Jak informuje portal TVP Info, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał we wtorek orzeczenie w sprawie Arkadiusza Szczurka, który w lipcu 2021biegał po Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie.

Szczurek to znany aktywista udzielający się w trakcie wieców antyrządowych. - Działał z Obywatelami RP i Lotną Brygadą Opozycji – organizacjami, które zasłynęły  drwinami z polskich żołnierzy i jeżdżeniem za wojskowymi tekturowym czołgiem przed Grobem Nieznanego Żołnierza – podaje portal TVP Info.

Szczurek pomniki Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej profanuje regularnie, przy tym brylując w niektórych mediach.

Podczas zajścia z ubiegłego roku w centrum Warszawy był razem z  Katarzyną A. – znaną z wulgarnych wypowiedzi i kojarzoną jako  „babcia Kasia”, która także ma postawionych kilka zarzutów.

Co szczególnie bulwersujące, w trakcie rozprawy, która odbyła się we wtorek, sędziaprzewodniczący rozprawie Michał Piotrowski zasądził ze Skarbu Państwa na rzecz wandala 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami.

W uzasadnieniu czytamy, że wymienioną kwotę zasądzono „tytułem zadośćuczynienia za niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie 22 lipca 2021 r. przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Warszawie”.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

mp/portal tvp info