Ks. Dziewiecki wyjaśnia, czy może być małżeństwo na odległość! - zdjęcie
29.04.19, 13:22(fot. screen)

Ks. Dziewiecki wyjaśnia, czy może być małżeństwo na odległość!

5

W kolejnym odcinku rozważań nad przysięgą małżeńską ks. Marek Dziewiecki mówi o tym, co oznaczają słowa "nie opuszczę cię aż do śmierci". 

- Nie opuścić aż do śmierci oznacza przede wszystkim być FIZYCZNIE blisko. Dlatego, gdybym miał awansować, lepiej zarabiać, ale kosztem bliskości - to nie. To za duża strata - mówi ks. Marek Dziewiecki.

- Rodziców, krewnych i dorosłe dzieci można kochać na odległość. Ale małżonka mam kochać z bliska aż do śmierci! - dodawał

 

bz/ Salve NET

Komentarze (5):

Angelus2019.04.29 18:03
Sądzę, że Pani Marysia z mięsnego, mogłaby udzielić kilku wskazówek duchownym katolickim, jak żyć w celibacie. Wet za wet.
JaKi2019.04.29 16:19
To ten sam debil który mówił że miłość jest możliwa tylko w katolicyzmie? To dlaczego katolicy się najczęściej rozwodzą?Czyżby jednak nie było tam miłości?
andrzejhahn32019.04.29 14:56
znowu ten kretyn dziewiecki otwiera ryj na temat malzenstwa......co za palant
Jestem w Kościele2019.04.29 14:30
GEJOWSKI ATAK NA KAPŁANA "Nawet tak wyjątkowy czas jak Święta Wielkiej Nocy jest dla środowisk LGBT okazją do odrażającej prowokacji! Już niejednokrotnie zawiadamiałam Pana o haniebnych pomysłach działaczy LGBT. Jedną z ostatnich akcji było podpisanie przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karty Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transwestytów. Dziś piszę do Pana, aby powiedzieć o kolejnym wybryku zawodowych homoaktywistów. Właśnie w tak ważnym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych postanowili znowu zaatakować W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą - symbolem politycznego ruchu homoseksualnego. W kościele próbowali wetknąć flagi w Grobie Pańskim przygotowanym tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz ks. Tadeusz Łebkowski odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów z kościoła. Zdążyli oni nagrać film, na którym widać, jak prowokują kapłana i awanturują się w świątyni. O sprawie szybko napisała "Gazeta Wyborcza", która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualiźmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane. To nie pierwszy taki przypadek błyskawicznego ataku lewicowych mediów na ludzi broniących się przed agresją ruchu LGBT. Widać zależność i współdziałanie homoaktywistów i zideologizowanych dziennikarzy na rzecz niszczenia dobra, prawdy i piękna. Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Uruchomiliśmy zatem petycję poparcia dla Księdza Łebkowskiego, która trafi do proboszcza, a jej kopia jest automatycznie kierowana do kurii płockiej.. Chcemy w ten sposób wesprzeć odważnego kapłana i dać sygnał biskupowi miejsca, że wierni są wdzięczni za obronę nauczania Kościoła Katolickiego"
anonim2019.04.29 13:56
Księża ekspertami w sprawie małżeństwa. Hahahahaha