"Lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy idzie zjednoczona. Połączyliśmy trzy pokolenia Lewicy i odnieśliśmy sukces. Zjednoczeni jesteśmy w stanie zdziałać wiele. Pora na kontynuację"-poinformował podczas konwencji Wiosny lider tej partii, Robert Biedroń. 

Polityk ogłosił, że po połączeniu dwie lewicowe partie: SLD i Wiosna przyjmą nazwę "Nowa Lewica". 

"Zjednoczeni jesteśmy w stanie zdziałać wiele. Pora na kontynuację"-powiedział Biedroń, w którego ocenie "Polska czeka na kandydata lub kandydatkę na prezydenta, który będzie powtarzał postulaty Lewicy i miał odwagę stawić czoła wyzwaniom XXI wieku". 

"Albo Polska będzie europejska, progresywna i przyjazna wszystkim obywatelom, albo stanie się skansenem Europy"-podkreślił lider Wiosny, zapowiadając powstanie nowego ugrupowania, gdzie Wiosna będzie "równoważnym partnerem i po partnersku będziemy podejmować wszystkie decyzje". 

"To będzie nowoczesny związek partnerski w polskiej polityce"-stwierdził były prezydent Słupska. Jak zapowiedział Biedroń, po połączeniu SLD i Wiosna będą nazywać się Nowa Lewica. 

"Pod takim szyldem będziemy tworzyć nowoczesne, otwarte, europejskie państwo dobrobytu dla wszystkich"-podkreślił lider Wiosny. Jak przypomniał, Lewica to obecnie trzecia siła polityczna w Polsce.

"Do niedawna Polska była jedynym państwem w Europie bez progresywnej siły w parlamencie. A dziś nie tylko jesteśmy w parlamencie, ale idziemy po władzę"-przekonywał. 

 

yenn/Fronda.pl