Kiedy i czy PO uzna swoją porażkę?  - zdjęcie
15.07.20, 08:00screenshot youtube-Radio Maryja

Kiedy i czy PO uzna swoją porażkę?

11

Co oznacza, tak naprawdę, protest wyborczy komitetu Rafała Trzaskowskiego? PO chce też mobilizować obywateli, lecz skuteczność tych działań jest wątpliwa

Ekipa Rafała Trzaskowskiego zaczyna akcje, która zakłada protest względem wyników wyborów. Ma powstać ruch kontroli wyborów przy wsparciu m.in Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Uruchomiona została już nawet infolinia. Inicjatywy jakoby oddolne są połączone z inicjatywami ludzi skupionych wokół prezydenta Warszawy

,,Jako komitet wyborczy przygotowujemy protest wyborczy do Sądu Najwyższego” – zapowiedział j Cezary Tomczyk z PO.

Opozycja totalna uruchomiła już stronę internetową ProtestWyborczy2020.pl. Poprzez stronę można złożyć protest nt. nieprawidłowości przy wyborach. Wzory protestów mają swoje wzory ogólne jak i są takie dotyczące konkretnych spraw jak np. brak pięczęci na karcie wyborczej. Co ciekawe, domena, pod którą widnieje strona, została utworzona nie teraz, ale już 11 maja br., czyli tuż po słynnych wyborach, które nie doszły do skutku.

Jaka jest szansa, że akcja protestacyjna odniesie skutek? Raczej niewielka.

Warto przypomnieć z historii wyborczej, że jak dotąd największą liczbę protestów wyborczych – ok. 600 tys. – zgłoszono po wyborach prezydenckich w 1995 r., gdy rywzlizowali Kwaśniewski i Wałęsa. Nieprawidłowości dotyczyły sprawy wykształcenia kandydata lewicy. Ostatecznie, jak wiadomo, wybory uznano za ważne.  

Rr, Dziennik Gazeta Prawna, 

Komentarze (11):

gość2020.07.18 11:37
Dużo Polaków potrafi myśleć i jeszcze zbyt wielu z nich zależy na ojczyźnie i wolności. Panie prezydencie Andrzeju Duda, jest pan wspaniałym człowiekiem i wspaniałym katolikiem. My Polacy dziękujemy za wszystko. Gratulujemy Panu wygranej.
...2020.07.15 19:25
My mamy ponad 50% za Panem Dudą a PO ma ok 24% za Trzaskowskim, drugie Tyle to jest przeciwko Panu Dudzie a nie za Trzaskowskim.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.15 16:36
Porażkę? Przecież pó ł Polski zagłosowało za zmianą kukły na prezydenta. To nie jest porażka. To jest pierwsza bitwa o zwycięstwo przyzwoitości nad hipokryzją.
Katamaran2020.07.15 9:38
Wtedy , kiedy beda trawe wachali od spodu.
Janina2020.07.15 9:18
Czy ja wiem czy to "porażka"? Czaskowski w trzy tygodnie dogonił tzw. "pręzydęta", który urzęduje od 5 lat. I to bez 2 miliardów na propagandę w tzw. publicznej tv, która ma 7 czy 8 swoich kanałów (czyli niemal połowę) na bezpłatnej platformie naziemnej
robaczek 4.02020.07.15 8:51
jaką porażke??? MACIE PRZECIWKO SOBIE 50% SPOLECZENSTWA ;] i to tę część ktora placi wasze pensje ;] KTO JEST W DUD*ZIE???? ;] ...........................*"P"
abc.2020.07.15 8:18
Radosne jest to że PAD wygrał!, dlatego fekalia i rynsztok lewactwa PO-KO wyje, aż miło że znowu przegrali i większość narodu Polskiego wybrała PAD, co za miodzik dla Patriotów.
Anonim2020.07.15 8:10
Tęczowa międzynarodówka wyznaje gomułkowską zasadę: "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy".
Anonim2020.07.15 8:22
Tak bardzo, że oddali władzę 5 lat temu. Ale nie myśl o tym zbyt długo, bo ci się styki przegrzeją.
zzz2020.07.15 8:08
Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami, sądownictwem itp.
Anonim2020.07.15 8:29
Trzy lata to i długo i krótko. Wiele zależy od tego jak PiS poprowadzi gospodarkę. Na pewno mamy potężnych wrogów w postaci Niemiec, Rosji i tęczowej międzynarodówki. No cóż, jeśli pozostaniemy wierni Bogu, nie damy sobie odebrać wiary, nie pójdziemy za bergogliańskimi czułościami to będziemy mieli najpotężniejszego Sojusznika, Pana Nieba i ziemi, Stwórcę wszystkiego.