27.02.14, 17:02Krzysztof Bosak (fot.Facebook)

Krzysztof Bosak dla Fronda.pl: Skok na stanowiska

Fronda.pl: Jak pan ocenia nowowybranego prezesa Narodowego Banku Ukrainy Stepana Kubiwa?

Krzysztof Bosak: Oceniam go jak najgorzej. Jeśli prawdziwe są informację, że narobi on strat na około miliard złotych, które później musiał pokrywać Bank Polski, który przejął jeden z banków ukraińskich. Jeśli prawdą są te detale biograficzne, że był on członkiem Komsomołu itp. to świadczy jak najgorzej o nim i o tych, którzy go protegowali. To pokazuje, jak zwykle przy takich sytuacjach jaka miała miejsce na Ukrainie, poczciwi szlachetni ludzie walczą o zmianę, a przy okazji inni dokonują skoku na stanowiska.    

Not.Ab 

Komentarze

anonim2014.02.27 17:48
Nie ma to jak merytoryczna dyskusja, no nie, panie Marcinave?
anonim2014.02.27 18:09
a kim jest ten Bosak?
anonim2014.02.27 18:21
Świeży powiew w polityce.Nareszcie jakaś odmiana od tej zgnilizny komunistycznej. Kibicuje młodym brawo!
anonim2014.02.27 18:24
Neo?
anonim2014.02.28 4:35
Pozostaje nam wiara, że tym razem już Majdan będzie wnikliwie patrzył na ręce tym, w ręce których oddał zarządzanie krajem. Stepan Kubiwa, był jednym z komendantów Majdanu. Jakie będą wyniki pracy Stepana Kubiwy - czas pokaże, jeżeli gościu się nie sprawdzi, to się go odwoła. Nie wiadomo zresztą, czy wybór nowych władz jest ostateczny, bo Majdan jeszcze się nie rozwiązał, a pewne nominacje wzbudziły sprzeciw rewolucjonistów.
anonim2014.02.28 5:15
casimirus napisał: " Jedynym sposobem na uniknięcie konfliktu jest powrót do władzy legalnego prezydenta Ukrainy. Albo jego odwołanie z zgodnie z Konstytucją tego kraju. " *** Jedynym i najbardziej słusznym sposobem jest doprowadzenie byłego prezydenta Ukrainy przed Trybunał w Hadze - niech już międzynarodowy Sąd wyda wyrok - jest winnym czy nie tego, iż doszło do przelewu krwi, i czy okradł swój naród czy nie. Pozwolę sobie przypomnieć, że z podobnego pokroju tyranem, Kadafim (Libia) nie cackano się, nie zadawano sobie specjalnego trudu, aby postawić drania przed Sądem, został po prostu skasowany. Jeżeli List gończy za Janukowiczem zostanie zaakceptowany w świecie, przez odpowiednie gremium, facet zostanie potraktowany tak, jak inni zbrodniarze i doprowadzony przed Trybunał.w Hadze, Jak na razie Szwajcarski rząd podjął decyzję, że jeżeli Janukowicz miał konta w ich bankach, to zostaną one zablokowane. "Jak wyjaśnił rzecznik Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych Szwajcarii Pierre-Alain Eltschinger, decyzja w tej sprawie została podjęta z "własnej inicjatywy" władz. Oznacza to tyle, że nowy rząd Ukrainy nie wystąpił z takim wnioskiem." *** Ekonomista Anders Aslund "Financial Times" wyliczył wartość majątku zgromadzonego przez Janukowycza i jego rodzinę na 12 miliardów dolarów. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1063224,Szwajcarskie-konta-bankowe-Janukowycza-zostana-zablokowane