"Maseczki? Zakażenia? To nie powinien być dziś główny temat" - zdjęcie
01.11.21, 20:26fot. pixabay.com

"Maseczki? Zakażenia? To nie powinien być dziś główny temat"

13

– Maseczki? Zakażenia? To nie powinien być dzisiaj główny temat. Dziś najważniejsze, to pamiętać i wspominać bliskich zmarłych. Faktycznie, jest sporo ludzi, ale nie ma jakiegoś tłumu. Poza tym, to w większości ludzie, z którymi pracujemy, spotykamy się w sklepach – tam nie noszą już ludzie maseczek, a mają je mieć na cmentarzu, na świeżym powietrzu? – powiedział jeden z mężczyzn w rozmowie z PAP, który odwiedzał w poniedziałek cmentarz w Skokach.

Jak informują różne media, na cmentarzach w całej Polsce osoby noszące maseczki pojawiały się dzisiaj sporadycznie.

Większe ośrodki miejskie uruchomiły specjalne linie autobusowe, a bezpośredni dojazd do cmentarzy dla samochodów osobowych został albo znacznie ograniczony albo nawet zamknięty całkowicie.

Na niektórych cmentarzach z kaplic słychać było dźwięki kościelnych pieśni, co – jak uważają odwiedzający - „dodaje trochę klimatu, to znaczy dodatkowo tworzy taką refleksyjną atmosferę”.

- „Dziś jest dzień Wszystkich Świętych, to nie jest smutne święto, ma przypominać o tym, że kiedyś wszyscy spotkamy się w niebie” – powiedziała PAP seniorka, pani Krystyna, która przyszła na grób męża.

Niektórzy zwracali uwagę na fakt, że w tym roku znicze były droższe niż w latach poprzednich.

 

mp/pap/media

Komentarze (13):

Po pierwsze nie łazić bez potrzeby.2021.11.2 12:37
Zmarłym wasza obecność na cmentarzu już nic nie pomoże, a podczas epidemii możecie co najwyżej sami sobie zaszkodzić. Po drugie namordniki na otwartym powietrzu bardziej szkodzą niż pomagają.
Art2021.11.2 10:56
Tak tak, oczywiscie. Szybciej sie przeniesiecie tam, gdzie dzis idziecie. Tylko, ze na stale. Wzglednie wyslecie tam kogos, kto ma mniejsza odpornosc. Brak rozumu jest porazajacy.
robaczek2021.11.2 10:40
JAK MIŁO Z WASZEJ STRONY ZE PRZEMIJACIE TROSZKE SZYBCIEJ ;] ;]
Adeptus2021.11.2 9:23
"Maseczki? Zakażenia? To nie powinien być dzisiaj główny temat. Dziś najważniejsze, to pamiętać i wspominać bliskich zmarłych" I rychło do nich dołączyć ;) adeptusrpg.wordpress.com
MaxFiend2021.11.2 11:15
Zwłaszcza, że nie ma szans na "kiedyś wszyscy spotkamy się w niebie" w sensie doczesnego świadomego istnienia :-D
AAAtomek2021.11.2 7:58
Wg fronda.pl, COVID-19 zrobił sobie wolne na 1 listopada? Jpdlę, co za qatoprawackie dzbany!
Tylko kasa się liczy...2021.11.2 6:53
Na cmentarzu Czerniakowskim groby są tak ciasno umieszczone, że chcąc gdzieś przejść skacze się nich. Ksiądz dla kasy wciska groby jak developerka budynki w centrum miasta... Jak tu można zachować dystans ???
Han2021.11.1 21:23
Ten rząd zaczyna sie kompromitować, powoli ale systematycznie zaczyna wkurzać Polaków.Zaczynają obrastać w tłuszcz władzy i samozachwytu.Ale pycha i arogancja kroczy przed upadkiem.Przekonała sie o tym żałosna opozycja.Zaczynają wierzyć słupkom poparcia ,ale to błąd. Jak widzę Kurskiego z TVP i jego samozachwyt oraz butę to myślę że PiS stacza sie po równi pochyłej.
Katoliku, katoliku2021.11.1 21:12
Pan @Piotr_Wawrzyk mówił dziś, że nie można obniżyć podatków, bo nie będzie na 500+ i 13 emerytury. Czy te programy nie miały być finansowane z kasy odebranej mafiom? Czyżby odważnie przyznał pan, że zabieracie wszystkim, by dać niektórym?
A gdy im się znudzi, to schodzą do ludzi2021.11.1 20:43
Na krakowskim rynku grają na bębenku…
matis892021.11.1 20:38
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.1 20:37
nie noście maseczek tępe katole a za rok to was będą bliscy odwiedzać na cmentarzu!
Po 11 ...2021.11.1 20:30
"Maseczki? Zakażenia? To nie powinien być dziś główny temat", A co jest dziś ważne? --- Niektórzy zwracali uwagę na fakt, że w tym roku znicze były droższe niż w latach poprzednich. No jasne :)