Koniec świata. Gwiazda TVN Style chwali wielodzietność. "Codziennie dziękuję Bogu za to, co mam!" - zdjęcie
22.08.13, 09:15Logo TVN Style

Koniec świata. Gwiazda TVN Style chwali wielodzietność. "Codziennie dziękuję Bogu za to, co mam!"

20

Katarzyna Bosacka, dziennikarka TVN Style zachwala wielodzietność. W rozmowie z Kobieta.onet.pl celebrytka przekonuje, że rodzeństwo szybko się usamodzielnia, kiedy rodzice nie mają czasu na zapinanie dzieciakom kurtki czy wiązanie butów. Kilkoro dzieci skutecznie oducza nadopiekuńczości. „Kiedy na świecie pojawiła się Zosia, dwuletnia Marysia zaczęła sama się ubierać. Co z tego, że rajstopki były trochę niedociągnięte, a sweterek włożony na lewą stronę? Ważna była chęć” - docenia Bosacka.

Dziennikarka odnosi się także do mitów krążących na temat wielodzietnych. „W Polsce dominuje model rodziny 2 plus 1, czyli w sumie możemy powiedzieć, że jesteśmy anormalne. Rośnie nam pokolenie małych cesarzy, wychuchanych, wydmuchanych jedynaków, stąd brak zrozumienia dla tych, którzy chcą mieć i mają więcej dzieci. "Katole", "wariaci, co nie znają antykoncepcji", "patologia", "matki Polki”, nieraz to słyszałam” - wspomina. Jej zdaniem, polska demografia to nie tyle katastrofa, co po prostu dramat. Dodaje, że państwu powinno zależeć na tym, aby Polacy mieli jak najwięcej dzieci, ale „bez spójnej polityki prorodzinnej nic się nie zmieni”. 

Bosacka, mama czwórki dzieci zapewnia, że żadne z nich nie było owocem „wpadki”. „Zawsze chcieliśmy mieć dużo dzieci, zwłaszcza że dla mnie to ostatni moment na macierzyństwo” - wyznaje dziennikarka i zapewnia, że w jej rodzinie każde kolejne dziecko witane jest z radością, nie tylko przez rodziców, ale także przez rodzeństwo, które wprost wyrywa sobie z rąk najmłodsze dziecko. „Najmłodsza, Zosia, kiedy dowiedziała się, że jestem w ciąży, rozpłakała się, mówiąc, że "całe życie na to czekała" – wspomina.

Gwiazda TVN Style na koniec wyznaje: „Codziennie dziękuję Bogu za to, co mam! I nigdy nie zamieniłabym go (swojego życia - przyp. MBW) na życie pięknej, szczupłej, wielkookiej, wysokiej, długowłosej, cycatej, bogatej, superubranej, opalonej i świetnie wyglądającej singielki”.

MBW/Kobieta.onet.pl 

Komentarze (20):

anonim2013.08.22 10:52
"Kiedy Twój lud spotka klęska od nieprzyjaciela za to, że zgrzeszył przeciw Tobie, a oni się nawrócą do Ciebie i będą wzywać Twego imienia, modlić się do Ciebie i błagać w tej świątyni, wtedy Ty wysłuchaj w niebiosach i przebacz grzech Twego ludu, Izraela, i przyprowadź ich z powrotem do kraju, który dałeś ich przodkom".
anonim2013.08.22 10:55
Na wszelką propagandę pronatalistyczną jest ZA PÓŹNO. Poza tym - rząd CELOWO tak bardzo wyzyskiwał fiskalnie i atakował propagandowo, aby zdepopulować naród. Aby uratować sytuację, przeciętna Polka od teraz powinna urodzić CZWORO dzieci. Jeśli pamiętamy jak wiele jest bezpłodnych (na własne życzenie) to oznacza PIĘCIORO. A wyzysk podatkowy jaki był taki jest.
anonim2013.08.22 11:15
Zerro, rozumiem ze mówisz tak na podstawie własnego doświadczenia. Ile masz dzieci?
anonim2013.08.22 11:15
Db7 To ty sie ośmieszasz. W którym miejscu napisałem nieprawdę? Czy w tym, że potrzeba średnio 4 dzieci? (wystarczy policzyć dane GUS żeby wiedzieć że to prawda) czy w tym, ze Polacy sa wyjątkowo wyzyskiwani fiskalnie? (wystarczy policzyć, że łączny podatek może przekroczyć 90%) czy w tym, że rząd "polski" współpracuje np z ONZ która oficjalnie zakłada dla Polski 14,6 mln ludności? No, dawaj...
anonim2013.08.22 11:34
Dlaczego koniec świata? Cejrowski też występuje w TVN Style i jest wierzącym katolikiem, skąd więc to zdziwienie względem Bosackiej?
anonim2013.08.22 12:01
Blagam - litosci! Narod wymiera,wiec wystawili laske do wmawiania,ze macierzynstwo jest trendy,bo potrzeba im po prostu wiecej niewolnikow. Przestancie trabic o tej katastrofie demograficznej - to jedyne co moze ocalic Polske - zaglodzic hydre urzednicza,az pasozyt odpadnie i ucieknie i wtedy dopiero bedzie mozna odbudowywac panstwo i narod.
anonim2013.08.22 12:15
W zalewie szmiry i oglupiających programów dla pań- właśnie programy pani Kasi Bosackiej m.in. "Wiem co jem" z przyjemnością ( i pożytkiem0 da się oglądać. Przy tym jest zabawna i sympatyczna:) Szacunek dla tej pani:)
anonim2013.08.22 12:30
Zerro - jakiś link do dokumentu ONZ potwierdzającego to co mówisz?
anonim2013.08.22 12:47
15 milionów Polaków – Jan Łopuszański http://www.bibula.com/?p=36602 SKRÓT Jednym z najbardziej nagłośnionych programów globalistycznych był raport “Granice wzrostu”, przygotowany dla Klubu Rzymskiego w 1972 roku przez zespół naukowców z Massachusetts Institute of Technology (USA), pod kierownictwem małżeństwa Dennisa i Donelli Meadowsów./.../ Wnioskiem z raportu był postulat standaryzowania wzrostu w skali globalnej przez standaryzowanie w skali globalnej wszystkich jego czynników. Jednym ze standaryzowanych czynników miał być zatem także przyrost demograficzny./.../ Skutkiem tego stanowiska stało się między innymi typowanie dopuszczalnych liczb ludności dla poszczególnych krajów świata i postawiony w latach 90. XX wieku postulat światowej policji populacyjnej, stojącej na straży tych limitów. Światową policję populacyjną postulował m.in. Boutros Boutros Ghali, polityk egipski, sekretarz generalny ONZ w latach 1992-1996. Plan ustanowienia policji populacyjnej na kongresie demograficznym w Kairze w 1994 roku został zablokowany głównie dzięki energicznej akcji Stolicy Apostolskiej i osobiście Jana Pawła II. Wracając do programów dla Polski. Po kongresie demograficznym, który odbył się w Bukareszcie w końcu 1974 roku, profesor Meadows udał się w objazd stolic ówczesnych krajów socjalistycznych, między innymi do Warszawy. Z tej okazji ukazujący się w PRL tygodnik “Kultura” (nr 2/604 z 12 stycznia 1975 roku) przeprowadził wywiad z Meadowsem zatytułowany “Granice prognozy”. To właśnie w tym wywiadzie profesor Meadows stwierdził, że około 15 milionów ludności dla Polski “gwarantowałoby równowagę”. Natomiast według danych, które nieco wcześniej pozyskali poufnie koledzy z mego środowiska politycznego, na rok 2040 (taką perspektywę czasową przyjęły wówczas środowiska zbliżone do Klubu Rzymskiego) planowano dla Polski dokładnie 14,6 miliona mieszkańców. Dane te pokrywają się z informacją Meadowsa. Warto pamiętać, że w tamtym czasie ludność Polski liczyła ponad 38 milionów./.../ Oto, co miał do przekazania zniewolonym przez sowiecki socjalizm Polakom przedstawiciel “wolnego świata”.
anonim2013.08.22 13:31
A co Redaktorka MBW taka zdziwiona? Wielodzietność to taki sam dar jak pojedyncze życie. Kościół to pochwala a rodzice mają tyle dzieci ile im Bóg dał. Naprawdę wielodzietność to nie koniec świata.....
anonim2013.08.22 13:41
Zerro - uśmiałem się. Ty bierzesz takie rzeczy na poważnie? Artykuł na niszowej "niezależnej" stronce internetowej o tym ktoś coś widział w latach 70-tych i nam to teraz grozi? Że ktoś miał jakieś pomysły na forum ONZ? I co z tego?
anonim2013.08.22 13:49
Szarleju wykazujesz typową dla lemmich dziecięca naiwność. Żyj dalej swoim prostym życiem z televizorka. Tylko po kiego ładujesz się na frondzie? Nikt cię tu nie chce. A przecież wystarczy rzut oka na dane GUS, aby zobaczyć że juz teraz liczba dzieci oznacza polskę 20-milionową... taki przypadek. Przypadkiem są tez deklaracje Billa gatesa o wyduszeniu miliarda luda. Szarleju, nie zamierzam cię przekonywać, szkoda czasu na twardogłowego dogmatyka. To nie są informacje dla ciebie tylko dla innych czytających forum.
anonim2013.08.22 14:47
@sempreverita "P.S Dzieci mam czworo." A ja dziewięcioro i sie nie chwalę!!. @blastocysta Ty znowiu swoje bzdety wciskasz!! In Vitro z miłości ale do siebie- czyli egoizm ludzki najwyzszej skali!!. PS.Czy w twym hospcjum wykładasz o in vitro?!
anonim2013.08.22 14:52
WSPANIAŁA POSTAWA , KAPITALNE SŁOWNICTWO I PROSTODUSZNY STYL , OBY TAKICH WIĘCEJ!
anonim2013.08.22 17:37
Annaiwona "katopolaczków - cepów" Myślałem, że Elliza jest stachanowcem w czerwonej nowomowie, ale widzę, że ma konkurencję.
anonim2013.08.22 18:20
Zerro - ja wiem co się dzieje, jakie Polska ma perspektywy na najbliższe 20 lat i jakie są dane GUS-u, tego mi tłumaczyć nie musisz. Ja po prostu w życiu nie uwierzę że to efekt jakiegoś wielkiego światowego programu ONZ mającego na celu depopulację globu. I jeszcze podpierasz takie teoria jakąś pseudo-poważną stroną internetową. Przecież takie banialuki to się wygłasza zaraz po tym że Amerykanie sami wysadzili WTC tuż po tym jak zarazili pół Afryki AIDS. Ty wszędzie widzisz spiski, "przypadki nie sądze" itp. A ja Ci mówię, że rządzą nami kretyni bez cohones.
anonim2013.08.22 18:37
Szarleju, jeszcze inne spojrzenie: http://slomski.us/2013/08/22/depopulacja/
anonim2013.08.22 20:05
Zerro - kolejna "mądra" strona internetowa. Nie wiem w jaki sposób można nazwać wojnę domową celową depopulacją. Autor bloga który zlinkowałeś pisze dość niespójnie - najpierw mówi że nie ma powodów (ropa, bogactwa) aby interweniować w Syrii a potem mówi że to po to żeby depopulacja była.
anonim2013.08.22 21:45
Szarleju nie zdajesz kolejnych testów Od kiedy to w Syrii trwa wojna domowa? Odkąd w TVN tak powiedzieli? Nie zrozumiałeś w ząb co autor napisał - a jakoś zrozumieli jego komentatorzy. Kicha.
anonim2013.08.23 4:43
Pani Kasiu, jest Pani inspirująca.