Korwin-Mikke: Państwo Izrael nie ma nic wspólnego z Holokaustem - zdjęcie
14.05.19, 08:42(fot. screen)

Korwin-Mikke: Państwo Izrael nie ma nic wspólnego z Holokaustem

16

- Państwo Izrael nie ma nic wspólnego z Holokaustem. Mordowani Żydzi byli polskimi obywatelami i nie mieli nic wspólnego z Izraelem. Państwo Izrael nie ma prawa na ten temat się wypowiadać - powiedział w Polsat News Janusz Korwin-Mikke, odnosząc się  do amerykańskiej ustawy 447, dotyczącej zwrotu mienia żydowskiego.

"Powtarzam - ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji" - zapewniła w poniedziałek na Twitterze Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

Jak podkreślił Janusz Korwin-Mikke "pani Mosbacher nie powiedziała nic nowego".

- Ustawa 447 mówi tylko i wyłącznie o monitorowaniu tego procesu i sporządzeniu raportu - stwierdził

- Tylko, w jakim celu robić ten raport, jeżeli potem nie miałoby za tym pójść żądanie oddawania? - pytał polityk.

Według niego "żaden rząd państwa nie może sobie pozwolić, żeby rząd innego państwa monitorował, to czy on wypełnia zobowiązania międzynarodowe". Zdaniem polityka Konfederacji, na podobne zachowanie innego państwa "może sobie pozwolić jedynie kolonia lub państwo, które przegrało wojnę". 

Korwin - Mikke uważa również, że Polska jest dla Ameryki kolonią,  skoro monitorują to, co my robimy.

- W Ameryce istnieje od wielu lat, opisane przez prof. Norman Finkelsteina, "przedsiębiorstwo Holokaust" i cwaniacy, którzy żyją z wyciągania pieniędzy pod pretekstem zwrotu mienia - powiedział.

- Wszyscy byli zadowoleni. Tylko ofiary Holokaustu się skończyły. Nie ma ofiar Holokaustu. Jeżeli ktoś ma 90 lat, to znaczy, że miał świetne życie, bo dożył tak pięknego wieku. (...) Niemcy już nie chcą płacić, więc szukają frajerów. Wiadomo, że w Ameryce jest opinia, że Polak jest głupi, są to "polish jokes" i Polacy jak głupi zapłacą - dodał Korwin-Mikke.   

taz/PolsatNews.pl

Komentarze (16):

Reytan2019.05.14 15:01
PO to partia interesow komunistycznych,PIS to partia interesow zydowsko-masonskich. Czas na ZMIANE. Konfederacja !
violencja2019.09.7 22:13
Tak , ale niepokojące jest odejście Kai Godek
Każdy gra jak przeciwnik pozwala2019.05.14 10:46
a rząd warszawski pozwala Żydom na wszystko. Żydzi z Izraela i USA hektolitry g..a na Polskę wylewają, a warszawscy politycy tylko się usprawiedliwiają. Żadnej kontrofensywy i mówienia o zbrodniach, kradzieżach, oszustwach i działaniach na szkodę Polski popełnionych wieki przez Żydów. Żadnej reakcji dyplomatycznej choć politycy rządu Izraela wprost kłamią, fałszują historię i Polaków pomawiają. To co robią warszawscy politycy to zdrada.
Olej2019.05.14 9:35
I na koniec ! Żeby tę –polską eklektyczną kamienicę wyremontować, trzeba wy......ić ze wszystkich jej pomieszczeń żulię, wywalić ją razem z jej gratami, jak trzeba przez okna. To jest konieczność dziejowa. Jedni mówią o jej stopniowej modernizacji, inni o zależności od zewnętrznych czynszowników, wskazując na stan bez recepty na zmianę. Ja twierdzę wciąż od lat. Tylko twarda łapa może coś w tej sprawie uczynić, twarda łapa biorąca za mordę rodzimych ,,lokatorów’’ i wszelkiej maści tałatajstwo rozkradające nasz wspólny gmach naszego losu. Jeżeli my sami w naszym domu nie zrobimy porządku to inni będą robić ten porządek za nas. Póki co tak się wciąż dzieje, że nam ustawiają meble inni i decydują co gdzie ma stać.
Olej2019.05.14 9:23
Pomiędzy 1918 – 1939 byliśmy państwem. Od 1945 byliśmy sowiecką kolonia Od 1989 zostaliśmy półkolonią z rodzimymi bolszewikami jako najemnymi zarządzającymi pogłowiem i półgłowiem. Wyciskającymi ,,sok’’ z czego się tylko da. Ten stan się w niewielkim stopniu zmienia, przy ogólnym oporze zewnętrznym i wewnętrznym. Trudno jest zmienić układ okrąśgłostołowy, w którym w/w i wypowiadający się pan ma swój wkład. Jak zresztą cała ta ferajna etosowych o-pozycjo-nistów. Spozycjonowanych odpowiednio przez bezpiekę. Zmianę tego stanu zapowiadał PiS i się zablokował. Nie wiadomo czy z oporu materii, czy z naleciałego zewsząd oportunizmu, powodowanego zmianą miejsca zasiadania. Wedle zasady, że punkt widzenia zależy od siedzenia. Tak też będzie z panek Korwinem, który widzi tę kolonię amerykańską tracąc z oczu kolonię sowiecką. Mimo wszystko wolę amerykańską od sowieckiej. Innej alternatywy pan Korwin nie zadaje i niw wskazuje, gdyż w rzeczy samej innej alternatywy nie ma.
Reytan2019.05.14 14:58
To jest bzdura i klamstwo. Nalezy walczyc o status Polski taki jaki maja kraje Zachodu,nalezace do NATO,i TYLKO o to chodzi Konfederacji.,wy podli agenci i prowokatorzy.
man.of.Stagira2019.05.14 9:21
. . Każdy mądry wie jak skończyła Liga Polskich Rodzin i jak skończył mec. Roman Giertych. To samo grozi tym którzy pójdą za Konfederacją. Czyli zniszczą jedyny od 30 lat rząd który w jakimkolwiek stopniu przeciwstawia się złodziejom i mafii w urzędach rodem z PRL. . . W 2007 roku to właśnie LPR pogrążył rząd który nie musiał upadać. Panowie z Konfederacji to, niestety, powtórka z Romana Giertycha. Przy pierwszej okazji, dla rzekomo pryncypialnych powodów odwrócą się i będzie Giertych+. . . Ś L E P E ambicje Konfederatów rodzaju Sośniarz lub Braun - pierwszy chce związków partnerskich w formie umów cywilnych, drugi chce neutralności (!) Polski, Bartyzel proponuje LGBT+, zaś red. Michalkiewicz staje pryncypialnie po stronie Obywateli UB - WYKLUCZAJĄ ich z gry. . Sama ANTY-europejskość to trochę mało jak na program. Dodatkowo nienawiść do PiS czyni ich niezdolnymi do jakiejkolwiek k o a l i c j i. GŁOS ODDANY – GŁOS STRACONY. Szach - Mat. . Konfederacja = Giertych + . Pamiętajcie.
Dariusz2019.05.14 13:06
Nic dodać, nic ująć.
Reytan2019.05.14 14:54
Prostytutki antypolskie to POPIS i zdrada Polski. Kaczynski bedziesz wisiec od wyroku tuz obok Tuska.
Bizon2019.05.14 9:15
No, to chyba tym razem Frondelek nie zniechęci Polaków do głosowania na Konfederację, bo jak mniemam i dedukuję, taki był cel zamieszczenia tutaj tego artykułu.
stahu2019.06.12 8:11
Najn.... cza robicz burdel w głowa Polak !
sn2019.05.14 9:10
Proponuję przyjęcie ustawy o zwrocie bezspadkowego mienia ofiarom amerykańskiego podboju dzikiego zachodu, tj. indianom i monitorowanie jej wypełnienia przez rząd USA.
prosty2019.05.14 9:40
Dałem plusa, ale to tak nie działa. Przez analogię moglibyśmy uchwalić ustawę monitorującą zwrot mienia i przestrzeganie tam praw człowieka. W razie negatywnych wniosków z raportu nałożymy restrykcje na firmy handlujące z USA, wprowadzimy cła na ich towary, wprowadzimy do USA wizy itd. Polska powinna reagować na problem całościowo i aktywnie działać na rzecz prawdy historycznej na szerokim polu międzynarodowym, JKM ma rację, że problemem dla nas mogą być dalsze działania po raporcie.
JR2019.05.14 9:00
Mam obiekcje co do niektórych wypowiedzi Korwina-Mikke, ale tu ma rację.
violencja2019.09.7 22:10
Nie do końca , polscy żydzi w pewnej części nie integrowali się z nami , nie uczyli się polskiego języka , nie chcieli.
anonim2019.09.11 1:46
W ponizszym tekscie przedstawiam kilkanascie przykladów osób pochodzenia zydowskiego, znanych z polskiego patriotyzmu badz tez z obrony dobrego imienia Polski przed oszczerstwami. Niestety wiekszosc z nich jest obecnie zapomniana badz celowo przemilczana.Ludwik Uiberall, urodzony 28 pazdziernika 1897 r. syn adwokata w Rzeszowie. Na wezwanie Ojczyzny zglosil sie jako ochotnik dnia l listopada do 10 p. p. wojska polskiego i walczac z tak zwanymi „Ukraincami" wkroczyl 11 listopada do Przemysla. Tu przy sforsowaniu mostu zelaznego na Sanie, kroczac na czele oddzialu, zostal ciezko ranny i pomimo wysilków i staran lekarzy zmarl w szpitalu dnia 4 grudnia.Leopold Caro, znany ekonomista pochodzenia zydowskiego, czujac sie bez reszty zwiazany z Polska, z tym wiekszym oburzeniem reagowal na niegodne zachowanie sie czesci Zydów wobec polskiej sprawy.Arkady Fiedler prozaik, reportazysta, przyrodnik i podróznik. Bral udzial w powstaniu wielkopolskim i w tworzeniu Polskiej Organizacji Wojskowej w latach 1918-1920. W latach 1939-1942 w Polskich Silach Zbrojnych na Zachodzie.