Lubelski Sąd: ,,Ideologia LGBT to nieistniejący twór’’ - zdjęcie
06.08.20, 20:24fot. pixabay.com

Lubelski Sąd: ,,Ideologia LGBT to nieistniejący twór’’

39

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uwzględnił dziś skargę Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i unieważnił uchwałę Rady Gminy Serniki przyjmującą deklarację „Gmina Serniki wolna od ideologii LGBT”. Zdaniem sądu „ideologia LGBT jest to twór raczej nieistniejący”.

21. czerwca ub. roku Rada Gminy Serniki przyjęła uchwałę ws. deklaracji „Gmina Serniki wolna od ideologii LGBT”. Uchwała przewidywała m.in., że samorząd zrobi wszystko, aby nie pozwolić na działalność edukatorów seksualnych w szkołach:

- „Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia” – napisano.

Uchwałę tę zaskarżył Rzecznik Praw Obywatelskich, a dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny uwzględnił skargę, podzielając argumentację Adama Bodnara i uchylił w całości uchwałę.

Zdaniem sędziego Roberta Hałabisa, uchwała ta ingeruje w prawa i wolności jednostek, oraz ma dyskryminacyjny charakter:

- „W sposób bezprawny treść tej uchwały ingeruje w prawa i wolności jednostek. Uchwała ma charakter dyskryminujący i to z dwóch przyczyn. Po pierwsze, poprzez wykluczenie ze wspólnoty samorządowej grupy osób określanej jako LGBT. I po drugie - przez naruszenie godności prawa do życia prywatnego i wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną” – przekonuje cytowany przez portal Onet.pl sędzia.

Wójt gminy Serniki Paweł Woźniak zapowiedział złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

kak/Onet.pl, PAP, niezależna.pl

Komentarze (39):

hau hau hau pisiurki2020.08.7 16:43
POCZEKAMY .......................... PRZEMIJACIE JUZ ;] #naturalnaselekcja covid ;]
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.7 11:45
Takich czasów dożyliśmy, że sądy muszą orzekać, ze LGBT to ludzie, natomiast wyznawcy ideologii katolicyzmu domagają się statusu świętych krów.
***2020.08.7 13:40
Tak, tak a świstaka znasz....no tego od zawijania sreberka. I komu wy tą ciemnotę chcecie wcisnąć?
man.of.Stagira2020.08.7 10:36
A w Brukseli qrvy platformerskie siedzą z królem Europy i towarzyszami od Sorosa i zastanawiają się razem nad planami na najbliższe miesiące -jak walczyć z "faszyzmem" w Polsce. Jak urzeczywistniać -pomimo porażki i nadchodzących innych porażek- wbrew woli Polek i Polaków polityczny projekt CZWARTEJ RZESZY niemieckiej rozpoczęty w 2015 roku decyzją Angeli Merkel a mający na celu wymazanie ze świadomości narodów europejskich jakichkolwiek wyobrażeń o lokalnej, to znaczy etniczno-kulturowo integralnej narodowości. Przecież to nienormalne -ich zdaniem- by w Polsce wszyscy mówili po polsku, tak jak nienormalne jest żeby w Polsce coś było NORMALNE. PS tak przy okazji to nie ma czegoś takiego jako 'osoba LGBT' -poza obiektem opisanym przez ten termin. Natomiast -co oczywiste- jest coś takiego jak zbiór pojęć opisujących w sposób zgodny z agendą europejską i Konwencją Stambulską cele i potrzeby takich 'osób LGBT'. CO DOWODZI, że istnieją nawet konwencje międzynarodowe które dotyczą wdrażania programów opartych o zespół pojęć opisujących obiekty opisane jako 'osoby LGBT', jako przedmioty opisane pojęciami -stawiających CELE POLITYCZNE przeobrażania społeczeństw zgodnie z wytycznymi tych konwencji. SĄD w Polsce powinien wiedzieć o istnieniu takich konwencji międzynarodowych. A skoro tak, to oczywiste, że mamy tutaj IDEOLOGIĘ którą posługuje się np. KONWENCJA Stambulska.
Dariusz2020.08.7 10:18
To istnieje,czy raczej nie istnieje? Jeżeli jest to dosłowne uzasadnienie wyroku to sędzia jest raczej idiotą.
EwaB2020.08.7 9:45
Jeśli ideologia LGBT nie istnieje, to kogo, po co i dlaczego drażnią strefy wolne od tej ideologii?
Hala2020.08.7 9:42
Skandal, a gdzie jest Sąd, kiedy LGBT- owcy obrażają uczucia religijne, bluźnią i profanują świętości Chrześcijan ? Wtedy nie obowiązuje tolerancja? Pan Bodnar nie powinien pełnić funkcji, którą pełni. A Sądy mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, gdy będą wydawać sprawiedliwe wyroki.
ale2020.08.7 9:31
co tam Sąd.Pis da wie lepiej.
Bożena2020.08.7 9:08
Taki sąd , to dopiero nieistniejący twór.
Dariusz2020.08.7 10:20
W punkt.
abcd2020.08.7 8:24
Sądy administracyjne nie mogą orzekać w sprawie uchwał. Tak jak w sprawach karnych nie stosuje się artykułów Konstytucji, tylko przepisy kodeksu karnego, tak samo sądy administracyjne mają obowiązek orzekania na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego. Kodeks postępowania administracyjnego reguluje zasady prowadzenia postępowań administracyjnych. Poza tym, mamy: Konstytucja Art. 171. 1. Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności. 2. Organami nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego są Prezes Rady Ministrów i wojewodowie, a w zakresie spraw finansowych regionalne izby obrachunkowe. 3. Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.
Moly2020.08.7 3:31
To jest twor RACZEJ nieistniejacy??? Wiec co jest: istnnije czy nie istnieje???Ktore z nich???? To jest decyzja sadu? To jest jezyk sadu? Jak zwykle; Polskie niechlujstwo i bylejakosc. Podciagnijcie swoje majtki i przynajmniej pokuscie sie o jakas klase!
Hanna2020.08.6 23:44
To uzasadnienie wyroku w ogóle nie jest na temat. Nie chcą gorszenia dzieci, a nie prześladowania gejów. Ale kuriozum, nie do wiary!
Ninel2020.08.7 1:17
Dla Człowieków LGBT sam fakt, że ktoś opiera się i nie chce oddać im dzieci do zindoktrynowania i szczucia na rodziców, jest "prześladowaniem". Przypomnę, że aktywiści LGBT prowadzący np Żywe Biblioteki zawsze bardzo pilnują, aby rodzice dzieci przypadkiem nie poznali treści zajęć, a same dzieci są zastraszane aby pary z ust nie puściły. Machina propagandy pożera kolejne roczniki uczniów podstawówki. Skutki ujawnią się wtedy, gdy będzie za późno na reakcję, bo zboczeńcy "wychowają" 20 roczników. To jest wojna z ludzkością.
Walka2020.08.6 23:30
Polska Walcząca z faszyzmem LGBT+
Loki2020.08.7 6:03
Polska Walcząca z sektą katolickich zboczeńców!
Holmes2020.08.6 23:26
Skoro wg Sądu nie ma ideologii LGBT, to doradzam, żeby w Sernikach powtórzyli przegłosowanie uchwały o gminie wolnej od awanturnictwa funkcyjnych działaczy reprezentujących (lub rzekomo reprezentujących) osoby LGBT.
KOSTEK2020.08.6 22:17
W uchwałach gmin trzeba zatem zmienić pojęcia. Ideologię LGBT, której ponoć nie ma, należy zastąpić słowem gender. Miasto wolne od promocji gender brzmi lepiej. Nie ma sansu określać czym jest gender, idologią czy czymś innym, by uniknąć sporów sądowych o słowa. Nigdzie w Polsce w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w szkołach, nie promuje się komunizmu i faszyzmu, podobnie zresztą jak alkoholizmu, palenia papierosów czy zażywania narkotyków. Ale kto chce, może całkiem legalnie poczytać sobie działa Lenina, Stalina lub Hitlera, a jeśli nie, to równie legalnie, zapalić i wypić coś mocniejszego. I podobnie należy potraktować gender. Won ze szkół, zakaz jakiejkolwiek promocji publicznej, ale kto chce niech sam na sobie eksperymentuje.
SilnyPedał2020.08.6 21:55
Jezus to symboliczny kat LGBT. Musi zniknąć z przestrzeni publicznej!
***2020.08.6 22:09
Z przestrzeni publicznej prędzej wy znikniecie niż Jezus.
SilnyPedał2020.08.6 22:14
Byliśmy, jesteśmy i będziemy a Jezus zniknie jak inne urojenia w historii ludzkości!
***2020.08.7 13:45
Silny Pedał przecież to oksymoron.
Ewka2020.08.14 14:08
Od ponad 2 tyś. lat nie tacy jak wy, próbowali usunąć Jezusa i bezskutecznie. On był i będzie na wieki, zawsze ten sam, nawet jeśli komuś się to nie podoba. Poczytaj historię dziejów świata, a zobaczysz, że tej bitwy nie wygracie.
Darek2020.08.7 0:33
Spoko, załatwione, przecież po to właśnie go ukrzyżowaliśmy, żeby zniknął, a ten wraca jak zaraza jakaś.
***2020.08.7 13:53
Tylko głupek i opętaniec może tak pisać.
Pisbusters2020.08.6 21:52
Katolicyzm to tym bardziej nieistniejący twór, bo takiego czegoś jak bóg, zmartwychwstanie i wszystkie czary w które wierzą katolicy nie istnieją
***2020.08.6 22:08
Przestań bełkotać!....i nigdy nie mów czegoś, czego nie potrafisz udowodnić.
Sticky Notes2020.08.7 0:23
Masz rację na 4%. Bo tyle widzimy z otaczającego wszechświata wg dzisiejszej wiedzy. Oczywiście zakładam, że "bóg" nie schował się po ciemnej stronie księżyca i gdyby istniał to już teleskopem byśmy "go" oglądali w ramach tych 4% (zakładamy, że istnieje tylko jeden, nasz wszechświat).
grimm2020.08.6 21:47
"przez naruszenie godności prawa do życia prywatnego" ?? Toż lgbt chcą propagować swoje zboczenia wśród dzieci ! Chcą deprawować małoletnich. Po co chcą wchodzić do szkół ze swoją propagandą? To się nazywa teraz życiem prywatnym?
Noo2020.08.6 21:41
Kościół pomaga człowiekowi zdefiniowanemu przez Objawienie Boże, nie nie wiadomo komu. Jeśli ktoś z problemem ustalenia tożsamości idzie do Kościoła to nie zna Ewangelii bo jakby znał wyrzekł by się grzechu i nie musiałby szukać pomocy. Kto nie zna Ewangelii niech szuka pomocy u psychopiatry.
Sąd2020.08.6 21:34
przechodzi Monthy Pytona w wymyślaniu dziwnych kroków. Jeśli geje mają prawo do życia prywatnego to co robią w szkołach publicznych? Jeśli mają wolność wypowiedzi czemu rodzice lub społeczność lokalna jej nie mają? Jeśli sąd twierdzi że publiczna promocja zmiany orientacji seksualnej w szkołach to nie ideologia to czym jest to zjawisko? Sąd kpi z rozumu i z prawa.
grimm2020.08.6 21:49
otóż to
Ben2020.08.6 21:28
Może jeszcze załapią się na dotacje unijne.
man.of.Stagira2020.08.6 21:21
A w Brukseli qrvy platformerskie siedzą z królem Europy i towarzyszami od Sorosa i zastanawiają się razem nad planami na najbliższe miesiące -jak walczyć z "faszyzmem" w Polsce. Jak urzeczywistniać -pomimo porażki i nadchodzących innych porażek- wbrew woli Polek i Polaków polityczny projekt CZWARTEJ RZESZY niemieckiej rozpoczęty w 2015 roku decyzją Angeli Merkel a mający na celu wymazanie ze świadomości narodów europejskich jakichkolwiek wyobrażeń o lokalnej, to znaczy etniczno-kulturowo integralnej narodowości. Przecież to nienormalne -ich zdaniem- by w Polsce wszyscy mówili po polsku, tak jak nienormalne jest żeby w Polsce coś było NORMALNE. PS tak przy okazji to nie ma czegoś takiego jako osoba LGBT -poza obiektem opisu. Natomiast -co oczywiste- jest coś takiego jak zbiór pojęć opisujących w sposób zgodny z agendą europejską i Konwencją Stambulską cele i potrzeby takich 'osób LGBT'. CO DOWODZI, że istnieją nawet konwencje międzynarodowe które dotyczą wdrażania programów opartych o zespół pojęć opisujących takie 'osoby LGBT' jako przedmioty opisane pojęciami -stawiających CELE POLITYCZNE przeobrażania społeczeństw zgodnie z wytycznymi tych konwencji. SĄD w Polsce powinien lepiej wiedzieć tylko skąd? A skoro tak, to oczywiste, że mamy tutaj IDEOLOGIĘ o której mówi KONWENCJA Stambulska.
Michał Jan2020.08.6 21:09
Czyli prawdę uchwalili. Nie istnieje, czyli są od niej wolni. Może niemądre, ale nie nieprawdziwe.
***2020.08.6 20:56
No to "obalił" i co? Za niedługi czas, zbierze się rada gminy i uchwali nową uchwałę.
pytajnik2020.08.6 20:34
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Czy pozostawianie tych ludzi bez pomocy nie jest przyczyną ideologii?
nooo2020.08.6 21:25
Przyczyną ideologii nie jest brak pomocy ale wola osób które błędnie twierdzą że mają inną płeć niż ta z urodzenia. Jak będę przekonana że jestem żyrafą nie pójdę z tym po pomoc do Kościoła ale spojrzę w lustro by sprawdzić czy się nie mylę, ewentualnie zapytam kogoś co widzi.
pytajnik2020.08.6 21:33
A czy jak ktoś patrząc w lustro widzi przedstawicielkę/la swojej płci, która/y ma jednak trudności w nawiązaniu prawidłowych relacji rodzinnych, to można ją/go zostawić bez pomocy na pastwę wyuzdanych subkultur?