Kłopoty Merkel. Lider SPD: Kanclerz nie radzi sobie kryzysem - zdjęcie
02.03.21, 17:05Fot. screenshot - YouTube (euro news)

Kłopoty Merkel. Lider SPD: Kanclerz nie radzi sobie kryzysem

4

W Niemczech rośnie niezadowolenie ze sposobu, w jaki kanclerz Angela Merkel zarządza kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Niezadowolenie wyrażają też koalicjanci CDU. Przewodniczący SPD stwierdził, że Merkel „nie radzi sobie z koordynowaniem kroków niezbędnych w sytuacji kryzysowej”.

- „Mamy do czynienia z szefową rządu, która nie radzi sobie z koordynowaniem kroków niezbędnych w sytuacji kryzysowej”

- powiedział przewodniczący SPD Norbert Walter-Borjans w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Augsburger Allgemeine”.

Dodał, że z aktualnymi wyzwaniami nie radzą sobie również niektórzy inni ważni działacze CDU. Walter-Borjans wymienił tu ministrów gospodarki i zdrowia.

Niemieckie media, komentując tę wypowiedź, zastanawiają się nad trwałością koalicji rządzącej, której jedność ma być wystawiona na próbę.

kak/dw.com, wPolityce.pl

Komentarze (4):

Anonim i banda jego klonów2021.03.2 19:51
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
Anonim2021.03.2 19:27
Co za bzdury!SPD jest od lat w koalicji rzadzacej z CDU/CSU i tak samo odpowiada za wszystkie kryzysy!Ale wyjscie z koalicji oznaczaloby utrate stolkow!
matis892021.03.2 17:38
To fakenews. Jak z kryzysem może se nie radzić ktoś kto go celowo i z premedytacją wywołał. Wręcz zabiegał o kryzys. To się tyczy wszystkich nierządów w UE które reprezentują masonerię i Rząd Światowy NWO Antychrysta, a nie narody Europy.
Anonim2021.03.2 17:28
Zajrzyjcie do niemieckiego i polskiego szpitala, a dowiecie się, kto daje radę, miękiszony!