Manipulacja "Newsweeka" ws. in vitro. KEP odpowiada - zdjęcie
05.09.15, 11:50Abp Stanisław Gądecki (fot. episkopat.pl)

Manipulacja "Newsweeka" ws. in vitro. KEP odpowiada

2

"In vitro jak Holokaust" - tak tygodnik Tomasza Lisa zatytułował wywiad arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. Abp Gądecki mówił jednak coś dokładnie przeciwnego. Publikujemy treść oświadczenia Komisji Episkopatu Polski w tej sprawie.  


Komunikat BP KEP: In vitro NIE jak Holokaust

    Szanowni Państwo, na Państwa portalu www.newsweek.pl został umieszczony tytuł „Abp Gądecki: In vitro jak Holocaust”. Choć Państwo dają w tekście fragment wywiadu, to powyższy tytuł przeczy treści tegoż wywiadu, gdzie zostało jednoznacznie i wyraźnie powiedziane: „W kwestii in vitro nie ma mowy o podobnym rozmiarze przestępstwa”.

    Kontekst wypowiedzi jest następujący: „Wszystkie dziedziny życia ludzkiego są albo moralne albo niemoralne. Nie ma czegoś takiego jak polityka, która abstrahuje od moralności. Kiedy Hitler podejmował decyzję o eksterminacji Żydów, to była to decyzja polityczna a zarazem moralna. Zaciągnął moralną winę.W kwestii in vitro nie ma mowy o podobnym rozmiarze przestępstwa, ale istnieje podobnie moralny aspekt tej sprawy; ochrona poczętego życia ludzkiego. Złe prawo kształtuje złe obyczaje. Przyzwalać na złe prawo, oznacza, zgadzać się na zło; na złe obyczaje” (Gość Niedzielny, 06.09.2015, s. 22).

    Warto przy tej okazji przypomnieć, iż ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski od lat jest zaangażowany w dialog z Judaizmem. To właśnie ks. abp Gądecki jest inicjatorem Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, był wieloletnim konsultorem Papieskiej Komisji ds. Religijnych Relacji z Żydami, był też wieloletnim przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem i dobrze rozumie różnicę miedzy Holokaustem, a innymi przestępstwami przeciwko życiu ludzkiemu.

ks. dr Paweł Rytel-Andrianik Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

KJ/za: Wpolityce.pl

Komentarze (2):

anonim2015.09.5 18:56
@Kopalny Jak widać na rysunku pretendujesz do kopalnych przodków ludzi-. Ale muszą ci powiedzieć że kopalnych tzw praprahistorycznych ludzi nigdy na ziemi nie było - bo pierwszym stworzonym człowiekiem jest Adam i na dodatek także małp nie było w Raju, Z tego wynika masz bujną wyobraźnie którą czerpiesz z największego głupka potępionego przez Boga K Darwina który musi się przystosować - do bycia małpą poza Murami św.miasta Jeruzalem w ciemnościach zewnętrznych, w jeziorze siarki i ognia (Ap. 21,8 ; 22,15) Nawróć się bo inaczej w to samo miejsce trafisz i nic ci nie pomoże żeś prahistoryczny praprzodek Adama.
anonim2015.09.7 17:57
@Katniss everdeen Przed Adamem i z Adama wziętej Ewy nie było żadnych wcześniej ludzi. Tzw kopalni to wytwór wybujałej wyobraźni Ewolucjonistów począwszy od E. Haeckel -a darwinisty Niemieckiego.który postulował łącznie F Engelsem że człowiek pochodzi od małpy. Dlatego k. Darwin nie chcąc być gorszym zaczął głosić jw wspomniani. Ponieważ obawiał się utraty zdobytej sławy w środowisku naukowym pisząc swoje głupie z punktu zbawienia się -ł prawo selekcji naturalnej Co mu przyniosło potępienie wieczne. I dlatego teraz przystosowuje się do życia małpy poza św Miastem Jeruzalem tj. w ciemnościach zewnętrznych w jeziorze ognia i siarki /Ap 21,8, 22,15)