Ks. prof. Tadeusz Guz: Kościół w Polsce musi lepiej rozpoznać wroga - zdjęcie
09.05.19, 12:30

Ks. prof. Tadeusz Guz: Kościół w Polsce musi lepiej rozpoznać wroga

23

"Nauka chrześcijańska w sensie katolickim jest już od pięciu wieków – nie tylko w Europie, ale i na świecie – przedmiotem pierwszorzędnych ataków ze strony różnych ideologii" - powiedział ks. prof. Tadeusz Guz na antenie Radia Wnet.

Wymienił tu między innymi reformację, rewolucję francuską, przewroty komunistyczne, rewolucję kapitalistyczną, wojny światowe, neomarksizm szkoły frankfurckiej oraz ideologięgender. We wszystkich tych zjawiskach przejawiała się wrogość wobec Pana Boga oraz wobec samego katolicyzmu.

"Mnie osobiście nie zaskakują procesy dokonujące się w Polsce, łącznie z tymi ostatnimi wydarzeniami, bluźnierstwami przeciwko Panu Bogu i Matce Najświętszej, także przeciwko Kościołowi" - powiedział kapłan.

"Nasi, polscy przeciwnicy Pana Boga, Matki Najświętszej czy struktur Kościoła katolickiego, oni nic nowego tutaj nie wnoszą do całej debaty, tylko wyrażają te wielkie negacje Boga, Kościoła i innych wartości" - stwierdził dalej.

Ksiądz profesor podkreślił, że Kościół katolicki w Polsce musi wykonać dużą pracę celem lepszego zrozumienia współczesnych problemów i ataków.

"Do tego abyśmy zrozumieli, o co właściwie chodzi w dziejach świata, niezbędna jest wręcz podstawowa, elementarna wiedza na temat tych głównych artykulacji ducha czasów ostatnich pięciu wieków" - wskazał.

"Kościół katolicki mało zainwestował w kwestię rozpoznania tych nurtów ideologicznych. Katolicyzm polski w obliczu tych wyzwań ideologicznych jest niepewny, nieśmiały, jakby zdezorientowany" - dodał kapłan.

bsw/pch24.pl

Komentarze (23):

krzysztof2019.05.10 8:23
Lewactwo szaleje uderza w ostatni kraj katolicki w jewropejskim sowchozie i tu czeka ich klęska .Po wyborach jest nastąpi ich koniec
prosty2019.05.10 7:00
Błędnie postawiona diagnoza, problemem nie jest słabe rozpoznanie wroga, a konieczność świadomości własnej misji. Mam wrażenie, że KK w Polsce po upadku komuny trochę się pogubił. "Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia." (Konfucjusz)
jarek2019.05.10 5:12
KK powinien tylko strzec i propagować wzorzec prawdy, jakim jest nauka i wiara Jezusa Chrystusa.
Beno2019.05.9 18:55
Kościół dobrze zna swoich wrogów i wie jak sią wobec nich zachować. Nioe trzeba naqwet wracać do Pius XII wystarczy odświeżyć sobie nauczanie i postawę Jana Pawła II i Benedykta XVI. Zło nazywali złem i bynajmniej nie uczyli tolerancji wobec zła.
Foster2019.05.9 16:33
To jest portal katolicki - zatem każdy go odwiedzający powinien tu szukać wzmocnienia swojej wiary, tymczasem czytając artykuły redaktorów Frondy i posty czytelników czuję się mocno zagubiony. Czy czasami złem, które Nas tak poróżniło nie są tematy polityczne ? . Przecież tego się nie da czytać.
anonim2019.05.9 20:48
A ja to czytam.
legenda wschodu2019.05.9 15:29
nazwiska księży odpowiedzialnych za tuszowanie przestępstw seksualnych: Kazimierz Nycz — kardynał (wcześniej przełożony archidiecezji warszawskiej i biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ignacy Jeż — biskup diecezjalny koszalińsko-kołobrzeski (zmarł w 2007 roku). Sławoj Leszek Głódź — arcybiskup, metropolita gdański. Tadeusz Gocłowski — arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej (wcześniej biskup diecezji gdańskiej). Marian Gołębiewski — arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej (wcześniej arcybiskup metropolita wrocławski). Jan Tyrawa — biskup bydgoski. Henryk Gulbinowicz — arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej. Józef Górzyński — arcybiskup, metropolita warmiński. Wojciech Ziemba — arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej. Edmund Piszcz — arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej . Henryk Hoser — arcybiskup senior diecezji warszawsko-praskiej, wizytator apostolski w Medziugorie (wcześniej biskup diecezji warszawsko-praskiej) . Marek Jędraszewski — arcybiskup, metropolita krakowski (wcześniej biskup pomocniczy poznański). Józef Paetz — arcybiskup senior archidiecezji poznańskiej. Józef Michalik — arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej (wcześniej wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskup metropolita przemyski). Andrzej Dziuba — biskup diecezjalny łowicki. Alojzy Orszulik — biskup senior diecezji łowickiej. Jacek Jezierski — biskup diecezjalny elbląski (wcześniej biskup pomocniczy warmiński). Jan Wątroba — biskup diecezji rzeszowskiej (wcześniej biskup pomocniczy częstochowski). Zygmunt Kamiński — arcybiskup senior diecezji szczecińsko-kamieńskiej (wcześniej arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński). Stanisław Stefanek — biskup senior diecezji łomżyńskiej (wcześniej biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński). Marian Przykucki — arcybiskup senior diecezji szczecińsko-kamieńskiej (wcześniej arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński). Stanisław Wielgus — arcybiskup tytularny Vininacium (wcześniej biskup diecezji płockiej). Andrzej Suski — biskup senior diecezji toruńskiej (wcześniej biskup diecezji toruńskiej). Andrzej Czaja — biskup diecezji opolskiej. https://alternatywa.net.pl/kosciol-katolicki-czyli-gang-pedofilski/
ZERR02019.05.9 17:21
i znowu tuszujesz i ukrywasz przed Opinią Publiczną 99,55% przypadków pedofilii sztucznie rozdymając i powielając 0,45%? Kogo ty chronisz?
Glaudiusman2019.05.9 15:28
Ksiądz Profesor ma zupełną rację. Kościół Katolicki jest ciągle atakowany od czasów reformacji, choć i przedtem były pewne groźne herezje. Walka z Kościołem Katolickim (bo inne się nie liczą, to głównie heretycy) będzie trwać do końca świata, bo diabeł, główny inspirator walki nie odpoczywa, bo wie, że czas jest krótki.
michu2019.05.9 15:26
Po to jest hierarchia żeby wskazała ;).
Gamberro2019.05.9 15:07
Mateusz idż się wypałuj. a póżniej wyspowiadaj.
Mateusz2019.05.9 14:32
Dla tej sekty każdy kto chce zmniejszyć jej wpływy jest jej wrogiem.
ret2019.05.9 15:04
Waszą niespotykaną wśród innych mniejszości głupotą tylko te wpływy zwiększacie. Tak to działa, głupiemu i chamskiemu nikt nie zaufa, a wy tę głupotę dopiero teraz tak naprawdę odsłoniliście w całej pełni, by nawet ci , broniący was chrześcijanie, przestali mieć jakiekolwiek wątpliwości co do waszego zezwierzęcenia.
pawel_OPs2019.05.9 15:11
Nie ma przymusu należenia do Kościoła, ani utajnienia członkowstwa, ani innej nauki dla "bardziej" i "mniej wtajemniczonych", więc nie można Kościoła nazywać sektą.
WON z Katolickim Szariatem2019.05.9 14:09
Religia jest i powinna być przedmiotem ‘ataków’ dopóki nie przestanie wywlekać swoje zabobony poza mury kościelne.
Lola2019.05.9 14:20
Wojujący ateisto-globalista, opłacony przez globalnych satanistów w swoim diabelskim żywiole.
Wojujący ateista2019.05.9 16:31
Lola, tak, jestem wojującym ateistom, i nim będę, dopóki nie opuśćcie przestrzeni publicznej. Wasze miejsce jest w kościele, a nie cała Polska. Np., jakim prawem Jezus stał się "Królem Polski"? Jezus może być twoim Królem, ale mi proszę nie wpychać w gardło waszego Jezusa. W Mateusza 6:1 Jezus mówi: Uważajcie, abyście pobożności swojej nie ukazywali przed ludźmi, aby was widziano; ponieważ nie będziecie mieli zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. OK, jak nie kapujesz, co ja ci mówię to zapoznaj się przynajmniej z nakazem swojego Pana.
+++2019.05.9 17:22
Egzorcyzm- jedyne twoje wyjście. Alleluja, Jezu Zbawicielu, jesteśmy z Tobą, przeciw niegodziwości duchów złych i ich czcicieli. Okaż swą moc, oddal od Polski ten szatański atak sił przewrotnych i pysznych, nie pozwól, by Święty Wizerunek Twojej Matki był kolejny raz bezczeszczony przez to przewrotne plemię szatańskie, które Ciebie ukrzyżowało.
ateista egzorcysta2019.05.10 11:02
Ziutek, aleś ty przestraszony, kto cię tak przestraszył? Ale niech ci będzie, bo mnie nie przeszkadza, do kogo ty i inni się modlicie, byleby wierzący nie rościli sobie prawa do całej Polski. Ja nie chce żeby Polska była katolicka; czy żydowska; czy muzułmańska. Państwo ma być świeckie (wspólne), które bezwzględnie respektuje wierzących tak samo jak respektuje ułomnych; homoseksualistów; mniejszości narodowe; itd., natomiast modły mają odbywać się dla wierzących tylko w kościołkach. Nie mogą być obnażane. I ani egzorcyzmy ani święty Boże ci nie pomoże, bo ludzie cenią nade wszystko wolność. I jak polski KK będzie łapczywie zawłaszczał więcej i więcej, to i sami katolicy w końcu powiedzą ‘dosyć’. Nie wierzysz? To popacz na Irlandie.
Max Fiend2019.05.9 14:05
Sami są sobie wrogiem, ale muszą wmawiać wszem i wobec, że są ofiarą "ataków ze strony różnych ideologii" :-D
pat2019.05.9 14:22
Nie różnych ideologii, tylko jednej ideologii- synagogi szatana.
chmiel2019.05.9 13:02
Od poczatku swiata caly czas to samo. Tylko teraz to mocno przyspieszylo, zmiany nastepuja szybko, ataki sa z wszystkich stron dzieki szybkiej informacji. Dlatego duzo ludzi juz psychicznie "wysiada" Chyba wszyscy sa pogubieni. Ot, taki znak czasow ostatecznych.
Maciek Arczyński2019.05.9 13:00
Jaki zdezorientowany? A "Dni Islamu", a "Dni Judaizmu" to pies? Jest znakomicie zorientowany choć ma trochę zapóźnień co do Katolicyzmu niemieckiego... Ale po ostatnim gdańskim "santo subito" nie mam wątpliwości: dogonimy a nawet i przegonimy. W końcu jako gospodarka przeganiamy w tempie rozwoju i Niemcy.