Kukiz: Aborcja jako zabójstwo? Absolutnie nie poprę tego projektu - zdjęcie
02.12.21, 12:45Fot. stock

Kukiz: Aborcja jako zabójstwo? Absolutnie nie poprę tego projektu

18

Paweł Kukiz po raz kolejny postanowił w sposób spektakularny potwierdzić, że z postawą pro-life nie ma zbyt wiele wspólnego. Obywatelski projekt ochrony życia, upodmiotawiający kobiety a zarazem penalizujący proceder aborcyjny i definiujący, że „dzieckiem jest człowiek od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności” lider ugrupowania Kukiz ’15 nazwał „hardkorowym”.

Aborcja traktowana jako zabójstwo i dożywocie? Absolutnie, że nie poprę tego projektu. Jest hardkorowy. Pod przykrywką ochrony dziecka morduje się te kobiety. Nawet w sensie emocjonalnym” – powiedział dziś Kukiz na antenie Radia Zet.

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Stop aborcji”. W jego pisemnym uzasadnieniu, Mariusz Dzierżawski przekonywał, że w świetle obecnie obowiązujących regulacji prawnych: „Matka dziecka poczętego jest tylko przedmiotem działania osób trzecich” i  „nie jest w ogóle traktowana jako sprawca przestępstwa, nawet gdyby zabiła swoje dziecko w najbardziej okrutny sposób. Sprawcy przestępstwa w myśl tego artykułu to wyłącznie osoby, które wykonują aborcję za zgodą kobiety, do tego czynu nakłaniają lub w jego dokonaniu pomagają”.

„Nie odzwierciedla to stanu faktycznego” – czytamy dalej w uzasadnieniu – „w szczególności w przypadkach dokonywania przez kobiety samodzielnie aborcji farmakologicznej. Omacza to, że Kodeks karny w obecnej postaci nie jest w ogóle przygotowany do walki z przestępczością aborcyjną, która opiera się w ogromnym stopniu na handlu środkami poronnymi i umożliwianiu samodzielnego dokonywania aborcji poza placówkami medycznymi”.

Podczas wczorajszego pierwszego czytania w Sejmie również rządzące PiS, ustami Anity Czerwińskiej, przy aplauzie najbardziej skrajnych posłów lewicy, zadeklarowało odrzucenie obywatelskiego projektu „Stop aborcji” już w pierwszym czytaniu. Warto przypomnieć, że wspomniana poseł Czerwińska, która wczoraj zarzuciła inicjatorom projektu "inspiracje" rosyjskie, wraz z grupą 57 innych, również tych najbardziej prominentnych posłów PiS, nie miała oporów przed tym, by w styczniu 2018 roku głosować za skierowaniem po pierwszym czytaniu w Sejmie do dalszego procedowania skrajnie proaborcyjnego projektu, promowanego wówczas przez byłą współprzewodniczącą ugrupowania Janusza Palikota - Barbarę Nowacką.

 

ren/Sejm RP - You Tube

Komentarze (18):

Piotr2021.12.3 8:56
Kobiety z PiSu które były za ustawą która miała traktować aborcję jako zabójstwo: Chorosińska, Budzyńska, Dąbrowska-Banaszek, Glenc, Kozanecka, Kurowska, Milczanowska, Pamuła, Płonka, Sierakowska, Strzałka, Wojtyszek. Rozumiecie "kobiety"!
Anonim2021.12.3 8:54
Dziecko to też człowiek , ale mały. Słowa Korczaka, wymowne.
kira2021.12.2 20:23
A'propos fotki - niech przystawi sobie ten pistolet do własnego głupiego łba.....
cam2021.12.2 19:30
HA HA HA ale Frondle się wijecie jak glisty, żeby nie napisać, że projekt został odrzucony głosami PIS-u, a nie jakiegoś śmiesznego Kukiza! Bolszewickiego, populistycznego PIS-u, który jak mu pasuje i głosów wyborczych potrzeba, to mizia się z fanatykami religijnymi, a jak słupki poparcia cisną to wypina się na katotalibów i spuszcza ich w klozecie.
nie ślepy2021.12.2 16:34
Czyli zabicie dziecka tabletkami, to nie jest sztuczne i bezprawne przerywanie ciąży, czyli to nie jest tzw aborcja, czyli to nie jest morderstwo...czyli gdyby kiedyś to zastosowano na Kukizie to by dziś żył, prawda...?
sędzia2021.12.2 15:09
Kukiz wyląduje w piekle i tam przez wieczność będzie oglądał aborcję i płacz nienarodzonych dzieci.
QWE2021.12.2 14:20
Czyli aborcja to jednak nie jest mordowanie dzieci, jak tego chcieliby fundamentaliści religijni, tylko zwykły zabieg medyczny?
MaxFiend2021.12.2 14:45
No nie jest i tak o tym mówi obowiązujące prawo.
albo wszyscy są równi albo nie są2021.12.2 13:47
To się w końcu zdecydujcie czy płód to człowiek czy kawałek mięsa, bo jeśli człowiek to 25 lat nie jest za dużo a nawet dożywocie za makabryczny mord na dziecku. Obniżcie w takim razie kary za zabójstwo np. polityka (jednego mniej to żadna strata) a podnieście kary za zabicie lekarza bo mamy deficyt więc oni są obecnie na wagę złota.
Po 11 ...2021.12.2 14:30
Człowiek NIE jest równy innemu człowiekowi. To oczywiste. Np. człowiek w wieku 10 lat, nie może prowadzić samochodu, kupić wódeczki, wejść w związek małżeński, kandydować na prezydenta (dziwne nie?), złożyć spółki, dostać pozwolenie na broń itp, itd. Taki człowiek prawnie nie jest równy innemu który ma np. 30 lat. Wniosek: Z wiekiem nasz status prawny się zmienia. Z prawem do życia jest podobnie. Prawo do życia kilku komórek to absurd, ale prawo urodzonego dziecka już tak. Gdzie jest granica? Tak jak w przypadku np. 18 lat (pełnoletniość) ta granica jest UMOWNA. To bardzo ważne jest U M O W N A. Trzeba się po prostu umówić, że to jest np. 20 tydzień i tyle. Tylko nie piszcie, że w sprawach życia nie ma umawiania się, bo to nie jest prawda. Odsyłam do zmieniającej się umowy w sprawie uznawania za martwego (definicja śmierci i jej zmiany).
nie ślepy2021.12.2 16:27
Bez umawiania się wiem, że przeczytałem wypociny debila!
Po 11 ...2021.12.2 19:59
A jakiś, choć jeden merytoryczny argument? Co napisałem nieprawdziwego?
...2021.12.2 17:49
A co będzie jak się umówimy że człowiek z takim rozumem jak Po 11... to nie jest człowiek, więc jego zamordowanie nie jest przestępstwem? Życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i to nie jest kwestia UMOWNA tylko oczywisty fakt. W tych "trzech komórkach" jest cały człowiek, odrębny byt, jedyny w swoim rodzaju, tyle że w formie maleńkiej kuleczki, potrzebuje tylko czasu i ciała mamy a sam się przeobrazi w pięknego bobaska - noworodka
Po 11 ...2021.12.2 19:57
Przypominam, że umawianie się co do bycia człowiekiem w przypadku dorosłych, miały miejsce wielokrotnie. Np. KK umówił się, że Indianie z Ameryki Pn, nie mają duszy, nie są więc ludźmi i można ich było do woli zabijać. Co ty na to? Przypomnę również, że każda komórka somatyczna jest "całym człowiekiem", bo może rozwinąć się w dorosłego człowieka (np. poprzez klonowanie). I co ty na to?
matis892021.12.2 13:35
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
ku RNA wirus2021.12.2 13:18
PIS czyli współcześni KRÓLOWIE ŻYCIA czego się nie dotkną to spieprzą .
Dam2021.12.2 13:06
Będą walczyć o ochronę życia do ostatniej kobiety, która umrze w trakcie porodu.
Anonim2021.12.2 13:03
Macie przed sobą obraz tego, jak absurdalny i debilny jest ten projekt, skoro nawet pisiorstwo oraz ta szmata bez kręgosłupa Kukiz się od niego odżegnują.