,,Kto się wywyższa, będzie poniżony'' - zdjęcie
22.08.20, 08:07

,,Kto się wywyższa, będzie poniżony''

6

PIERWSZE CZYTANIE

Chwała Boża wraca do świątyni

Ez 43,1-7a

Czytanie z Księgi proroka Ezechiela

Anioł poprowadził mię ku bramie, która skierowana jest na wschód. I oto chwała Boga Izraela przyszła od wschodu, a głos Jego był jak szum wielu wód, a ziemia jaśniała od Jego chwały. Było to widzenie równe temu, które oglądałem wtedy, gdy przyszedł, by zniszczyć miasto, widzenie równe temu, które oglądałem nad rzeką Kebar. I upadłem na twarz.

A chwała Pana weszła do świątyni przez bramę, która skierowana była ku wschodowi. Wtedy uniósł mię duch i zaniósł mię do wewnętrznego dziedzińca. A oto świątynia pełna była chwały Pana.

I usłyszałem, jak ktoś mówił do mnie od strony świątyni, podczas gdy ów mąż stał jeszcze przy mnie. Rzekł do mnie: „Synu człowieczy, to jest miejsce tronu mojego, miejsce podstawy dla mych stóp, gdzie chcę na wieki mieszkać pośród Izraelitów”.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Kto się wywyższa, będzie poniżony

Mt 23,1-12

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów tymi słowami:

„Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynku i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (6):

bingo2020.08.23 23:37
dokładnie jak Ty Jezu.....najpierw się wywyższałeś jako Syn Boga a później zostałeś poniżony na krzyżu...kto wie czy zmartwychwstałeś...czy raczej apostołowie chcieli na Tobie zarabiać pieniądze odbierając chrześcijanom masowo majątki?
usp2020.08.22 12:08
Nastąpi samozaoranie całego instytucjonalnego kościoła z Watykanem włącznie.
Włodzimierz Nechamkis2020.08.22 11:49
Na Facebooku znajduje się interesujący polskojęzyczny profil https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać wysoki poziom prowadzonych dyskusji. Zapraszam! Antysemici nie są tu mile widziani.
prawda boli2020.08.22 13:20
To teraz z Jadwigi Włodzimierz się zrobił trans-seksualny semityzm i chce dyskutować o wydłużaniu filakterii i pierwszym miejscu w synagodze i czoło biciu pokłonów na rynku przez gojów.
Szybka Randka2020.08.22 10:08
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.22 9:03
no to wszystkie te jędraszewskie, rydzyki i inne klesze göwna, mają przeybane!