"Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami" - zdjęcie
26.09.21, 06:49Fot. wikipedia - domena publiczna

"Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami"

8

I Czytanie

Lb 11, 25-29

Czytanie z Księgi Liczb

Pan zstąpił w obłoku i mówił z Mojżeszem. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak.

Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie.

Przybiegł młodzieniec i doniósł Mojżeszowi: «Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie». Jozue, syn Nuna, który od młodości swojej był w służbie Mojżesza, zabrał głos i rzekł: «Mojżeszu, panie mój, zabroń im!» Ale Mojżesz odparł: «Czyż zazdrosny jesteś o mnie? Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha!»

 

Oto słowo Boże.

 

II Czytanie

Jk 5, 1-6

Czytanie z Listu Świętego Jakuba Apostoła

A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają. Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby.

Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy z pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk żniwiarzy doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi. Potępiliście i zabiliście sprawiedliwego. Nie stawiał wam oporu.

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Mk 9, 38-43. 45. 47-48

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.

Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».

 

Oto słowo Pańskie.


jkg

Komentarze (8):

Dam2021.09.26 18:13
Ładne przesłanie. Szkoda tylko, że fronda wierzy bardziej w "kto nie z nami ten przeciwko nam".
Stałeś się…2021.09.26 10:18
dla mnie zdrajcą metalu.
.2021.09.26 12:09
Tak. twoja dziewczyna to dziwka - widzisz jakie mam zdolności paranormalne? - metal śpiewa o takich zdolnościach nadludzkich.
Twarze Europejek Wpisowe do zbawienia.2021.09.26 9:55
Dla tego trzeba utłuc wszystkich pedałów z ich dziwkami - często porządnych rodziców i obywateli. Powiedzcie mi cioty z elity i agentur - zastawialiście się czy to nie jest dobry pomysł żeby waszych małych chłopców od małego uczyć tolerancji,szacunku i miłosierdzia do ich mam i wszystkich kobiet co żyją od s k u r w i e n i a do ku r w ie ni a przy pomocy oddawania ich - tych chłopców pedofilom - pomyślcie jaki prestiż byłby jakby oddać dzieciaka pedofilowi z elity - duże pieniądze, znajomości - mamunia by się też doświadczyła z jakimś śmieciem z agentury lub kilkoma. A w klasie szkolnej jakby był starszy -ten dzieciak - i wszyscy by wiedzieli że on służył znanemu pedofilowi który ubogacił jego rodziców i uczył go szacunku do kobiet i tolerancji do ich wyzwolenia - żadna koleżanka z klasy by nie powiedziała; O FU UU U! IN CEL!!!!!
Ala2021.09.26 10:09
Wróć na Czerską gdzie twój barłóg i tam zostań plugawcze. Nędznie próbujesz zniszczyć dobro, będziesz się smażył - wiesz gdzie.
.2021.09.26 11:13
zobaczymy Ala ty śmieciu do j e b a n i a. Czerska właśnie broni takiego ścierwa jak ty
rebeliant2021.09.26 7:46
Ofiary gwałtów zbawiły mnie od tego belzebuba Jezusa Chrystusa, który sam krzywdy gwałtu nie poniósł, a podawał się za autentycznego człowieka, który poniósł wszelki krzyż... no nie poniósł, nie dając temu świadectwa. Dlatego też oddaję pokłon ofiarom tego nieodwracalnego zdeptania. Tym bardziej wznoszę modły ku nim, gdyż obalili wywyższanie się Boga ponad inne istoty. Oto Słowo Moje, które gładzi słowo boże.
Ala2021.09.26 10:10
Wróć na Czerską gdzie twój barłóg i tam zostań plugawcze. Nędznie próbujesz zniszczyć dobro, będziesz się smażył - wiesz gdzie.