"(...) kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych" - zdjęcie
16.10.21, 08:46Fot. wikipedia - domena publiczna

"(...) kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych"

7

I Czytanie

Rz 4, 13. 16-18

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Nie od wypełniania Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od sprawiedliwości uzyskanej przez wiarę. Dlatego dziedzictwo przypada dzięki wierze, aby było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała niewzruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które żyje dzięki wierze Abrahama. On to jest Ojcem nas wszystkich – jak jest napisane: «Uczyniłem cię ojcem wielu narodów» – przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych i powołuje do istnienia to, co nie istnieje.

On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się «ojcem wielu narodów», zgodnie z tym, co było powiedziane: «Takie będzie twoje potomstwo».

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Łk 12, 8-12

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone. Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć».

 

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (7):

Anonim2021.10.17 10:01
to jest tak zwany syndrom wyparcia
Antyklerykał2021.10.16 12:21
Kler już dawno wyparł się Jezusa poprzez swoje działania: gwałcenie dzieci, życie w luksusie na koszt uboższych, szczucie na ludzi o innych poglądach, orientacji itd.
Henryk2021.10.17 6:07
,, Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni...,, Wczytaj się w te słowa i postaraj się je zrozumieć biedaku..i może spójrz na siebie...
rebeliant2021.10.16 10:43
"Uczyniłem cię ojcem wielu narodów" - wielu, a nie wszystkich.
fdf2021.10.16 9:11
Kasa władza wpływy.
rebeliant2021.10.16 8:58
A ja się ciebie wyprę nawet wobec Jahwe cwaniaczku. Oto Słowo Moje, które gładzi Słowo Boże. Zauważcie tu że taka tresura zapodawana dzieciom jest zastraszaniem poniżeniem i oburzeniem ze strony uzurpatora Jahwe (kandydującego na stwórcę ciebie, ciebie i ciebie). Podobnie jak mamy próchnicę do uprawy roślin to to zastraszenie też jest właśnie wytworzeniem gruntu w młodym zastraszonym umyśle, aby ten z nieracjonalnych przyczyn zaczął się tłumaczyć, zaczął się wykazywać itp. odruchy... No ale przecież tego atakującego nie idzie upomnieć o to aby się od...ał bo to przecież miłość chodząca (acha !!!).
Anonim2021.10.16 11:11
wincej sie nie szczep