Komentując doniesienia, wedle których Komisja Europejska umożliwiła Niemcom i Włochom obejście sankcji przeciw Rosji, poseł Janusz Kowalski stwierdził, że przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i komisarz Frans Timmermans powinni zostać zdymisjonowani.

Agencja Reuters poinformowała, że Niemcy i Włochy uzgodniły z Brukselą otwarcie kont rublowych, aby móc kupować rosyjski gaz nie naruszając unijnych sankcji. Wedle źródeł agencji, Komisja Europejska celowo wydała niejasne dyrektywy, aby importerzy mogli wykorzystać luki prawne.

- „Można odnieść wrażenie, że jak zwykle pozostawiono otwarte drzwi do prowadzenia biznesu”

- stwierdził jeden z unijnych dyplomatów.

Sprawę komentował na antenie TVP Info Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

- „Komisja Europejska, na czele której stoi Niemka, Ursula von der Leyen, z Europejskiej Partii Ludowej, partii Donalda Tuska oraz Frans Timmermans, który zawiaduje kwestiami energetycznymi i jego departament energii dał rekomendacje Niemcom i Włochom, że mogą finansować Władimira Putina, że mogą płacić w rublach”

- powiedział polityk.

- „To jest niebywały skandal. To powinno się skończyć natychmiastową dymisją i szefowej Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa, człowieka Gazety Wyborczej

- dodał.

Kowalski stwierdził, że „Komisja Europejska dzisiaj wprost wspiera Putina”.

kak/TVP Info, DoRzeczy.pl