List wicepremier Emilewicz do członków partii: ,,Wszystkie ręce na pokład!'' - zdjęcie
17.05.20, 08:45Fot. Maciek82301 via Wikipedia, CC 4.0

List wicepremier Emilewicz do członków partii: ,,Wszystkie ręce na pokład!''

13

Potrzebujemy nowej, atrakcyjnej dla młodego pokolenia, opowieści o współczesnej Polsce. To Polska, w której obywatele mają godne i satysfakcjonujące ich życie. Polska, w której szkoły uczą nasze dzieci jak sobie radzić w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości” – napisała w liście do polityków Porozumienia wicepremier Jadwiga Emilewicz w liście, do którego udało się dotrzeć portalowi TVP.Info.

Wicepremier podkreśla w nim między innymi, że Porozumienie potrzebuje:

[…] sprawnej organizacji, jasnych procedur, decyzji podejmowanych na forum ciał statutowych oraz kolegialnie wypracowanej jasnej strategii działania”.

Partii, zdaniem Emilewicz, potrzeba „nowej formuły”. Stwierdza:

W kilku słowach chcę przedstawić Wam racje, którymi kierowałam się w tych dniach”.

Wskazała tu przede wszystkim na stabilność rządu. Podkreśliła mocno, że nie można do kryzysu epidemicznego dorzucać kryzysu politycznego. Wskazała:

Dzięki stabilnej większości sejmowej rząd od wielu tygodni skutecznie walczy z epidemią”.

Emilewicz wskazuje także na zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jako drugą rację. Dodała, że bez tej prezydentury większość sukcesów Zjednoczonej Prawicy nie byłaby możliwa. Poprosiła wobec tego członków partii o to, aby zaangażować się w tych kilku ostatnich wyborach i pomóc mu wygrać.

Osobiście zbieram również postulaty programowe, które Prezydent mógłby zaproponować na finiszu swojej kampanii. Wszystkie ręce na pokład!”

- pisze wicepremier.

Po wskazaniu na ważne dla partii cele, jak polityka mieszkaniowa z prawdziwego zdarzenia czy tania zielona energia, Emilewicz na koniec dodaje:

Ostatnie sześć tygodni to był burzliwy czas. Kryzysy są jednak po to, by je przezwyciężać”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (13):

Agnieszka2020.05.17 23:07
Wszystkie ręce na pokład do zniszczenia PiSu i wrogiego przejęcia władzy, bo kretom do końca cos nie wyszło? No to może pani poleci po pomoc do Palikota i UBywatelstwa KODziarskiego, bo chyba lubi ich klimaty zwłaszcza w kwestiach Smoleńska.
anonim2020.05.17 13:10
Komuchy z ZP mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
krakus2020.05.17 13:09
Głupota Emilewicz to typowy przykład partactwa i nieudolności "elity" rządowej.
Polexit2020.05.17 11:56
Nigdy nie zagłosuję na to fałszywe porozumienie obywatelskie (PO)!!!
Uwaga !2020.05.17 11:44
Ludzie, zobaczcie, jаk wzmacniam moją odporność na walkę z koronawirusem. Piszę o tym na moim blogu ---> yourblogg.info/covid
abiturient2020.05.17 11:58
Nie otwierajcie tego bloga, bo po komputerze!!!
...2020.05.17 10:57
Nauczyć nasze dzieci jak: - poprawnie wypełnić wielostronicowy formularz podania o zasiłek - szukać pracy przede wszystkim na państwowej posadzie, ew. w korporacji, broń Boże w średniej prywatnej firmie, bo to wyzysk. - bez sprzeciwu podporządkowywać się rozporządzeniom rządowym, nawet jak jeszcze nie są zgodne z prawem (później to prawo się dostosuje). - wgrać w telefon i wszczepić sobie pod skórę aplikację i urządzenia monitorujące nas 24h/dobę. - informować o każdym najmniejszym nawet podejrzeniu działań niezgodnych z rozporządzeniem rządowym, nawet jak są zgodne z prawem. - w przypadku podjęcia własnej działalności gospodarczej, z godnością przyjąć decyzję o "konfiskacie prewencyjnej" całego majątku, gdyby taką decyzję podjął prokurator, na podstawie podejrzenia o nieprawidłowości.
Pat2020.05.17 10:11
Słusznie proszę pani.Tylko pozbądżcie się nadętego bufona Gowina bo jego megalomania rozsadzi nie tylko jego ale i razi odłamkami zaprzaństwa najbliższe otoczenie.
Foster2020.05.17 9:30
Młodemu pokoleniu to pokazaliście, że nawet głosowanie na listę przebojów mozna unieważnić. Brawo RadiowaTrójka - Dobra Zmiana to również cenzura ?.
PancerCrystal2020.05.17 9:16
"Obywatele mają godne życie..." Z wyjątkim: - nauczycieli, - rodziców dzieci niepełnosprawnych, - ślązaków, - sędziów, - lekarzy, - pielęgniarek, - przedsiębiorców Na nich pały i gaz, jazda z nimi! Reszta ma siedzieć cicho i nie przeszkadzać kałczyńskiemu i kościołowi w szabrowaniu Polski!
M.a 2020.05.17 9:16
Moja wypowiedż dotyczy katolickiej kretynizacji Polski, której tak trudno pojąć wiele wypowiedzi.
jozef2020.05.17 9:02
Czyli po staremu, no to jak pomożecie, pomożemy.
M.a 2020.05.17 9:01
Jeśli komuś brak rozumu i nie jest w stanie pojąć prostych wypowiedzi to mówi o drugiej osobie że jest głupia.