Ks. Józef Kloch: Dla posłów priorytetem nie jest dobro małżeństwa, rodziny i przyszłość demograficzna Polski - zdjęcie
06.02.15, 14:07Ks. Józef Kloch (fot. TVN24/YouTube)

Ks. Józef Kloch: Dla posłów priorytetem nie jest dobro małżeństwa, rodziny i przyszłość demograficzna Polski

17

Konferencja Episkopatu Polski podkreśla raz jeszcze, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Jednak Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi.

Konferencja Episkopatu raz jeszcze przypomina, że Konwencja ogranicza suwerenne kompetencje Polski w sprawach etyki i ochrony rodziny przez nadanie uprawnień kontrolnych pozbawionemu jakiejkolwiek legitymacji demokratycznej komitetowi tzw. ekspertów (GREVIO), który będzie określał, jakie standardy w polityce prawnej, edukacyjnej i wychowawczej ma realizować Polska oraz rozliczać nasz kraj z opieszałości w zmianie wciąż jeszcze obecnego tradycyjnego modelu społeczeństwa.  

Ks. dr hab. Józef Kloch
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

MaR/Episkopat.pl 

Komentarze (17):

anonim2015.02.6 14:20
"Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi." Ot i cała kwintesencja zła jakim stało się uchwalenie tej Konwencji. Nad polityką edukacyjną Rzeczypospolitej Polskiej będzie teraz czuwał jakiś zupełnie niedemokratycznie ustanowiony "Komitet" realizujący cele obłąkańczej ideologii. Zły dzień dla polskiej demokracji i zły dzień dla polskiego społeczeństwa!
anonim2015.02.6 14:35
GenezisX Człowieka zawsze katuje drugi człowiek. Jeżeli ktoś twierdzi że człowieka z definicji katuje małżeństwo i rodzina, bo ktoś taki uważa że źródłem zła jest małżeństwo i rodzina, a nie konkretni ludzie, to ktoś taki wyznaje obłąkaną i szkodliwą ideologię. Za tą konwencją głosowali ludzie opanowani przez obłąkaną i szkodliwą ideologię nie służącą dobru żadnego człowieka.
anonim2015.02.6 14:38
Konwencja została przyjęta głównie głosami tych posłów, którzy utracili moralne prawo do reprezentowania społeczeństwa polskiego. Posłowie, Twojego Ruchu oraz posłowie SLD reprezentują łącznie bardzo niewielki procent polskiego społeczeństwa.
anonim2015.02.6 14:46
ludzie myślą że konwencja ma przestrzec przed przemocą domową a ona jest po to by pedały się gziły gdzie popadnie
anonim2015.02.6 14:57
KK będzie musiał się bardziej zaangażować w uświadomienie dzieci i rodziców zgodnie z Konstytucją i Pismem Św. Konstytucja RP stoi po stronie rodziców. Oddolna ochrona dzieci przez rodziców może obronić je przed zapędami genderystów. Prawo konstytucyjne jest wyższe nad konwencją. Nie możemy sobie pozwolić aby ktokolwiek narzucił nam swoją narrację. Konwencja jest bublem prawnym albowiem posiada zapisy sprzeczne z Konstytucją. Gdy zaczną wprowadzać swoje programy, przez rodziców będziemy mogli ich neutralizować. Przez takie buble legislacyjne za 100 lat będzie u nas bałagan. Robią to nasi wybrańcy.
anonim2015.02.6 15:04
bogdanus, Bez wątpienia organiczna praca u podstaw zawsze jest potrzebna!
anonim2015.02.6 16:12
Zapałki Problem gangów na południu Włoch wynika ze słabości wymiaru sprawiedliwości na tych terenach a nie z samej tylko kultury. Kulturowe uwarunkowania jakie doprowadziły do powstania takich społecznych patologii jaką jest na przykład sycylijska mafia, były spowodowane głównie brakiem jakiejkolwiek organizacji państwowej na tych terenach. Tymczasem neomarksistowskim ideologom nie chodzi o zwalczanie takich czy innych patologii, jakie powstały na bazie różnych kultur. Im chodzi o niszczenie wszelkiej kultury, bo każda kultura dla tych ludzi jest zagrożeniem dla ich obłąkanej ideologii. Komunizm w marksistowskim wydaniu pokazał to najdobitniej i to nie tylko w komunistycznych Chinach...
anonim2015.02.6 16:14
@ tonia za to ty lewaczko jesteś skarbnicą mądrości.
anonim2015.02.6 16:15
AirWolf Ks. Kloch nikogo i niczego się nie przeraził. Raczej wyraził swoją krytyczną opinię wobec decyzji posłów lewicy oraz wskazał na negatywne konsekwencje tej pożałowania godnej decyzji.
anonim2015.02.6 16:17
Dlaczego ks zdziwiony nie rozumiem . Układy i tolerowanie przez KK tego bandyckiego systemu przez 25 lat daje się we znaki każdemu. Był czas że ludzie zaufali kościołowi i był czas by kościół pomógł swojemu narodowi.Wywalczyli dla siebie konkordat , a owieczki za mur. Brak siły jedności w KK daje właśnie takie żniwo. Pamiętam JP II usunął siostry Karmelitanki z terenu obozu w Auschwitz , to do czyjej bramki grał KK .Jak dziś Nycz gości się z rządem , inny czyni pogrzeby komunistom z honorami to czyj to honor pada w gruzach?
anonim2015.02.6 16:51
Właśnie jesteśmy swiadkami eksterminacji duchowej narodu polskiego rękami najemników z PO, którzy za srebrniki zrobią wszystko żeby upodlić naród i zrobić z nas niewolników i degeneratów. Ale to im na dobre nie wyjdzie. Przyjdzie dzień gdy będą przepraszać na kolanach, za swoją pefidię i perwersję.
anonim2015.02.6 17:59
Episkopat jest ekspertem od: płodności ludzkiej, seksualności, rodziny, wychowywania dzieci, otwierania McDonaldsów, sklepów, dróg powiatowych... ale najwyraźniej nie ma zbyt wielkiego pojęcia o sprawach religii, bo na ten temat wypowiada się najrzadziej.
anonim2015.02.6 20:48
Nowakowska i Anita F Podpalacie Polskę razem z premierką Kopaczer zamiast stać przy garach i mopie i przestańcie w końcu bić swoich mężów. A może wy macie żony?
anonim2015.02.6 21:23
[email protected] Moja żona boi się AirWolfó[email protected] Tacy nie mają jakichkolwiek zasad. Bija kogo popadnie, byle Katolik.
anonim2015.02.6 21:25
[email protected] Świata nie zatrzymam. Sam zgnije.
anonim2015.02.6 21:30
Ale cóż motłoch przyjmie każdą ustawę byle była restrykcyjna wobec normalnych, nie zboczonych ludzi i religii.
anonim2015.02.6 21:40
No dla ksiedza przyszlosc demograficzna to rzeczywiscie priorytet :) No chyba ze nie ujawniaja ile maja dzieci na boku