"
MARYJO, ...dziękujemy, że jesteś naszą Królową2021.05.3 10:09
MARYJO, KRÓLOWO POLSKI, JESTEM PRZY TOBIE, PAMIĘTAM O TOBIE I CZUWAM W KAŻDY CZAS! -------- KRÓLOWO POLSKI, MÓDL SIĘ ZA NAMI, --- KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY.--- AMEN...
🦄⚡️🏳️‍🌈Prostak Ateista Durny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.3 9:50
ANONIM BASTA!!!
Nie jesteś"durny ateisto..." Polakiem!2021.05.3 10:26
Doskonale wiemy, że jesteś gejem, tak jak piszesz,... ale żydowskim ateistą, a nie polskim !... NIE OBRAŻAJ POLAKÓW, MY KOCHAMY NASZĄ KRÓLOWĄ!... ALE CIEBIE TA PRAWDA BOLI, ...NIE UMIESZ SOBIE Z NIĄ PORADZIĆ! ...MASZ WYRZUTY SUMIENIA...! WALCZYCIE JUŻ Z BOGIEM I MARYJĄ PONAD 2 TYS. LAT! --- NA DARMO-----
antoni.s2021.05.3 9:44
A gipsowy krasnal z ogrodu sąsiada ogłosił się marszałkiem!, krasnalu, marszałku polski, módl się za nami!
ZMIJOWE PLEMIE2021.05.3 10:15
WY ICEK ZAMIST KLEKAC PRZED MATKA BOSKA TO KLEKALISCIE PRZED FARAONEM A OSTATNO PRZED HITLERM I DALEJ BRNIECIE W ZATRACENIE. BIADA WAM.
Anonim2021.05.3 9:04
Skoro się tak ogłosiła to do wariatkowa z nią. Gdyby jeszcze istniała....
mlody2021.05.3 9:50
ZYDY OBLESNE ANONIMY WYNOCHA Z POLSKI JUDASZE.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.3 9:01
a Jarosław się ogłosił Napoleonem
mlody2021.05.3 9:54
PRZECIEZ GOWIMN JEST ZA GLUPI ZEBY GO POROWNYWAC Z NAPOLEONEM .POROWNAJ GO ICEK Z BOLKIEM OBAJ MAJA COS Z KRETACTWA.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.3 9:00
tęczowe aniołki fajne :)
OLO2021.05.3 10:11
TY TAKI ICEK POLAK JAK JA ZYDEK.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.3 8:59
brzydka z ryja ta maryja
MARYJA2021.05.3 9:57
ZA BLUZNIERSTWA I POMOWIENIA CZEKA CIE WIECZNE ZATRACENIE.
olo2021.05.3 10:18
beszczelnosc zydowska nie zna granic
Torchwood2021.05.3 8:57
W szpitalach psychiatrycznych pełno takich, co się królami i królowymi wszelkich rzeczy ogłaszają...
mlody2021.05.3 9:59
OD KIEDY TO ICEK JESTES RZECZA .JA MYSLALEM, ZE JESTES MALPA SKACZA PO DRZEWACH JAK WASI PRZODKOWIE.
balenciaga2021.05.3 7:56
Kościół musi się podpiąć pod każde święto państwowe. Ot wymyślili Maryję Królową . Zawłaszczają każde święto. Co Maryja ma wspólnego z Konstytucją 3 mają? Chyba tylko to , że zaraz po uchwaleniu konstytucji nastąpił rozbiór Polski
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.3 7:53
czarny suczy ryj i jej bachor namalowani na blacie stołu a poyebane katole się modlą do tego kawałka deski i jeszcze twierdzą że jest królową polski! buhaha...
Pojebane Zydki2021.05.3 11:30
Widać każdy żyd to rasowy rasista, żydowskie obozy śmierci oto wasz wkład w ciwilizacje. Adolf Hitler to wasz ukochany wzór, zamało was żydków spalił w piecach za mało.pomylił się o 7 milonów.
Grizzly2021.05.3 23:48
Jezusek i Maryja to tez żydki kurwiu
Grizzly2021.05.5 7:17
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Jarecki2021.05.3 7:52
Jak się nazywa mężatki, które zachodzą w ciążę z innym mężczyzną? Może ktoś przypomnieć ?
ZMIJOWE PLEMIE2021.05.3 10:02
Wy zydzi sami skazujecie sie na wieczne potepienie.
Pseudo"Jarecki"...Lechu Kellerze!2021.05.3 10:15
NIE ZAKRZYCZYSZ SWOICH WIN!---- A jak nazwać chłopów, co "pedałują" dzieci! Powinieneś wiedzieć, prawda!? .....Przypomnij nam, co robiłeś dzieciom! Napisz ile razy siedziałeś za to???
Pedofil Grzegorz T. zarzuca innym pedofilię2021.05.4 8:35
Przecież, Grzegorzu, tylko działaniom siostry, kochanki szefowej PiS w W. zawdzięczasz to, że nie siedzisz za obmacywanie małych dziewczynek. Nie zwalaj tego na zmyślonego Lecha Kellera.
antoni.s2021.05.4 10:22
Maryja nie miała ślubu, żyli na kocią łapę, w konkubinacie.
Polak2021.05.3 7:29
Jezus Chrystus -JEDYNĄ DROGĄ DROGĄ DO NIEBA . Inne wersje to fałsz !!!
Grizzly2021.05.3 7:06
halo Tworki... HALO Tworki!!!! Potrzebne wsparcie, POWTARZAM POTRZEBNE WSPACIE!!!
Anonim2021.05.3 21:21
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won ruski pedale!
Maryjo, Królowo Polski2021.05.3 6:52
Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo! Ty za nami przemów słowo, Maryjo! Ociemniałym podaj rękę, Niewytrwałym skracaj mękę, Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo!
Jestem, Pamiętam, Czuwam2021.05.3 7:10
Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! Ty za nami przemów słowo, Maryjo! Miej w opiece Naród cały, który żyje dla Twej chwały, niech rozwija się wspaniały, Maryjo!
Maryjo Królowo nasza2021.05.3 9:07
Ciebie prosimy, uświęcaj rodziny, uświęcaj każdego z nas
Kaczka basta!2021.05.3 6:44
A Maha Kali ogłosiła się marszałkinią województwa wielkopolskiego.
CzwartkoweObiadyUMagisterPrzyłębskiej2021.05.3 6:32
Bzdury watykańskiego okupanta o bozi są już nieaktualne. Wiadomo z codziennych propagandowych objawień w Kurwizji, że krulową i krulem Polski jest Dziad Kaczyzbaw z Żoliborskiej Nory. Jego koronowaną łupieżem głowę chronią całodobowo kawalkady bojowych furgonów, mrowie zbrojnych szwadronów i warty mundurowych kordonów.
Polonia Semper Fidelis2021.05.3 6:24
Przez stulecia próbowano ukrywać prawdę o najbardziej niesławnym wydarzeniu z historii Jasnej Góry. Od XV aż do XXI wieku o napad na klasztor i zniszczenie świętego obrazu oskarżano rabusiów z zagranicy. W rzeczywistości zbrodni dopuścili się Polacy. O tym, co zaszło w feralną niedzielę 16 kwietnia 1430 roku, jako pierwszy szerzej napisał Jan Długosz w swoich Rocznikach, czyli kronikach. Według jego relacji: (...) pewni szlachcice polscy, którzy zbyt rozrzutnie roztrwonili swoje majątki po ojcach i mieli długi, przekonani, że klasztor Częstochowa, czyli Jasna Góra należący do zakonu pierwszego eremity Świętego Pawła ma wielkie skarby i dużo pieniędzy (...) – dobrawszy sobie rabusiów z Czech, Moraw i Śląska, w uroczystość Wielkiejnocy (...) napadają na tenże klasztor. Nie znalazłszy skarbów, zawiedzeni w swej nadziei rzucają się na naczynia liturgiczne, mianowicie: kielichy, krzyże i ornaty. Na tym złoczyńcy nie poprzestali. Ich łupem padł również, przyozdobiony przez wiernych drogocennymi wotami, obraz Czarnej Madonny. Uczestnicy napadu, wedle dziejopisa, "przebili w poprzek mieczem twarz obrazu i złamali ramy, w które był oprawiony". Wszystko po to, aby "na podstawie tak okrutnych i niegodziwych czynów wzięto ich nie za Polaków, ale za Czechów".
yhy.....2021.05.3 6:49
.... a Kopernik był kobietą!
mlody2021.05.3 10:07
A KIM WY ZYDZI JESTESCIE CHYBA ZWIRZETAMI TZN BARANAMI KTORYCH PASIE JUDASZ ZA SREBRNIKI.
polonia semper fidelis2021.05.3 10:38
nie, nie był, podobnie jak Jan Długosz