Komisja Europejska: Recesja w Polsce będzie najpłytsza w całej UE! - zdjęcie
07.07.20, 09:50Fot. via Pixabay - geralt / crsntdesign

Komisja Europejska: Recesja w Polsce będzie najpłytsza w całej UE!

16

O 4,6 proc. w przyszłym roku skurczy się Produkt Krajowy Brutto Polski – informuje w swojej najnowszej prognozie gospodarczej Komisja Europejska. Recesja w Polsce ma być najpłytsza w całej Unii Europejskiej!

Choć całościowo prognozy gospodarcze KE nie są tak pozytywne jak ta opublikowana wiosną (wtedy mówiono o spadku 4,3 proc.), w porównaniu do pozostałych krajów Unii Europejskiej sytuacja w Polsce wygląda naprawdę dobrze.

W prognozie poinformowano, że:

Polska gospodarka pokazała relatywną odporność w pierwszym kwartale, głównie przez jej niską ekspozycję na sektory dotknięte trudnościami i zróżnicowaną strukturę ekonomiczną”.

Podkreślono w niej też, że zagrożeniami dla gospodarki UE są teraz: nowa fala pandemii, wysokie bezrobocie czy brak porozumienia jeśli chodzi o brexit. Zaznaczono też, że wspomniane prognozy są obarczone dużą niepewnością i opierają się na szeregu „krytycznych założeń”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (16):

Seks kamerki2020.07.7 16:29
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
edi2020.07.7 15:51
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Foster2020.07.7 12:42
To nie przez przypadek taki komunikat. Pieniądze z Funduszu spójności tylko dla najbardziej poszkodowanych. Polska do tego dopłaci, bo koronawirus w porównaniu z krajami Europy Zachoniej i Południowej ją ominął.
"Polska do tego dopłaci2020.07.7 12:55
bo koronawirus w porównaniu z krajami Europy Zachoniej i Południowej ją ominął." - I znowu Prezesa i PIS-u wina! Nie ma to jak syf gospodarczy ! Nie żyje PRL!
"ominął" Foster?2020.07.7 12:58
A może w tym jest jakaś zasługa Szumowskiego, Morawieckiego, Dudy .... O zgrozo ! Rządu?!
Anonim2020.07.7 10:38
Przed chwilą w "Agrobiznesie" (TVP1, g. 12:15), że rolnicy europejscy tracą chęć do pracy bo ciągle ktoś ma do nich pretensje o sposób produkcji. Mniemam, że chodzi o pretensje, które np. artykułuje p. Spurek. Najmocniej zniechęcają się rolnicy francuscy, ale w innych krajach Zachodu też nie jest ciekawie. Ciekawe co będzie żarła p. Spurek jak rolnicy zwiną swoje interesy... Szczaw i mirabelki? Wszystkim mądrym inaczej przypominam, że nawet jak będą mieli ściany zbudowane ze sztabek złota a chleba nie będzie bo nie miał kto ziarna na chleb wyprodukować to i tak umrą z głodu. Rolnictwo należy chronić bo to jest podstawa naszego bytu. A różnych ekologicznych debili pognać tam gdzie ich miejsce. Na Księżyc. Będzie ekologicznie bo przestaną zanieczyszczać atmosferę.
Anonim2020.07.7 10:41
Errata: "Przed chwilą w "Agrobiznesie" (TVP1, g. 12:15) było, że...
Foster2020.07.7 12:44
Bzdury pleciesz - to przkaz lobby rolniczego.
Anonim2020.07.7 16:40
Pogadamy jak się okaże, że "do garnka nie będzie co włożyć".
Wiesław Kaloryfer2020.07.7 10:28
Za Morawieckiego jak za Tuska - Polska zieloną wyspą w UE, bo u innych jeszcze gorzej niż u nas. I równamy do poziomu Zachodu nie dlatego, że u nas coraz lepiej, a dlatego, że u nich coraz gorzej. Trochę to przypomina rosyjską anegdotę po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Japonii i Korei. Rosjanie wtedy podobnie jak Polacy nie wyszli z grupy, choć tak jak my wcześniej rozbudzili swoje wielkie nadzieje na to, że nawet do finału zajdą. Te MŚ znane stały się także z tego, że z grupy nie zdołali wyjść jedni z największych faworytów do mistrzostwa - Argentyna i obrońca tytułu Francja. No i w tej anegdocie po mistrzostwach kibic reprezentacji Rosji przychodzi wściekły do złotej rybki i wrzeszczy: "Złota rybko! Kiedy Cię prosiłem by na Mundialu nasza Zborna grała jak Francja i Argentyna to nie o to mi chodziło!!!" ;)
Anonim2020.07.7 10:40
A Ty Wiesiu-Lesiu, jesteś zdaje entuzjastą UE, nieprawdaż? No i uważasz, że Niemcy, którzy rządzą UE chodzą na pasku Morawieckiego?
Anonim2020.07.7 10:43
No to skoro tak jest, że Niemcy "chodzą na pasku" Morawieckiego, to jesteśmy potęgą i PiS ma z czego być dumny.
Wiesław Kaloryfer2020.07.8 6:46
Ad. 1. Nie wiem, czy entuzjastą. Ja bym raczej powiedział, że zwolennikiem. Ad. 2. Nie, nie uważam tak. Skąd taki wniosek?
Anonim2020.07.7 10:20
Recesja w UE? No niemożliwe... Przecież mają tam zastępy fachowców... inżynierów, lekarzy, wykwalifikowanych robotników... He, he, he... Się to zaraz wszystko zabierze z ochotą do pracy... Tyg. "Do Rzeczy", nr 28, 6-12 lipca, str. 9, cykl: "dwaj panowie g". Fragment: "Nieznani sprawcy korzystając z przerwy pandemicznej okradli biura kilkudziesięciu europosłów w Brukseli. Nikt tego głośno nie powie, ale wywołało to falę ksenofobii wśród delegatów. Tak się bowiem składa, że personel sprzątający reprezentuje głównie kraje Maghrebu. I jest po cichu oskarżany o niezamykanie sprzątanych biur oraz podbieranie rozmaitych rzeczy. Jakiś czas temu na przykład czeskiemu eurodepowi ktoś podiwanił świeżo wypastowane buty z łazienki. Rekomendowalibyśmy pastowanie butów na balkonie, ale niestety biura w Brukseli nie mają balkonów."
Anonim2020.07.7 10:21
Tyg. "Sieci", nr 27, 29 czerwca - 5 lipca, autor: Andrzej Rafał Potocki, cykl: "Ogniem na wprost", str. 20... "Marxloh to dzielnica niemieckiego Duisburga opanowana przez imigrantów. Pod koniec 2018 r. 11,7 tys. osób, czyli 56,1% mieszkańców Marxloh, było cudzoziemcami nieposiadającymi obywatelstwa niemieckiego. "Uchodźcy" skupieni na jednym terenie poczuli się jak w domu i zaczęli wprowadzać swoje porządki. Najpierw zorganizowali się w gangi klanowe, by po latach kontrolować okolicę. W zeszłym miesiącu policja zmierzyła się z tłumem około 200 mieszkańców, próbując aresztować młodocianego gangstera. Użyto gazu łzawiącego i poradzono sobie dopiero po wezwaniu posiłków. Zatrzymanie nastolatka wzbudziło wściekłość ojców chrzestnych klanów, którzy poinformowali mailowo policję, że "Duisburg-Marxloh to nasza dzielnica... Zabraniamy wszystkim niewierzącym wjazdu do naszej dzielnicy. Odepchniemy lub zabijemy wszystkich funkcjonariuszy policji, dziennikarzy i innych niewiernych siłą broni. Dla nas obowiązuje tu tylko radykalny szariat. Mamy 2 tys. karabinów szturmowych AK-47 z Turcji i Rosji z wystarczającą ilością amunicji. Allahu Akbar, zabić wszystkich niewiernych". Mimo takich zapowiedzi niemiecka polizei do położenia kresu tej anarchii zabiera się jak pies do jeża. Do tej pory skończyło się na "wymianie uprzejmości" a życie w dzielnicy (czytaj: przemoc, handel narkotykami i bronią) kwitnie w najlepsze pod czujnym okiem lokalnych mułłów."
boję się o POplatfusów2020.07.7 10:04
bo jak zaczną komentować, to mogą się POtopić