K.Emmerich: Mistyczne widzenie o Zwiastowaniu Maryi - zdjęcie
19.12.20, 11:32

K.Emmerich: Mistyczne widzenie o Zwiastowaniu Maryi

19

Miałam widzenie o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie w dzień święta kościelnego Widziałam świętą Dziewicę krótko po Jej ślubie w domku w Nazaret. Józefa nie było w domu; udał się bowiem z dwoma bydlętami jucznymi w drogę do Tyberiady po swe narzędzia. Za to Anna była w domu oraz jej służebna i jeszcze dwie dziewice, które razem z Maryją były w świątyni. W domu urządziła Anna na nowo wszystko.

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

Nad wieczorem modliły się wszystkie, stojąc około okrągłego stołka, a potem jadły ziółka. Anna krzątała się jeszcze długo w domu, zaś święta Dziewica weszła po kilku stopniach do swej izdebki. Tutaj włożyła na się długą, wełnianą, białą suknię z pasem, a na głowę włożyła białawo — żółty welon.

Potem weszła służebna, a zapaliwszy kilkuramienną lampę, znowu się oddaliła. Maryja, odsunąwszy od ściany niski, złożony stolik, postawiła go na środek izdebki. Stolik ten miał półokrągłą płytę, zwieszającą się przed dwiema nogami; jedna z tych nóg składała się z dwóch części, a jedną połowę wysunąć było można aż pod okrągłą część płyty, tak że stolik stał na trzech nogach.

1. Nazaret - Bazylika Zwiastowania - Grota Maryi
2. Nazaret - Kościół Archanioła Gabryiela - Źródło Maryi
3. Nazaret - Bazylika Zwiastowania

Maryja nakryła stolik najpierw czerwonym, a potem białym, przezroczystym obrusem z frędzlami u dołu, a z haftowaną ozdobą na środku, zwieszającym się po tej stronie stolika, która nie była okrągłą. Okrągła strona stolika pokrytą była białym obrusem. Gdy stolik był uszykowany, położyła Maryja przed nim małą, okrągłą poduszeczkę, a oparłszy obie ręce na stolik, przyklękła. Plecami zwróconą była ku łożu, drzwi komórki były po jej prawej stronie. Na podłodze rozpostarty był dywan. Maryja, spuściwszy welon przed twarz, złożyła ręce przed piersią. Widziałam ją długo w tej postawie modlącą się jak najżarliwiej. Modliła się o zbawienie i o króla obiecanego, i ażeby i jej modlitwa też pewien udział miała w Jego posłannictwie. Klęczała długo jakby w zachwyceniu, z obliczem ku niebu wzniesionym; potem, skłoniwszy głowę ku ziemi, modliła się.

Potem spojrzała ku prawej stronie i spostrzegła jaśniejącego młodzieńca z rozpuszczonym, żółtym włosem. Był to archanioł Gabriel. Nogami nie dotykał ziemi. W ukośnej linii przypadł z góry w pełni światła i blasku do Maryi. Cała izdebka pełna była światłości, wobec której nikło światło lampy. Anioł z nią rozmawiać począł, obie ręce przed piersiami z lekka od siebie rozszerzając.

Widziałam, że słowa w kształcie złotych głosek wychodziły z ust jego. Maryja odpowiadała, nie podnosząc nań wzroku. I znowu mówił Anioł, a Maryja, jakby na rozkaz Anioła, uchyliwszy nieco welonu, spojrzała na niego i rzekła: “Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego". Teraz widziałam ją w głębokim zachwyceniu. Stropu izdebki już nie widziałam. Obłok światła był nad domem, a świetlana droga aż do otwartych niebios. W źródle tej światłości widziałam obraz Trójcy Przenajświętszej.

Wyglądał jak trój graniaste światło, a w nim widziałam to, o czym myślałam: Ojca, Syna, Ducha świętego. Gdy Maryja wyrzekła: “Niech mi się stanie według słowa Twego", widziałam postać Ducha św. z twarzą ludzką i otoczonego blaskiem jakby skrzydłami. Z piersi i rąk widziałam i trzy strugi światła w prawy bok świętej Dziewicy wnikające, a pod jej sercem w jedno spływające. W tej chwili Maryja na wskroś była oświeconą i jakby przejrzystą; zdawało się jakoby nieprzezroczystość pierzchała jak noc przed tym wylewem światła.

Podczas gdy Anioł, a razem z nim promienie światła znowu znikały, widziałam, jak przez smugę światła, ciągnącą się za nim do nieba, liczne zamknięte białe róże o zielonych listkach spadały na Maryję, która, całkiem w sobie zatopiona, wcielonego Syna Bożego oglądała w sobie jako małą, ludzką postać świetlaną z wszystkimi rozwiniętymi członkami, nawet paluszkami. Było to około północy, kiedy tę tajemnicę widziałam.

Po niejakim czasie weszły Anna i drugie niewiasty; lecz widząc Maryję w zachwyceniu, znowu wyszły z izdebki. Teraz powstała święta Dziewica, poszła do ołtarzyka przy ścianie, a wysunąwszy wizerunek dzieciątka w pieluszkach, modliła się przed nim, stojąc pod lampą. Dopiero nad ranem udała się na spoczynek. Liczyła nieco więcej aniżeli 14 lat.

Anna miała łaskę wewnętrznej współwiedzy. Maryja wiedziała, że poczęła Zbawiciela, owszem jej wnętrze było przed nią odkryte, tak więc już wtenczas wiedziała, że królestwo jej Syna będzie nadprzyrodzonym, a dom Jakuba kościołem, zjednoczeniem odrodzonej ludzkości. Wiedziała, że Zbawiciel będzie królem Swego ludu, że czystym uczyni lud i da mu zwycięstwo, że jednak dla zbawienia ludzkości cierpieć będzie i umrze.

Pokazano mi też, dlaczego Zbawiciel przez 9 miesięcy w łonie matki chciał pozostawać i jako dziecię się narodzić, a nie w postaci doskonałej, jak Adam wystąpić, ani też przyjąć rajskiej piękności Adama. Wcielony Syn Boży chciał na nowo uświęcić poczęcie i narodzenie, przez upadek grzechowy tak bardzo skażone. Maryja stała się Jego matką. Nie przyszedł pierwej, ponieważ Maryja była pierwszą i jedyną niewiastą niepokalanie poczętą. Jezus żył lat trzydzieści trzy i trzy razy po sześć tygodni,

Myślałam sobie jeszcze: tu w Nazaret jest inaczej niż w Jerozolimie, gdzie niewiastom nie wolno do Świątyni wstępować. Tutaj w tym kościele w Nazaret, jest dziewica sama Świątynią, a w niej święte Świętych.

Żródło tekstu: http://pasja.wg.emmerich.fm.interiowo.pl/zycie_jezusa13a.htm

Komentarze (19):

Anonim2020.12.23 14:42
Hej prawicowi narodowcy! Co jest, nie jedziecie po tej żydowskiej propagandzie? Wszak Maryja była Żydówką! Czy jutro pójdziecie na pasterkę śpiewać hymny na chwałę narodzin Żyda? Jak będzie?
katolicka deratyzacja Polski2020.12.23 14:03
Nigdzie nie ma tyle propagandy antykatolickiej jak na Frondzie.
wacula2020.12.22 16:26
PIĘKNA BOŻA RZECZ DLA CZŁOWIEKA
Kryżówiec2020.12.22 10:17
Tak, tak! do piekła, do piekła do piekła............................................
Krzyżówiec2020.12.22 8:10
bluzgi , plugawości i perwersje do piekła prowadzą...
Krzyżowiec2020.12.22 8:08
Krzyż i żelazo to najlepsze lekarstwo na heretyków.
Lodzia2020.12.22 10:19
Nie! tylko ekumenizm , tolerancja i akceptacja faktu ,że nie żyjemy w wiekach średnich.
Anonim2020.12.23 14:42
Prawiczki to miękiszony, gdzie im do żelaza....
Krzyżowiec2020.12.22 8:01
Nie wiem co sądzić o tych objawieniach
kaka2020.12.21 15:05
proste pytanie :dlaczego fronda nie kasuje bluznierstw? odpowiedz :zatrudnila szatanistow aby prtzyzwyczajac ludzi do bluzniertwa-----nadchodzi juz czas ze zdechniecie z przerazenia biada bluzniercom--biada.
Prawcy to, katole tamto ...2020.12.20 16:23
A ty kürwa żydzie, co ty tu robisz na tym katolskim-prawackim forum? Masochistą jesteś, prowokatorem? Źle trafiłeś kürwo parchata! Poświęć więcej czasu na "business Aliyah" - transportu parchów-szmondaków wte i wewte.
Z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny2020.12.20 15:04
Maryja jak utoczyła klocka w krzakach to jej g ó w n o pachniało kwiatami a wokół latały motyle.
nohejt2020.12.21 8:35
To już zapewne szczyt twojej erudycji. Musisz wiedzieć, że choćbyś stanął na swojej wydmuszce, to twoje słowa nas nie ruszają ale sobie przygotowujesz potępienie wieczne. Ale myślę, że twoje myśli wybiegają co najdalej jeden dzień do przodu. Twój "procek" (mózg) jest jednordzenowy a pamięć operacyjna to 1 MB obudowa z kartonu bez chłodzenia, HDD brak. Niewiele potencjału do przeliczenia, więc kiedy idziesz spać znowu wszystko gaśnie.
Saper2020.12.22 8:04
Zło to jest właśnie zło. Zobaczcie.
Jan Chrzan2020.12.22 21:41
No chyba ty.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.19 15:22
kürwa same dziewice! jak w porządnym burdelu...
Trzy juczne bydlęta2020.12.19 13:25
i ani jednej poświęconej świecy? Coś tu śmierdzi!
Anonim2020.12.19 13:23
W źródle tej światłości widziałam obraz Trójcy Przenajświętszej. - wtedy jeszcze swintej trójcy nie wymyślono :P
Łatanabe2020.12.22 8:11
W tedy nawet Ciebie nie wymyślono.