Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich zaapelowała do Polaków o zapoznanie się z zapisami Konwencji i przekonywanie senatorów do tego, by odrzucili ustawę dot. jej ratyfikacji.

"Przychodzi do nas antychrześcijańska rewolucja kulturowa oparta na ideologii genderowej, na zmianie definicji płci. To właśnie wprowadza ta Konwencja. Tytuł jest niesłychanie mylący, oszukańczy wręcz, bo nie zapobiega przemocy wobec kobiet tylko wprowadza zupełnie inne zapisy. Musimy zrozumieć czym jest ta konwencja, przeczytać i protestować" – powiedziała na antenie Radia Maryja Ewa Kowalewska.

Kowalewska podkreśliła, że wczorajsze głosowanie w Sejmie nie kończy sprawy. Dodała, że potrzeba dużej pracy w informowaniu społeczeństwa o niebezpiecznych zapisach tego dokumentu.

"Chodzi o nasze dzieci, o nas samych, o nasze rodziny. Będziemy mieli pełną promocje i przymus wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich jednopłciowych. Będziemy mieli dostosowanie polskiego prawa i systemu edukacyjnego do tego, aby nasze dzieci były przymusowo uczone w szkole, że zachowania homoseksualne są jak najbardziej normalne i to jest początek tego procesu. Musimy być w pełni tego świadomi" – dodała prezes Forum Kobiet Polskich.

MaR/Radio Maryja